Bouřka v kabině? Můžeme si říkat cokoliv, ale důležité je, jak se zachováme na ledě, má jasno Štebih

Po dvou třetinách zápasu v Přerově si bílé hvězdy hýčkaly náskok 1:0. Jenže nepovedená poslední třetina znamenala čtyři góly v třebíčské síti a nulu na bodovém kontě. „Něco jsme si k tomu řekli, celou sezonu se trápíme s konstantností výkonů," líčí v pozápasových ohlasech Miha Štebih.

Zápas v Přerově jste prohráli 2:4, co k tomu říct?
Hodnotí se mi to špatně. První třetina byla z naší strany hrozná, tam jsme měli štěstí, že skončila 0:0. Ve druhé jsme začali hrát líp a dostali se do vedení. Třetí třetina byla od nás opět špatná. Sice jsme se během ní ještě dostali do vedení 2:1, ale nakonec z toho nic nemáme. Je to podle mě úplně zbytečná porážka.

Nahlodal vás vyrovnávací gól na 1:1, který padl hned ve 41. minutě?
Trošku asi jo, ale i tak jsme ještě dali na 2:1. Máme tým, který dokáže tyhle těsné zápasy zvládat a dovést je do vítězného konce. Tentokrát to ale nevyšlo.

Hlavní příčinou bylo podle mě velké množství individuálních chyb.
Souhlasím, právě proto jsme zápas prohráli. Zároveň jsme věděli, že po nás půjdou a připravovali se na to, jenže ani tak jsme si to nepohlídali.

Bylo na Přerovu znát, že jsou díky vítězné sérii z posledních zápasů v laufu?
Určitě, na hokejkách mají sebevědomí. Šli si za vítězstvím, působili velmi odhodlaně.

Nastala po zápase bouřka v kabině?
Něco jsme si k tomu řekli. Ale říkat si můžeme cokoliv, důležité je to, jak se zachováme na ledě.

Prohráli jste tři z posledních čtyř zápasů, dá se mluvit o krizi?
Neřekl bych. Celou sezonu ale bojujeme s tím, že nám chybí konstantní výkony. Dva zápasy vyhrajeme, dva prohrajeme, jeden vyhrajeme, jeden prohrajeme... Tak pořád dokola.

Čím to?
No... Nevím. Možná si myslíme, že po pár vítězstvích půjde všechno samo. Nebo je to o tom, že když přijede papírově slabší soupeř, máme pocit, že mu nasypeme góly a jdeme domů. Jenže takhle to nefunguje, v soutěži je každý zápas těžký.

Mám pocit, že proti týmům z čela tabulky se vám možná trochu paradoxně hraje líp.
Vidím to stejně. Tyhle týmy totiž hrají ofenzivně, což nám vyhovuje. Když hrajeme proti někomu, kdo vyznává podobný styl jako my, je to pro nás složitější.

Z tohoto pohledu by vám sobotní zápas na Vsetíně mohl vyhovovat, ne? Domácí se budou muset tlačit dopředu...
Určitě, vsetínští fanoušci dokáží svoje hráče často strhnout, ti pak kolikrát útočí i v pěti lidech. Takže čekám, že se bude otvírat prostor pro rychlé protiútoky, ve kterých vynikáme. Musíme hlavně dobře bránit a počkat si na svoje šance.

Lapač je charakteristický úzkým kluzištěm, hraje se ti na něm jakožto obránci líp, nebo naopak hůř?
Upřímně asi hůř, je tam méně prostoru a na všechno máš jako hráč méně času. Ale tohle je pro všechny stejné.