Musíme hrát celých 60 minut, jinak zápasy vyhrávat nebudeme, říká Krliš

V nové sezoně mají Horáci prozatím poloviční úspěšnost. Zatímco na domácím ledě dokázali dvakrát zvítězit, venku dvakrát prohráli. Naposledy v sobotu v Kolíně, kde Bittner a spol. nezachytili především začátek zápasu, když už po dvaceti vteřinách prohrávali. Přesto byl stav před třetí periodou vyrovnaný, jenže ani to nakonec k bodům z Kolína nestačilo. „V první třetině jsme jim to strašně ulehčili," říká střelec druhého gólu Václav Krliš.

V Kolíně jste prohráli těsně 2:3, takhle těsná porážka je na hodnocení možná vůbec nejtěžší, co?

Tak každá porážka se hodnotí složitě. Po srovnání na 2:2 jsme si to měli pohlídat trošku líp. Sahali jsme po bodu, jenže jsme udělali chybu, kterou dokázali potrestat. Je to škoda.

Čím si vysvětluješ špatný začátek, kdy jste hned po dvaceti vteřinách prohrávali?

Těžko se mi to hodnotí. Celkově musíme k začátkům venkovních zápasů přistupovat úplně jinak. Když začneme hrát, tak začneme hrát až od druhé třetiny, což nestačí. V kabině jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny jsme hráli lépe. Ale stejně máme nakonec nula bodů, přičemž pokud bychom první třetinu odehráli normálně, mohlo to vypadat úplně jinak.

Pozitivní je alespoň to, že jste se do zápasu dokázali vrátit.

Určitě. My jsme totiž začali tak strašně špatně, že horší už to být ani nemohlo. V kabině jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny byl náš výkon lepší. Ale znovu říkám… Musíme hrát celých šedesát minut, jinak zápasy vyhrávat nebudeme.

Bylo z tvého pohledu poznat, že Kolín ještě neprohrál a je v laufu?

Jojo, bylo vidět, že mají fazónu. Sami z loňska víme, jak snáz se hraje, když dokážeš držet šňůru a jsi v tabulce nahoře. Pak se k člověku přikloní i štěstíčko. Nicméně mě štve první třetina, ve které jsme jim to strašně ulehčili. Na ledě si v podstatě dělali, co chtěli. Od druhé třetiny bylo vidět, že když my hrajeme to, co máme hrát, tak mají s naší hrou problémy. Druhou a třetí třetinu jsme podle mě byli malinko lepší než oni.

„V první třetině jsme jim to strašně ulehčili"

Jak se ti hrálo proti Petru Koukalovi?

Na ledě byl znát. Byly vidět jeho obrovské zkušenosti. Hrál dobře oslabení, ve kterých uplatňoval svou poctivou hru. Musím ale říct, že víc jsem se těšil na Méďu. (usmívá se)

Popíchli jste se před zápasem trochu?

Hlavně jsme říkali, jestli proti nám něco vypíše. Méďova tradice tady u nás byla, že proti bývalým týmům se vždy vypisovalo. Nakonec říkal, že do kasy musel zaplatit. Psali jsme si, ptal se na taktiku, hecovali jsme se. Bylo to fajn. I proto jsem se na něj těšil.

Mám pocit, že úroveň letošní Chance ligy je ještě lepší než loni. Souhlasíš?

Za mě určitě. Některé týmy spadly a jejich nejlepší hráči našli angažmá jinde v Chance lize. Taktéž ve 2. lize je řada zkušených hokejistů. I my jsme určitým způsobem posílili, máme tady kluky z extraligy. Nicméně po každém zápase, který jsme zatím odehráli, tak jsme si říkali: Ty kráso, oni jsou hodně našlapaní. Čili soupisky ostatních týmů jsou taky velmi silné. Uvidíme, jak se s tím popereme.

V pondělí hrajete doma proti Šumperku. Největší síla Draků je v bruslení, že?

Šumperk tým hodně obměnil. Stálo jim to na první lajně, kterou mají v podstatě celou novou. Takže za sebe moc nevím, co od nich čekat. Musíme si na poradě pustit videa a stanovit taktiku. Ale určitě budou hodně bruslit, jak říkáš. I my budeme muset tím pádem makat, ale za mě s tím problém nemáme. I my máme bruslivý tým, který jsme doplnili o zkušené hráče. Proto máme za mě zdravý mix, který by mohl platit na každého soupeře.

Z posledních dvou zápasů máš na kontě dva góly. Slušný individuální rozjezd.

Jo, jsem za to rád. První zápas proti Slavii se mně osobně moc nepovedl, byl jsem z toho nesvůj. V Přerově to bylo celé špatně. Ode mě i od týmu. Ale poslední dva zápasy mně i naší lajně docela sedly. Hrajeme celkem dobře takže to musíme udržet a vytrvat. Bylo by fajn udržet si průměr gólu na zápas až do konce sezony, ale to se samozřejmě nepodaří. (směje se)

Zmínil jsi dobrou souhru v lajně s Radimem Ferdou a Davidem Michálkem. Hrajete spolu prakticky od loňského ledna, funguje mezi vámi spolupráce takzvaně naslepo?

Naslepo bych nehrál, protože trenéři to nemají rádi. (směje se) Ale určitě už víme, co od sebe čekat. Nicméně v Třebíči jsem zhruba dva a půl roku, takže s výjimkou nových kluků jsem tu hrál v podstatě s každým. Chemie je v týmu dobrá. Ale pokud budeme hrát tak, jak jsme hráli první třetinu v Kolíně, tak je úplně jedno, kdo s kým bude v lajně. Vždycky to bude stát za houby.