Menu +

Hrdina Jekel: Musím před klukama smeknout. Jaký zákrok byl nejtěžší?

Ohlasy po utkání
Pavel Jekel dnes opět čaroval. Slávistické střelce dokázal zdeptat pětatřiceti úspěšnými zásahy, což mu přineslo první nulu v letošním play off. Není pochyb o tom, že pětadvacetiletý brankář patří mezi nejlepší maskované muže celé soutěže. Místy to vypadá, že proti Pražanům stojí zeď.
Sdílejte článek
 

Máte druhý bod v sérii a kýžený mečbol. Úleva, že?

Úleva malá ano, ale ještě nás čeká další zápas a musíme do něj s pokorou a obětavostí. Nebude to nic lehkého.

Do něj ale můžete jít relativně bez tlaku. To je výhoda, ne?

Je to tak. Nesmíme si ale připouštět, že to půjde samo nebo že se nic neděje, když bychom nezvítězili. Když zvítězíme, tak budeme mít delší pauzu, takže do zítřejšího zápasu musíme dát vše.

Dnešní zápas byl velmi podobný předešlým dvěma. Můžou se soupeři v této fázi sezony ještě něčím překvapit?

Nejvíce rozhodují přesilovky a každá větší chyba. Pak už je to o štěstí, aby se z té chyby nestal gól. Netuším, jestli překvapit. Já jsem překvapený, když vyhrajeme buly a najednou na mě střílí a doráží pan Bednář (směje se).

Klíčový moment dnes byl, že jste ubránili dvě dlouhá oslabení tří proti pěti. Souhlasíš?

Souhlasím, tady v předkole play off může rozhodnout každá přesilovka a 5 na 3 je ještě těžší, takže určitě jsme moc rádi, že jsme to ubránili.

Myslím si, že posledních deset minut tam byla každá střela těžká

Hodně ti v nich pomohli obránci, kteří velmi dobře čistili brankoviště.

Musím před klukama smeknout, před celým týmem, ale hlavně před obránci. Na šest beků hrajeme už nějaký pátek, věřím, že to není lehké.

Největší nápor měla Slavia v posledních deseti minutách, který zákrok byl nejtěžší?

Myslím si, že těch posledních deset minut tam byla každá střela těžká. Protože člověk vidí výsledek a ví, že pokud dostane gól, tak se to zkomplikuje.

To je pak o to větší nápor i na soustředění, že?

Je to play off, každý hráč má v hlavě, že porážka je nepřípustná. Ne jak v sezoně, kdy prohrajete a další zapas to můžete napravit. Proto myslím, že mentalita každého hráče a tymu je jiná než v základní části. Takže ano, je to těžší a zároveň je to takové snazší se do toho stavu dostat.

Všechny tři zápasy byly doslova na krev, takže vám sebraly hodně sil. Ale regenerace je po vítězství vždy o dost snazší…

Každý půjde spát s lepší náladou. Regenerace by měla být lepší, hlavně nejdůležitější, jelikož pokud zítra urveme další zapas, tak budeme mít pár dní volno na to si pofoukat bolístky a jít na další kola. Zároveň bych chtěl říct, že cítíme velkou podporu od našich fanoušků, moc si jí vážíme. Dodávají nám sílu a energii. Bojujeme i za ně, jsme v tom společně.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Nesmíme polevit, čeká nás dlouhá sezona, ví Ferda po obratu v Benátkách

včera
Ohlasy po utkání

Václav Krliš: Snažíme se hrát zodpovědně a plnit si to co jsme si řekli, což funguje

19.09.2021
Ohlasy po utkání

Návrat ztraceného syna? Za Třebíč si vždycky zahraju rád, hlásí Burian

16.09.2021