Menu +

Bitva sousedů v tabulce, Třebíč jede do Litoměřic, které mají stejný počet bodů

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - WSM liga rychle pokračuje v pořadí již 38. kolem a Horáckou Slavii čeká cesta k Labi do Litoměřic. Oba celky mají shodný počet bodů, čeká se tak napínavá bitva o desátou pozici tabulky. Domácí Stadion prohrál poslední čtyři zápasy v řadě a vstřelil v nich pouhé čtyři branky. Také Třebíč se neustále hledá a v pondělí prohrála po špatném výkonu 1:4 doma s Havířovem. Zápas v Litoměřicích startuje v 18 hodin.
Sdílejte článek
 

Soupeř se představuje


Po druhé světové válce nastal velký rozvoj ledního hokeje v tehdejším Československu a Litoměřice nebyly výjimkou. První klub, který se usadil v Litoměřicích, nesl na dnešní dobu poměrně zvláštní, ač pro Litoměřice symbolický název Radobýl Litoměřice. O prvním oddílu na území sedmého největšího města Ústeckého kraje toho kromě roku založení (1949) není mnoho známo. Dohledatelná historie litoměřického hokeje začíná až s klubem VTJ Litoměřice, který byl založen roku 1957. Stejně jako ve všech ostatních klubech, které v období socialismu spadaly pod československou armádu, se v řadách litoměřické "Dukly" objevovali zejména sportovci během základní vojenské služby.

Historicky první sezóna Dukly skončila pro celek z města Kalicha skvěle – se sedmi výhrami a jednou remízou v šestnácti zápasech se Litoměřice usadily na 3. místě české skupiny II. ligy. V další sezóně se Litoměřice umístily na šestém místě a v sezóně 1959/60 se přiblížily postupu do I. ligy. Dukla tu sezónu skončila na 2. místě se ztrátou 7 bodů na vítězný celek z Českých Budějovic. Příznivci litoměřického hokeje však nemuseli zoufat – postup do nejvyšší československé soutěže slavil jejich tým o rok později spolu s týmem TJ VŽKG Ostrava (dnes HC Vítkovice Steel), který vyhrál moravsko-slovenskou skupinu. Družstvo v čele s pardubickým odchovancem Milanem Koksem do I. ligy postoupilo jen těsně – druhý tým v české skupině, TJ Jiskra Havlíčkův Brod (dnes BK Havlíčkův Brod), získal v sezóně 31 bodů. Litoměřická Dukla nasbírala bodů 33.

Litoměřice se následně usadily na převážnou část hokejových sezón do druhé ligy nebo až krajského přeboru. Významný vzestupný trend ve výkonnosti týmu nastal až po roce 2005 a v roce 2010 se celek z města Kalicha probojoval do 1. ligy. Litoměřice si v kvalifikaci připsaly pouze jednu prohru na ledě Písku. Ostatní tři zápasy Stadion vyhrál a po triumfu 3:1 nad Valašským Meziříčím mohly oslavy postupu propuknout naplno. Posledním utkáním proti Valašskému Meziříčí také skončil azyl Litoměřic v Lovosicích. Hráči a fanoušci se mohli těšit na moderní halu, která dostala název Kalich Arena. V první lize platí tým Litoměřic za nepříjemného soupeře, který se v poslední době opakovaně umí probojovat do play-off.

V bráně Litoměřic se usadil Jaroslav Pavelka, v obraně mu pomáhají kvalitní zadáci Angel Krstev, Aleš Pavlas a Jakub Šulc. V útoku se nad hranici dvaceti kanadských bodů dostala již celá pětice hráčů. Pozor si proto musí obrana soupeře dát zejména na Jaroslava Kallu, Zdeňka Doležala, Martina Ondráčka, Lukáše Nedvídka a Martina Procházku.Litoměřice v dosavadním průběhu sezóny

Litoměřice rozhodně umí odehrát i lepší sezóny, letos to není úplně ono. Od konce října do poloviny prosince však přišlo velmi produktivní období, které Kališníkům zaručilo alespoň aktuální bodový zisk, který je stejný jako ten třebíčský. Forma však kolem Vánoc opět ochabla a uvidí se, v jakém světle se domácí ukáží v přímém souboji o desátou příčku.


