Menu +

Moje životní fazóna! září šťastný střelec Bittner

Ohlasy po utkání
V dnešním světě není moc jistot. Jednou z nich je třeba to, že každé ráno vyjde slunce. Další takovou jistotou je pro třebíčské fanoušky skutečnost, že se mohou spolehnout na Ladislava Bittnera. Vysoký útočník letos září, nejlepší střelec dosavadního průběhu Chance ligy exceloval i proti Havířovu, když zaznamenal oba třebíčské góly.
Sdílejte článek
 

Hokejisté Třebíče zvládli reparát za výsledkově nepodařené utkání s Prostějovem na jedničku. Na ledě Havířova se hrálo o pomyslných šest bodů, přičemž svěřenci trenérů Barvíře a Dolníčka zvítězili 2:1. Dá se říct, že Horáci navázali na druhou a třetí třetinu proti Jestřábům, jediný rozdíl byl tentokrát v tom, že svou převahu vyjádřili také gólově.

„Přesně, jak říkáš. S Prostějovem jsme odehráli dobrých čtyřicet minut, přestříleli jsme je. Dokonce i ohlasy od fanoušků byly takové, že jsme hráli dobře. Je super, že tentokrát se nám podařilo získat tři body,“ má radost autor obou gólů do sítě Havířova Ladislav Bittner.

Na severu Moravy se hrálo o hodně. Hlavně proto, že se utkali dva tabulkoví sousedé. Bylo tak jasné, že tým, který zvítězí, získá proti svému rivalovi značnou výhodu. Obzvláště v minitabulce vzájemných zápasů, která nakonec může rozhodovat.

„Dnešní zápas byl takový podivný, bylo to hodně rozkouskované. Stejně tak bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát a že nikdo nechce udělat chybu. Bylo to o prvním gólu, ten vám dodá trochu více klidu, jsme rádi, že jsme ho vstřelili my,“ říká třebíčský obr.

Byl to právě Ladislav Bittner, kdo jej zařídil. „Od prken jsem to tam nahrál Hrubymu (Matouš Hrubec pozn. aut.). Ten to zatáhl a vystřelil, já šlapal do brány, odrazilo se mi to, viděl jsem, že brankář tam skáče, takže jsem udělal kličku do bekhendu a dával do prázdné brány, dá se říct.“

Od té doby Horáci zápas kontrolovali a svého soupeře do větších šancí nepouštěli. Když už něco prošlo, exceloval spolehlivý Pavel Jekel. „Nevím, jestli se dá říct, že jsme zápas kontrolovali, ale oni se museli začít tlačit víc dopředu. My se je snažili zachytávat už ve středním pásmu, což se nám dařilo,“ má jasno Bittner.

Člen druhé útočné formace letos září, proti Havířovu si připsal svůj dvanáctý a třináctý letošní gól, tato čísla mu stačí k tomu, aby vládl střelecké tabulce celé Chance ligy. Na otázku, jestli jde o jeho životní fazónu tak odpověděl Ladislav Bittner bez váhání.

„Musím říct, že asi jo! Člověk musí být spokojený sám se sebou, od toho se to odvíjí. V kabině je super parta kluků, mám skvělou manželku a báječnou dceru. Život v Třebíči se nám moc libí, takže je tu spousta okolností, které hrají roli. Já si teď užívám.“

Přitom dnešní zápas nemusel být tak veselý, když během první třetiny odstoupil Bittnerův spoluhráč z druhé útočné formace Václav Krliš, nevypadalo to s ním vůbec dobře. Hbitý štírek s číslem sedmnáct se ale naštěstí do utkání vrátil.

„Já ani pořádně nevím, co se tam stalo. Slyšel jsem, že dostal loktem do hlavy a pak spadl na mantinel. Jsem samozřejmě rád, že je v pořádku,“ popisuje Ladislav Bittner.

Ve středu zamíří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou, přičemž Nedvídek a spol mají svému soupeři co vracet. V prvním vzájemném střetnutí této sezony se totiž radoval náš protivník.

„Přesně tak, je to nevyzpytatelný soupeř. Co si pamatuju, tak start soutěže měli parádní, u nás hráli fakt dobře. Když se na to podíváte, tak řada z nich teď hraje v Liberci a v Benátkách teď mají další mladé hráče, kteří se budou chtít předvést. Nečeká nás nic jednoduchého, ale chceme si odvést výhru!“

V Benátkách nad Jizerou Ladislav Bittner ještě loni působil. „Samozřejmě, že to člověk vnímá, znám tam spoustu lidí z dřívějšího působení, ale že bych se na to připravoval nějak speciálně, to ne,“ zakončuje nejlepší střelec Chance ligy.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Martin Šťovíček: První třetina byla z naší strany výborná a prakticky rozhodla o zápase

dnes
Ohlasy po utkání

Zatím můj nejšťastnější den v roce 2021, směje se dvoubodový David Michálek

20.01.2021
Ohlasy po utkání

Matěj Psota: Bylo to ubojované utkání, ale na soupeře se nám povedlo najít recept

17.01.2021