LTM – TRE 4:3 p – Bílé hvězdy sehrály vyrovnané utkání, domácí byli šťastnější

T ř e b í č - V 38. kole WSM Ligy cestovala Horácká Slavia do Litoměřic. Do vedení ji poslal v sedmé minutě Pekr. Domácím se podařilo ve druhé třetině otočit skóre, Třebíčští ovšem odpověděli a zásluhou novice v dresu Bílých hvězd, Podlipnikem, vyrovnali. Kališníci se pak prosadili v jednapadesáté minutě a už to vypadalo, že stav zůstane do konce zápasu nezměněn, jenže v čase 58:26 vyrovnal Matěj Psota, čímž stanovil dělbu bodů po základní hrací době. V prodloužení rozhodla branka domácích.

38.kolo, středa 6.1.2016
LTM LTM
4:3p0:1, 2:0, 1:2 - 1:0
Branky a nahrávky: 28. Kristl (Doležal, Kalla), 40. Bílek (Doležal, Kalla), 51. Kopta (Doležal, Šulc), 64. Berger (Šulc, Mikliš) – 7. Pekr (Erat, Malena), 45. Podlipnik (Erat, Dolníček), 59. Psota (Přibyl, Wasserbauer). Rozhodčí: Grech – Kokrment, Malý. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 830. Střely na branku: 36:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Toman, Bílek, Mikliš, Šulc, Piegl, Hronek, Havránek – Kalla, Doležal, Kristl – Kopta, Nedvídek, Švagrovský – Berger, Miškář, Přeučil – Krátoška, Racek, Orság.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Podlipnik, Čejka, Bartoň, Šaur, Schejbal, Šik, Nesvadba – Erat, Dolníček, Pekr – Kusko, Zohorna, Švec – Wasserbauer, Psota, Přibyl – Čech, Juráň, Pokorný.

O úvodních minutách dnešního střetu Litoměřic s Třebíčí se rozhodně nedá říct, že by byly nějak zvlášť pohledné. Oba celky předváděly defensivní hokej a do útočného pásma se příliš nehnaly. První větší šanci v dnešním utkání měli na svědomí hráči Stadionu – Miškář pronikl do útočného pásma a nahrál dozadu na připraveného Hronka, který prudkou střelou z voleje pouze minul třebíčskou svatyni. Kališníci si krátce poté poprvé vyzkoušeli hru v početní výhodě, během které se ale nedokázali prosadit i přes to, že po většinu přesilové hry byla Horácká Slavia bezmocně uzavřena ve vlastním pásmu.

V čase 6:06 se na světelné tabuli v kolonce branek hostí rozsvítila jednička. Malena nejprve zachytil přihrávku jednoho z litoměřických obránců a nabídl kotouč Eratovi, který ale pouze přestřelil. Kotouč se od zadního mantinelu odrazil na hůl Matěje Pekra a ten se již nemýlil – 1:0. Stadionu se krátce poté povedlo ubránit oslabení a do konce třetiny si vypěstoval ještě několik slušných šancí, za zmínku stojí Kallova přihrávka na Doležala v patnácté minutě. Doležal se ještě otočil kolem bránícího třebíčského obránce a dostal se tak do ideální střelecké pozice, avšak jeho zakončení šlo daleko mimo branku. Podobně skončily i ostatní litoměřické příležitosti vyrovnat a do první přestávky si tak bílé hvězdy odnesly jednobrankový náskok.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili aktivněji třebíčští, kteří se snažili svůj jednobrankový náskok co nejrychleji rozšířit. Horáckou Slavii nezpomalilo ani oslabení, během kterého držela Litoměřice na uzdě a nepouštěla je na delší dobu do útočného pásma. Až v samotném závěru početní výhody konečně Stadion prorazil do útočného pásma a do velmi dobré šance se dostal Ondřej Kopta. Tomu byl perfektně naservírován kotouč z levého kruhu pro vhazování a Kopta prudkou střelou nakonec Vejmelkovu klec úplně přestřelil.

Kališníci však nemuseli zoufat moc dlouho. Po ubráněném oslabení vsítil svůj první gól v dresu Stadionu Richard Kristl, a bylo vyrovnáno – 1:1. Průstřel Vejmelky litoměřické hokejisty vzpružil a z následného tlaku na třebíčskou svatyni vzešla nádherná střela Kally z levého kruhu pro vhazování, která zasáhla pouze hruď hostujícího gólmana. Vyloučení Orsága však domácí hokejisty zbrzdilo a Třebíč díky němu dokázala srovnat se Stadionem krok. Nebylo jim to však nic platné. Šestadvacet sekund před druhou sirénou se maskovaný muž v třebíčské brance přepočítal podruhé – na dělovku obránce Dominika Bílka se pokusil odpovědět vyrážečkou, avšak mu chyběla potřebná dávka hbitosti.

Ihned v úvodu poslední třetiny projel domácím fanouškům mráz po zádech. Petr Dolníček využil litoměřické přesilovkové křeče a ve vlastním oslabení se dostal do úniku, po kterém za Pavelkovými zády zazvonila tyč. Horácká Slavia krátce poté získala početní výhodu a tu bez váhání využila – po dlouhé kombinaci se z voleje prosadil nejnovější přírůstek třebíčského kádru - Matic Podlipnik. Neuběhlo však ani pět minut a Stadion si opět vzal vedení na svou stranu. Ondřej Kopta chtěl v přesilové hře nahrát k tyči, avšak jeho nabídka se místo toho odrazila od brusle jednoho z obránců a kotouč poté proklouzl mezi Vejmelkovými betony až do sítě – 3:2. Kališníci se poté většinu druhé poloviny třetí části snažili definitivně rozhodnout o výsledku dnešního utkání další brankou, ale všechny jejich příležitosti přišly vniveč. Dvě minuty před koncem však na druhé straně kluzistě bílé hvězdy slavily úspěch. Milan Přibyl a Matěj Psota se dostali do přečíslení a druhý jmenovaný rozvlnil síť litoměřické branky – 3:3.

Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém o bodovém zisku Litoměřic rozhodla ukázková teč Jana Bergera, na kterou už Vejmelka nedosáhl. 4:3.

Daniel Tvrzník - HC Stadion Litoměřice: Dnes pro nás bylo velmi důležité vyhrát a i za dva body jsme rádi. Během první třetiny jsme se trochu trápili. V obraně jsme postrádali Aleše Pavlase a chybí nám i další hráči. Po námi vstřelené první brance se naše hra zlepšila, ale stále nám chybí lehkost. Výhra byla vydřená, ale doufám, že nás nakopne a naše výkony budou mít odteď stoupající tendenci.

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní utkání bylo podobné tomu, co jsme sehráli v Jihlavě. Dostali jsme zápas do prodloužení, ve kterém jsme inkasovali. Chyby, kterých se dopouštíme, jsou soupeřem využívány a nám jsou díky tomu vstřelovány branky. Myslím si ale, že se v tomto zápase střetly dva podobné týmy co se týče momentální hráčské kvality.