Předzápasový informační servis


Okénko do několika statistik obou týmů

Nejlepší střelci Litoměřic: Lukáš Nedvídek 13 G, Zdeněk Doležal 13 G.
Nejlepší střelci Třebíče: Matěj Pekr 13 G, David Dolníček 12 G.
Kanadské bodování Litoměřic: Jaroslav Kalla 26 (10+16), Zdeněk Doležal 24 (13+11).
Kanadské bodování Třebíče: Matěj Pekr 28 (13+15), David Dolníček 27 (12+15).
V bráně se za Litoměřice rozchytal: Jaroslav Pavelka s úspěšností 90,94 % a průměrem 2,76.
V bráně se za Třebíč rozchytali: Karel Vejmelka s úspěšností 91,71 % a průměrem 2,65 a Filip Šindelář s úspěšností 91,89 % a průměrem 2,42.

Využití přesilovek Litoměřic: 17,03 %.
Využití přesilovek Třebíče: 17,22 %.
Úspěšnost oslabení Litoměřic: 82,55%.
Úspěšnost oslabení Třebíče: 80,12 %.
Trestné minuty Litoměřic na zápas: 21,95.
Trestné minuty Třebíče na zápas: 15,41.

Průměr litoměřických střel na branku za zápas: 31,41.
Průměr třebíčských střel na branku za zápas: 30,68.
Průměrná divácká podpora Litoměřic loni: 1 137 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče loni: 1 807 diváků.
Průměrná divácká podpora Litoměřic letos: 1 111 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče letos: 1 552 diváků.

Poslední čtyři zápasy obou celků

Litoměřice - Benátky 1:3
Prostějov - Litoměřice 5:2
Litoměřice - Slavia 1:2
Kadaň - Litoměřice 3:0

České Budějovice - Třebíč 6:2
Třebíč - Most 4:3
Jihlava - Třebíč 3:2 pp.
Třebíč - Havířov 1:4

Sestavy Litoměřic a Třebíče v minulém kole

Litoměřice: Pavelka (Veselý) – Bílek, Toman, Pavlas, Havránek, Šulc, Piegl, Chmel – Kalla, Doležal, Kristl – Nedvídek, Filip, Švagrovský – Přeučil, Miškář, Berger – Kastner, Racek, Půlpán – Krátoška.

Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Malena, Štindl, Čejka, Schejbal, Šaur, Bartoň, Šik – Pekr, Dolníček, Erat – Psota, Švec, Kusko – Baldwin, Zohorna, Wasserbauer – Pokorný, Miškovský, Čech.


Program 38. kola

Středa 6. ledna – 38. kolo:

17:30 ČEZ Motor České Budějovice – HC Dukla Jihlava
18:00 HC AZ Havířov 2010 – HC Most
18:00 HC Stadion Litoměřice – SK Horácká Slavia Třebíč
18:00 Hokej Ústí nad Labem – SK Kadaň
18:00 HOKEJ ŠUMPERK 2003 – HC Slavia Praha
18:00 HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov
18:00 Rytíři Kladno – HC Benátky nad Jizerou

Zápas 38. kola WSM ligy startuje v Litoměřicích ve středu 6. ledna od 18:00! Připraven bude klasický online přenos.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Hokejový svátek je zpět! Bílé hvězdy ve čtvrtek přivítají tradičního rivala z Jihlavy

05.08.2020
Pozvánky na zápas

Hokejové prázdniny jsou u konce! Bílé hvězdy se v prvním přípravném utkání střetnou s Havlíčkovým Brodem

02.08.2020
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020