Menu +

Bílé hvězdy vyráží směr Kolín, kde budou usilovat o skalp tamních Kozlů

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia si ve středu připsala druhou výhru, která ji v tabulce po třech odehraných kolech přisoudila čtvrté místo. Bodové rozdíly jsou však minimální, jelikož jsme na samém začátku soutěže. Nyní je před Třebíčí těžký zápas s Kolínem, který ještě nenašel svého přemožitele. Poradil si s Jestřáby, Litoměřicemi, a dokonce obral i favorizované zlínské Berany. Navíc v těchto bitvách Kolín ztratil jen jediný bod a zatím je na senzačním druhém místě. Svěřenci trenéra Kamila Pokorného si po prohře se Zubry doma spravili chuť vítězstvím nad Rysi. Bílé hvězdy se však musely vypořádat s těžkou ránou, kterou bylo srovnání v posledních sekundách základní hrací doby, ale ani to třebíčské hokejisty nepoložilo. Sílu mužstva bude moci Horácká Slavia znovu ukázat v sobotu v 17:00 na zimním stadionu v Kolíně.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Horácká Slavia má za sebou v novém ročníku Chance ligy již tři zápasy a nyní se chystá na led dosud neporažených Kozlů odehrát čtvrtý. Třebíčská parta zvládla bravurně úvodní klání nového ročníky, když svou pražskou jmenovkyni vyprovodila pěti brankami. Navíc se dvěma trefami blýskl miláček třebíčských fanoušků Matěj Psota. Tento kanonýr zaznamenal dva kanadské body i v následné bitvě se Zubry, ale tentokráte vyšel tým vedený trenérem Kamilem Pokorným ze zápasu naprázdno. Chuť si Horácká Slavia spravila proti Rysům, i když soupeř řádně kousal. Rysi totiž srovnali těsně před vypršením základní hrací doby a výhru musel až v prodloužení potvrdit Miroslav Holec.

V třebíčském týmu si proti Rysům odbyli letošní premiéru Erik Meluzín a Filip Kovář. První jmenovaný má vyřízené střídavé starty z brněnské Komety a Filip Kovář přichází na měsíční zkoušku. Oba dva se ihned společně zapsali do statistik, důrazný Kovář totiž využil Meluzínovy pobídky a rázem byl na světě druhý třebíčský gól.

Bílé hvězdy mají se svým nadcházejícím soupeřem z minulé sezony bilanci dvou výher a jedné prohry. Nyní je však Kolín posílen o několik kvalitních jmen z Hradce Králové. Tito hráči ještě před nedlouhou dobou působili v extralize. Zmínit můžeme například zkušeného Petra Koukala.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

lídr kanadského bodování: Matěj Psota (3+2)

nejlepší střelec: Matěj Psota (3+2), Ladislav Bittner (3+0)

nejlepší nahrávač: Michal Vodný (0+4)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 87,84 %, Jan Mičán 100 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Tureček, Bořuta, Hunkes, Doudera, Poizl, Kovář – Holec, Šilhavý, Dočekal – Psota, Bittner, Vodný – Ferda, D. Michálek, Krliš – Meluzín, Mat. Svoboda, Michalčuk – Mat. Novák.

SC Marimex Kolín

Mezi největší posily Kolína před sezonou patří dozajista Petr Koukal, který brázdil extraligová kluziště za Mountfield HK. Ze tří utkání má už pět bodů. Dále ke Kozlům přišel z Třebíče Lukáš Nedvídek, který začínal v Hradci Králové, jež je partnerským klubem kozlů. Mountfield Kozlům na střídavé starty zapůjčil několik nadějných hokejistů. Zmínit můžeme Michaela Gaspara, Matěje Havlíčka, Kryštofa Langa, Petra Moravce, Jakuba Naara či Rivera Rimshu. Kolínu pomohl i Liberec. Ten na výpomoc uvolnil Adama Dlouhého a Petra Kolmana.

Kozlové začali novou sezonu senzační výhrou nad Berany, kteří padli dokonce na domácí půdě a po prohře 1:4 nechali svému sokovi veškeré body. Kolín nepolevil ani na domácím kolbišti, kde přehrál jestřábí letku a poté zvládl i přestřelku v Litoměřicích. V současné chvíli si tedy Kozlové užívají druhé příčky tabulky.

K plusům musíme ale přidat i mínusy. Kozlům zatím nevycházejí přesilové hry, které jsou čtvrté nejhorší v lize. Navíc je brankář Kolína pod velkým náporem střel soupeře, ale zatím si vede velmi statečně. Jeho úspěšnost je totiž nad jednadevadesáti procenty.

Statistiky hráčů SC Marimex Kolín

lídr kanadského bodování: Jan Veselý (3+4)

nejlepší střelec: Jan Veselý (3+4), Petr Koukal (3+2)

nejlepší nahrávač: Jan Veselý (3+4)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Jakub Soukup 91.09 %

Sestava Kolína z minulého utkání: Soukup (Sajdl) – Gaspar, Čáp, Rymsha, Niko, Naar, Kolmann, Piegl (A) – Veselý, Koukal (C), Z. Král (A) – Dlouhý, Nedvídek, Pajer – Síla, Moravec, Ouřada – Šedivý, Morong, Lang.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se navrací mezi své mantinely, kde vyzvou svoji pražskou jmenovkyni

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Autobus bílých hvězd nabírá směr Prostějov, kde je na programu střetnutí s Jestřáby

03.12.2022
Pozvánky na zápas

Na led KHNP arény se vydávají produktivní Litoměřice, které budou čelit silné třebíčské družině

29.11.2022
×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
SK Horácká Slavia Třebíč