Menu +

Chceme předvádět atraktivní hokej, který bude diváky bavit, říká Martin Sobotka

Rozhovory
T ř e b í č - Dnes absolvovali třebíčští hokejisté první trénink na ledové ploše. Trenérům se hlásilo 28 hokejistů. V následujícím článku jsme o dojmy požádali hlavního kouče HST Martina Sobotku. Od pondělního dopoledne celý tým najede na tvrdý trénink. Už ve středu od 17:00 čeká hráče modelové utkání červených proti bílým a v úterý 6. srpna od 17:30 pak první přípravný zápas proti týmu Havlíčkova Brodu.
Sdílejte článek
 

 • FOTOGRAFIE Z PRVNÍHO TRÉNINKU ZDE

 • Dnešním dnem začala Bílým hvězdám závěrečná fáze přípravy na novou sezonu. K prvnímu tréninku na ledové ploše se trenérskému tandemu Martin Sobotka, Jaroslav Barvíř hlásilo 28 hokejistů. Konkrétně 18 útočníků, 8 obránců a 2 brankáři. Třetím brankářem byl stejně jako v minulé sezóně Jaroslav Juda.

  Martin Sobotka o suché přípravě:

  Letní příprava proběhla podle plánu, splnili jsme si prakticky vše, co jsme zamýšleli. Kluci pracovali dobře, takže jsme spokojeni. Co se týká zdravotního stavu hráčů, suchý dril absolvovali víceméně všichni bez omezení. Samozřejmě čas od času se objevily nějaké potíže například zádového charakteru či třísla, ale nebylo to nic zásadního.

  Martin Sobotka o začátku přípravy na ledě:

  Dnešní úvodní trénink absolvovali všichni, pouze Lukáš Nedvídek má drobné problémy s patou, a tak byl na ledě jen chvíli. Věříme však, že se dá brzy do pořádku. Momentálně náš kádr čítá 18 útočníků, 8 obránců a 2 gólmany. Jestli dojde k nějakému doplnění, ukáže čas. S hráči, které tu máme, jsem spokojen, teď je na nás, abychom se pokusili poskládat to tak, aby to fungovalo. Dnešní první trénink byl opravdu jen takový zahřívací. Kluci si vyzkoušeli brusle, hokejky a podobné věci. Teď máme program nastavený tak, že ráno budeme rozděleni na party po třinácti lidech a odpoledne budeme na led chodit všichni. Tak to bude po tři týdny. V plánu jsou klasicky nějaká cvičení, zároveň se budeme soustředit hodně na bruslení a nabírání kondice na ledě.

  Martin Sobotka o sestavě a očekáváních:

  Něco už v hlavě ohledně sestavy máme, jsou tu vazby, které loni fungovaly. Ty chceme vhodně doplnit hráči, jež k nám přišli. K tomu nám poslouží přípravné zápasy, kdy nové hráče uvidíme na ledě. Všichni už se na start přípravných zápasů těšíme, pro kluky i pro nás je to samozřejmě o něčem jiném než jen trénování. Zápasy jsou kořením hokeje.

  Martin Sobotka k fanouškům:

  Fanoušky bych chtěl pozvat na přípravné i mistrovské zápasy. My se budeme snažit předvádět atraktivní hokej, aby to diváky bavilo a aby měli důvod na stadion chodit pravidelně v co největším počtu.


 • ROZPIS PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ ZDE

 • Podobné články

  Rozhovory

  Třebíčští poctivě makají! S běháním do kopců jsem neměl takový problém, říká Karel Nedbal

  13.05.2020
  Rozhovory

  Čekáme další holčičku, září radostí Václav Čejka. Jaký byl první den přípravy?

  11.05.2020
  Rozhovory

  Třebíč pro mě byla variantou číslo jedna, hlásí odchovanec Marek Laš

  09.05.2020