Menu +

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Autobus bílých hvězd vyráží směr Praha, kde třebíčští hokejisté sehrají třetí a čtvrtý osmifinálový zápas. Parta okolo kapitána Lukáše Nedvídka se na tuto cestu vydává s jasným cílem, kterým je ukončit sérii již v Edenu a přivést domů postup, což v rozhovoru pro klubový web potvrdil Radim Ferda. Obě již odehraná klání byla napínavá až do závěrečných minut a šlo o velmi tuhé bitvy. Nic jiného se nedá očekávat ani od pokračování této třaskavé série. Druhý krok k postupu do čtvrtfinále můžou svěřenci Jaroslava Barvíře a Davida Dolníčka udělat už v neděli, kdy půjde o veledůležitý zápas. Třebíč bude usilovat o překlopení série zpět na svou stranu od 16:00.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy přepnuly na “play - off mode” a v obou duelech, jež třebíčští hokejisté odehráli mezi svými mantinely byla bojovnost přední výsadou tohoto jednolitého celku. Na tuto charakteristickou vlastnost Horácká Slavia spoléhala již před rokem, kdy její vítězná tažení nebrala konce a sázka na ni se vyplácí i nyní.

Jako správný kapitán se už v prvním třaskavém střetnutí dvou Slavií projevil Lukáš Nedvídek, který načal střelecký účet celé této osmifinálové série a na něj navázali další. Nejvýrazněji byl ve statistikách vidět Martin Šťovíček, jenž připravil dvě branky a přidal i jednu přesnou trefu. Mezi střelce se jako obvykle zapsal i Ladislav Bittner, který se stal králem střelců základní části. Celý tento výkon bílých hvězd byl podpořen jistým Pavlem Jekelem a vedení v sérii bylo na světě.

Následující den, kdy série pokračovala byl k vidění urputný souboj, který byl na branky velmi chudý. Oba týmy měly své šance, ale brankáři se neustále předháněli v zákrocích. Nakonec rozhodl jediný moment v sedmapadesáté minutě, kdy se prosadil veterán Jaroslav Bednář. Vítězství pak sešívaní ještě zpečetili trefou do prázdné branky.

Bílé hvězdy nadále spoléhají na úžasnou souhru prvních dvou řad, které pravidelně bodovaly celou sezonu a svou úžasnou formu si přenesly i do vyřazovacích bojů, kde může každý gól znamenat úspěch či neúspěch. Zapomínat nesmíme ani na následující dvě útočné formace, kde se výborně prezentují mladí hokejisté, kteří nechají na ledě vše a díky jejich bojovnosti se proti nim soupeři hraje velmi nepříjemně. Vše je podpořeno famózní obranou, která kromě toho, že usnadňuje práci maskované zdi v třebíčské brance, tak i výborně podporuje útok. Třebíčský maskovaný hrdina je zdí nazýván právem, jelikož jeho statistiky v play – off jsou nevídané. Jeho procentuální úspěšnost zákroků je až na cifře 97,30 %!

K play-off urputný hokej o každý milimetr ledu prostě a jednoduše patří a nic jiného se nedá očekávat ani od pokračování tohoto boje o čtvrtfinále. Program je velmi nahuštěný a na pořádnou regeneraci ani není čas, ale právě pro tyhle chvíle se hokej hraje.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč v play - off

nejlepší střelec: Martin Šťovíček (1+2), Ladislav Bittner (1+1), Petr Beránek (1+0), Lukáš Nedvídek (1+0)

nejlepší nahrávač: Martin Šťovíček (1+2), Karel Nedbal (0+2)

lídr kanadského bodování: Martin Šťovíček (1+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 97,3%, Jan Mičán 89,38 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Zukal, Vodička, Furch – Šťovíček, Bittner, Psota – Křehlík, Nedvídek, Š. Kratochvil – P. Beránek, Michálek, Ferda – Krliš, Malý, Oščádal – Hrubec.

HC Slavia Praha

Sešívaní mají zatím velké problémy s překonáním Pavla Jekela, který chytil neuvěřitelnou formu a střelci pražské Slavie si na něm už nesčetněkrát vylámali zuby. Za sto dvacet minut dokázali červenobílí jen dvakrát překonat třebíčského fantoma. Ten naopak za stejný časový úsek zlikvidoval neuvěřitelných dvaasedmdesát střel. Skvělých výkonů Pavla Jekela si všiml i jeho přímý konkurent, kterým je strážce kelce sešívaných Martin Michajlov.

Pražany zatím táhne Jaroslav Bednář, který je s jednou trefou nahrávkou nejproduktivnějším hráčem svého celku. Nicméně o sobě dávají vědět i vysoce produktivní hráči ze základní části. Zmínit můžeme Petra Kafku, Filipa Vlčka nebo Tomáše Šmerhu, kteří mají shodně po jednom bodu.

Nyní čeká červenobílé návrat na domácí kluziště, kde bude tato série pokračovat. O tom, jestli bude potřebný ještě jeden návrat do druhého největšího města na Vysočině se rozhodne v neděli a v pondělí.

Statistiky hráčů Slavie Praha v play - off

nejlepší střelec: Jaroslav Bednář (1+1), Daniel Kružík (1+0), Martin Ondrášek (1+0)

nejlepší nahrávač: Jaroslav Bednář (1+1), Tomáš Šmerha (0+1), Filip Vlček (0+1), Petr Kafka (0+1)

lídr kanadského bodování: Jaroslav Bednář (1+1)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Martin Michajlov 91,23 %, Roman Málek 85,80 %

Sestava Prahy z minulého utkání: Michajlov – Duda, Sedlák, Jeřábek, Říha, Krejčí, Novák, Buchta – Vlček, Vampola, Šmerha – Kafka, Bednář, Kuťák – Ondráček, Poletín, Kružík – Doležal, Šteiner, Pšenička.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy míří do Benátek nad Jizerou, kde budou chtít natáhnout svoji vítěznou sérii na čtyři zápasy

před 3 dny
Pozvánky na zápas

Rozjetá Horácká Slavia bude v sobotu na domácím ledě usilovat o skalp Frýdku-Místku

17.09.2021
Pozvánky na zápas

Horácká Slavie vyráží směr Havířov, kde bude chtít navázat na úvodní tříbodovou výhru

14.09.2021