Bitva o šest bodů! V pondělí míří Třebíč do Havířova

Pozvánky na zápas
Chance liga letí neúprosným tempem dál. V pondělí se bílé hvězdy představí na ledě Havířova, kde se budou snažit odčinit domácí porážku s Prostějovem. Utkání dvou tabulkových sousedů startuje na severu Moravy v 17:00 hodin. Vy jej budete moci sledovat prostřednictvím portálu HOKEJKA.TV. Případně na Onlajnech.

SK Horácká Slavia Třebíč

Utkání proti Prostějovu se Třebíči nepovedlo. Opět platilo, že Jestřábi nepatří mezi oblíbené soupeře bílých hvězd, ostatně ani v září na Hané borcům z Třebíče pšenka nekvetla. Stejně jako tentokrát. Družina trenérů Barvíře a Dolníčka měla do zápasu s Prostějovem pomalejší vstup, hosté byli agilnější, měli lepší pohyb, z čehož rezultovaly jejich šance. Nutno říct, že jen díky poslední instanci jménem Pavel Jekel zůstal stav střetnutí po první třetině nerozhodný 0:0. Třebíčská stálice ve sněhobílé masce dokázala zneškodnit šance Mrázka či Hrníčka, poté si na pětadvacetiletého brankáře nepřišel ani Daniel Vachutka. To na druhé straně se Ondřej Bláha v první třetině nudil. Třebíč zkrátka nenacházela protihru, čehož si v pozápasovém hodnocení všimnul také trenér Jaroslav Barvíř. „Zápas se nám hodnotí těžko, první třetina vůbec nebyla podle našich představ,“ pronesl Jaroslav Barvíř.

Od druhé periody se však obraz hry změnil. Diametrálně. Horáci nastartovali svůj motor a najednou jich byl plný led. Zatímco během první dvacetiminutovky se musel brankář hostí Bláha mezi tyčemi snad i zahřívat, od té druhé místy nevěděl, kde mu hlava stojí. Se všemi střeleckými pokusy si každopádně dokázal zkušený gólman poradit. Horákům chyběl v zakončení větší klid, důraz a mnohdy i trocha toho pověstného štěstí. Jestřábi hrozili z brejků, ten Dominika Hrníčka ještě dokázal Pavel Jekel zpacifikovat, na přesnou ránou Petra Mrázka už byl ale krátký.

Před závěrečným dějstvím tak měli hosté k dobru jednu branku, což v hokeji rozhodně není neřešitelné manko. Hokejisté v červených dresech proto vrhli veškeré své síly do útoku. Marně. Když navíc ve třiačtyřicáté minutě proměnil extřebíčský Matěj Novák nařízené trestné střílení, bylo čím dál jasnější, že body si tentokrát odvezou hosté. Horákům se nedá upřít snaha, vždyť vyslali směr prostějovská svatyně úctyhodných třiačtyřicet střeleckých pokusů, tentokrát ale pálili jen slepými. Byl to zápas, kdy by se k vám štěstěna nepřiklonila ani pokud by se hrálo do půlnoci. I takový je někdy hokej. Za druhou a třetí třetinu se nicméně týmu nedá nic vytknout. Stejně tak to vidí rovněž trenér Barvíř. „Od druhé třetiny si myslím, že jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Dnes jsme si nepomohli ani přesilovkami, ale klukům za čtyřicet minut nemůžeme nic vyčíst, hráli to, co jsme si řekli a snaha tam byla.“

Nejtrestanější hráč:

Jakub Stehlík, Martin Šťovíček (oba 20 TM)

AZ Heimstaden Havířov

Severomoravané patřili před startem letošní sezony k největším favoritům Chance ligy. Jak by taky ne, když jejich kádr posílilo hned několik zvučných jmen. Především pak Martin Adamský a Roman Szturc. Dvě extraligou mohutně otřískané persony měly patřit k největším hvězdám soutěže. Jenže se jim zatím nedaří podle očekávání, stejně jako celému AZetu. Průběžné dvanácté místo je toho nejlepším důkazem. Havířov trápí zejména mizerná produktivita, což je překvapující, když vezmete v potaz výše zmíněné hráče, kteří tamní kabinu před startem sezony doplnili.

Pro potvrzení tohoto argumentu nemusíme chodit daleko, stačí se podívat na statistiky posledního utkání, které AZet odehrál doma proti Šumperku. Co na tom, že byl Havířov na střely aktivnější v poměru 46:17, když ze své drtivé převahy vytěžil jen dva góly. To hosté ze Šumperka byli o poznání efektivnější. V pořadí sedmnáctá střela jim totiž zajistila výhru 3:2 v prodloužení.

„Trápíme se s koncovkou, jsme schopni vytvořit si šance, ale bohužel v tom slotu, co jsme dneska nedali… My se tam těžko dostáváme a odražené kotouče nejsme schopni zamést do brány. To je jeden z důvodů, proč máme takovou špatnou bilanci,“ glosuje hlavní trenér Havířova Jiří Režnar.

Aby toho nebylo málo, Slezanům se během posledního měření sil rozrostla marodka. Dlouhodobě mimo hru je brankář Aleš Stezka, obránce Tomáš Dajčar a také útočník Dominik Cihlář. K tomuto trojlístku se navíc přidal kapitán Roman Szturc, nejistý je také start nejproduktivnějšího beka AZetu Antonína Bořuty.

Na závěr se zmiňme o jednom velmi zajímavém hráčském trejdu, který v minulých dnech upekl Havířov společně se Vsetínem. Do kádru AZetu zamířil obávaný střelec Jan Kloz, kdežto opačným směrem se vydal zkusit své štěstí šikovný Lukáš Bednář.

Poslední zápas Havířova: AZ Heimstaden Havířov – DRACI PARS Šumperk 2:3 pr.