Třebíč v Přerově dvakrát vedla, nakonec se vrací s prázdnou

P ř e r o v - Bez zraněného Davida Michálka, ale s už uzdraveným Lukášem Křížem zajížděla Horácká Slavia na led v posledních utkáních velmi úspěšného Přerova. Na straně Hanáků se proti svému mateřskému klubu postavil v roli trenéra Michal Mikeska. Třebíčští do zápasu vstoupili dobře, dvakrát vedli 1:0 a 2:1. Jenže pak přišly dvě individuální chyby, jedna v rozehrávce a jedna v obranném pásmu Horácké Slavie a domácí se dostali do vedení 3:2. Čtvrtou branku Zubři přidali v power - play. V sobotu míří Horácká Slavia na led druhého Vsetína, doma se představí v pondělí 22. ledna v utkání proti pardubickému béčku.

39.kolo, středa 17.1.2024
PRE PRE
4:20:0, 0:1, 4:1
Branky a nahrávky: 40:32 Pšurný (TS), 50:24 Indrák (Pšurný, Cubo; 5/5), 54:28 Pšurný (Ministr; 5/5), 59:53 Lednický (Krisl; 5/5) – 23:23 Dočekal (Psota; 5/5), 47:48 Psota (Bittner, Dočekal; 5/5). Rozhodčí: Skopal, Veselý – Otáhal, Kráľ. Diváci: 767. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 25:23 (8:10, 5:6, 12:7). Vhazování: 42:18. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
HC ZUBR Přerov: Postava – J. Adámek, Kudělka, Chroboček, Talafa, Krisl, Cubo, Hanák – Dobša, Pechanec, Lednický – Chludil, Hejcman, Pospíšil – Ministr, Pšurný, Indrák – Goiš, Nemec, Hradil.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Baláž, Štebih, Furch, Poizl, Vodička, Kříž – Dočekal, Bittner, Psota – Ondráček, Vodný, Ferda – Maty. Svoboda, Malý, Frömel – Matěj Svoboda, Kučera, Michalčuk.

Do první šance zápasu se dostal Radim Ferda, avšak Michal Postava nastavil Ferdově zakončení svůj beton. Pak začali úřadovat domácí Zubři, nejdříve měl vedoucí gól na holi Roman Pšurný, jenže ani staronová posila Přerova nezamířila přesně. Totéž platilo o pokusu Darka Hejcmana, který skončil v lapačce třebíčského brankáře. Pavel Jekel si poradil rovněž s další šancí Romana Pšurného, díky čemuž branka v úvodní periodě nepadla. Objektivně je však třeba říct, že Přerov měl v tomto úseku hry převahu. Bílým hvězdám činilo problémy zejména rychlé přistupování domácích hráčů, ze kterého pramenilo hned několik chyb, ty ale Zubři potrestat nedokázali.

Vstup do druhého dějství vyšel Horácké Slavii znatelně lépe. Třebíč přidala na pohybu, za což byli hráči v červeném brzy odměněni prvním gólem zápasu. V čase 23:23 předvedl pohlednou individuální akci Martin Dočekal, jenž oklamal přerovské obránce a v konečné fázi i brankáře Postavu. 0:1 Druhý gól bílých hvězd mohl přidat Michal Vodný, ten ale svůj projektil nedokázal vměstnat mezi tři tyče. Přerov působil v první desetiminutovce druhé třetiny lehce bezradným dojmem, vytáhnout Zubry z letargie zkoušel Ministr, mladý útočník si ovšem na Pavla Jekela nepřišel. A protože gólem neskončily ani další šance obou celků. šlo se po čtyřiceti minutách do kabin za stavu 0:1.

Do závěrečné periody vstupovala Třebíč s tím, že si chce do nejdéle strážit vedení 1:0. Nepovedlo se. Hned v čase 40:32 fauloval jeden z vracejících se hráčů Vojtěcha Lednického a následovalo trestné střílení. Jeho exekuci na sebe vzal Roman Pšurný, který přesně mířenou střelou mezi betony srovnal na 1:1 Další branka padla v čase 47:48, Matěj Psota prokázal dobrou orientaci na brankovišti, díky čemuž zametl puk za Postavu. 1:2 Jenže těsné vedení vydrželo Horákům jen necelé tři minuty. V čase 50:24 ujel do rychlého kontru Daniel Indrák, jenž svou střelu poslal nekompromisně do šibenice. Pavel Jekel neměl nárok reagovat. 2:2. Klíčový moment zápasu přišel v čase 54:28, Horáci chybovali v rozehrávce, volný puk ukořistil Roman Pšurný a ostřílený rutinér poslal Přerov poprvé v zápase do vedení. 3:2 V závěru základní hrací doby sice ještě Třebíč zkusila hru bez brankáře, ta ale neměla kýžený efekt. Naopak. Pojistku na přerovské vítězství přidal čtvrtým gólem do opuštěné klece Vojtěch Lednický. Přerov tedy před vlastními fanoušky zvítězil 4:2.

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Po takovém hluchém období teď pod novým trenérem hraje Přerov hokej, který mu přináší body a výhry. V první třetině jsme měli problém s jeho forčekingem, prohrávali jsme souboje a pár puků jsme vyndali přímo na slot. Domácí měli dvě - tři gólovky, ale to jsme ještě ustáli. Po první třetině jsme si k tomu něco řekli a hru zlepšili. Ve druhé třetině jsme se z pásma dostávali líp a dali jsme gól po individuální akci. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme hrát zodpovědně, a to slovo zodpovědně bylo řečeno důrazně. Bohužel ve třicáté vteřině začneme vymýšlet velké věci na modré čáře, nezajistíme si tu situaci a soupeř jde do brejku, který musíme hasit faulem. Z penalty domácí vyrovnali na 1:1. Pak jsme ještě dostali dárek v podobě gólu na 2:1 deset minut před koncem. Pokud máte respekt k soupeři a hrajete zodpovědně, tak naše mužstvo zná recept na to, jak takový výsledek uhájit. Bohužel respekt k soupeři tam nebyl, hráli jsme nezodpovědně, dělali jsme obrovské chyby směrem dozadu a soupeř zaslouženě vyhrál.

Michal Mikeska asi vypsal pro tým Přerova prémii, aby zvedl jeho motivaci. Bylo to na výkonu přerovských hráčů znát?
Michal Mikeska asi vypsal prémii, ale o tom to není. Můžete vypisovat prémie jaké chcete, ale pokud si mužstvo nesáhne do svědomí a neuvědomí si, že takhle se deset minut před koncem za stavu 2:1 nehraje, tak žádná prémie nepomůže. Vypsaná prémie dnes určitě nerozhodla, rozhodlo to, jak jsme naložili s vedením 1:0 a potom 2:1. Byla to totální nezodpovědnost a hráči si vyslechnou svoje.

Michal Mikeska - HC ZUBR Přerov: První třetina byla dobrá, mohli jsme tam dobře odstartovat. Vypracovali jsme si v ní i gólové šance, ale bohužel se nám je pořád nedaří proměňovat. Pak nás trochu opařil inkasovaný gól a během druhé třetiny jsme se z toho dostávali. Před třetí třetinou jsme se domluvili, že budeme soupeře více dohrávat, a velmi nám to pomohlo ve hře. Měli jsme energii, dostávali jsme se do šancí a zaplaťpánbůh jsme je proměnili. Jsme moc rádi, že se nám to povedlo.