Menu +

Chceme mít tým co nejvíce pospolu, říká sportovní manažer Radek Novák

Rozhovory
T ř e b í č - Na četné žádosti a dotazy fanoušků se k nejvíce dotazovaným tématům vyjadřuje sportovní manažer HST Radek Novák. Ten mimo jiné zmiňuje klubovou představu ohledně spolupráce s Kometou Brno, nastiňuje vizi fungování třebíčské hokejové organizace a taktéž zve fanoušky na následující prvoligový ročník se slovy "Chceme divákům nabídnout podívanou, která je bude bavit."
Sdílejte článek
 

Radku, spoustu fanoušků HST zajímá zda, popřípadě jakým způsobem bude pokračovat spolupráce s Kometou Brno. Mohl byste k tomuto tématu něco říct?

Jsem si vědom toho, že širokou veřejnost příznivců třebíčského hokeje zajímá, jakým způsobem bude Horácká Slavia v nadcházející sezóně spolupracovat s Kometou Brno. Ano, tato spolupráce bude nadále pokračovat. Bude to však v odlišné podobě. Již dnes je ze složení kádru, který se připravuje v přípravném období na novou sezónu Chance ligy, zřejmé, že je v našem týmu hned několik hráčů, kteří jsou kmenově vázáni ke Kometě. V tomto případě nejsou jednání ještě ukončena a bylo by ode mě nevhodné sdělovat něco, co není ještě dojednáno. Představu však máme zcela jasnou. Chceme mít v kabině hráče, o jejichž startech mezi soutěžemi budeme rozhodovat my. Směrem k fanouškům budu velmi rád konkrétnější, chci je touto cestou požádat o určitý čas pro nadcházející jednání, která nás čekají. Myšlenka je daná, tým chceme mít co nejvíce pospolu, tedy aby co nejvíce spolu trénoval a připravoval se na každé jednotlivé utkání Chance ligy. Je možné, že některý hráč půjde v průběhu sezóny vypomoci, na základě dohody mezi kluby a výkonnosti daného hráče, některému extraligovému klubu. Konečné rozhodnutí o této výpomoci bude však na naší straně.

Kádr Bílých hvězd je nyní již velice slušně zaplněn. Jak jste spokojen s jeho podobou?

Oproti minulým sezónám máme již nyní v přípravě hráče, kteří jsou v našem klubu pod smlouvou. Celý tým se tedy utváří již od letní přípravy. Trenéři mohou s hráči pracovat nejen formou společných tréninků, mnohdy lze zvolit i individuální přístup. Dalším z klíčových faktorů je, že si kluci mezi sebou již nyní vytváří „svoji“ kabinu. Hokej je kolektivní hra, v tomto spatřuji velkou výhodu.

Klub deklaroval, že jeho záměrem je stavět na hráčích, kteří mají k Třebíči a regionu vztah. Mohl byste tuto koncepci rozvést?

V každém týmu jsou hráči, na kterých stojí hra. Nejinak je tomu i u nás. O těchto hráčích jsem se zmiňoval již dříve. Tito kluci o své roli vědí, s každým jsme při podpisu smlouvy nebo opce o těchto věcech mluvili. V kádru máme dále hráče, kteří již mají zkušenosti z Chance ligy a jsou v HST delší dobu. Od nich očekáváme výkonnostní posun. Dalším faktorem je skutečnost, aby si noví hráči měli možnost vypěstovat vztah k našemu klubu a regionu, k fanouškům a prostředí, ve kterém v Třebíči žijí. To je jeden z důvodů, proč s hráči podepisujeme víceleté smlouvy. I proto jsme se rozhodli jednat a domluvit se na vzájemné spolupráci např. s Davidem Michálkem, který pochází z regionu a má předpoklady se výkonnostně zlepšovat. V týmu se v přípravě od tohoto období objevila i trojice mladíků ze Zlína. Všichni tři by měli promluvit do kvality a konkurence v naší kabině. Všichni kluci vědí, že cesta vede přes pracovitost.

Hokej se hraje pro fanoušky. Co byste jim před nadcházejícím ročníkem vzkázal? Všichni chceme v Třebíči opět vidět co nejvíce zápasů s fantastickou diváckou kulisou…

Již nyní bych rád naše fanoušky pozval na novou sezónu Chance ligy. Bude se hrát v novém formátu. Tomuto tématu bych se rád podrobněji věnoval až po Aktivu Chance ligy pro sezónu 2019 – 2020. Našim divákům chceme nabídnout takovou podívanou, která je bude bavit. Vzpomeňme na utkání proti Kladnu v závěru sezóny. Není náhodou, že se HST ve sledovanosti na hokejovém portálu Hokejka.cz umístila v sezóně 2018 – 2019 na velmi slušném 4. místě a zároveň se díky naším fanouškům zvýšila i návštěvnost na ZS Města Třebíče – KHNP ARENĚ. Za toto patří našim příznivcům od Horácké Slavie Třebíč velké poděkování.

Děkuji za rozhovor.

Podobné články

Rozhovory

Velký rozhovor s Romanem Mejzlíkem. O letní přípravě, podobě kádru i dalších tématech

06.07.2020
Rozhovory

Třebíčští poctivě makají! S běháním do kopců jsem neměl takový problém, říká Karel Nedbal

13.05.2020
Rozhovory

Čekáme další holčičku, září radostí Václav Čejka. Jaký byl první den přípravy?

11.05.2020