Menu +

Prostějov hrál více do defenzivy, všímá si Kříž. Děkuje lékařům

Ohlasy po utkání
Čtvrtý letošní zápas proti Prostějovu Horákům nevyšel. Třebíčská družina svému soupeři poprvé v aktuálním ročníku podlehla, konkrétně 2:4. Nejen o příčinách porážky mluví v pozápasových ohlasech obránce Lukáš Kříž.
Sdílejte článek
 

Kde se podle tebe zápas s Prostějovem lámal?
Myslím si, že zápas se lámal ve třetí třetině, hráli jsme vyrovnaně, ale dostali jsme hned z kraje třetí třetiny v oslabení gól na 2:0. Sice jsme dokázali snížit na 2:1 a potom na 3:2, ale Prostějov má velmi kvalitní mužstvo a dokázali si gólový náskok pohlídat.

V sezoně jste Jestřáby třikrát porazili, tentokrát ale ne. Hrál soupeř jinak než v předešlých zápasech?
Přišlo mi, že tenhle zápas hráli více ze zabezpečené obrany. Dávali si pozor a nehráli úplně tak ofenzivně, jak tomu bylo v předešlých zápasech. Bylo těžší se dostat do větších šancí.

Prostějov má spoustu kvalitních útočníků, který z nich se ti jako obránci bránil nejhůře?
Já na tohle moc nekoukám, když někoho braním, tak se snažím dělat maximum a je jedno, kdo proti mně hraje. Jediné, čeho jsem si všiml, bylo, že většina jejich hráčů je poměrně vysokých.

Na opačné straně barikády nastoupil ještě loni třebíčský Lukáš Forman. Hecovali jste se před zápasem?
S Formesem neproběhlo nic, zas tolik se neznáme. To jsme spíš něco prohodili s Petrem Šidlíkem nebo Zdeňkem Doležalem. S těmi se znám dlouho.

Vnímáš to tak, že aktuálně prožíváte slabší období?
Neřekl bych slabší období, když si vezmu minulý zápas, kde jsme byli po většinu času dominantní, tak bych to takhle neřekl. Asi by to chtělo větší klid v koncovce a proměňovat šance, které máme... To si myslím, že nás společně s přesilovkami trochu trápí.

Pro tebe je to i vzhledem k dlouhému zranění hodně náročná sezona, že?
Bohužel ano, já jsem po celou svou hráčskou kariéru neměl nikdy nic zlomeného, ani jsem neměl větší zranění, které by si vyžádalo nějakou operaci a vyřadilo mě na takhle dlouho ze hry. Svým způsobem to pro mě byla premiéra, ale i taková věc je nějaká zkušenost. Zranění se neustále hojí a zlepšuje, hojení bude trvat prý ještě dlouho, ale už mě nijak nelimituje hrát, za co jsem moc rád. Tímto bych chtěl poděkovat doktorům, kteří se na operaci podíleli a také fyzioterapeutce Markétě Zahrádkové z třebíčské nemocnice, která se mnou neustále pracuje a odvedla velký kus práce. Co se týče kondice a celkového manka, tak už se cítím o dost lépe, dostávám v zápasech i více času na ledě a začínám se vracet do normálu. Bohužel to zápasové tempo je úplně něco jiného než tréninkové, takže k tomu potřebujete hlavně ty zápasy a čas, který v zápase odehrajete.

Počítám, že sledovat zápasy z tribuny musel být očistec...
Je to tak. Pro každého hráče je těžké a nepříjemné sledovat zápasy z tribuny, když je zraněný. U mě to nebylo jinak.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024