Menu +

Chceme zvládnout začátek soutěže - říká kouč Horácké Slavie Kamil Konečný

Rozhovory
T ř e b í č - Před novou sezónou a prvním mistrovským utkáním jsme několik otázek položili trenérovi "A" týmu Horácké Slavie Kamilu Konečnému.
Odborně vedené ale srozumitelné odpovědi najdete níže.
Sdílejte článek
 
S Hradcem Králové jste odehráli dva vyrovnané zápasy /4:4 a 2:2/. Z toho se dá usuzovat, že i zítřejší zápas bude zřejmě vyrovnaný.
Pochopitelně, něco se z toho odvodit dá, ale já si myslím, že to není až tak pravda, protože každé utkání je jiné. Příliš to nerozlišuji, ale u hráčů v podvědomí je, že to byla přípravná utkání. Bude hodně záležet na začátku zápasu. Hráči budou přece jen pod trochu jiným tlakem, než byli v přípravných zápasech, v nichž se obě strany dopustily celé řady chyb. Pokud by tam byly chyby i tentokrát, tak by to bylo špatné. Určitě bude rozhodovat každá maličkost, takže bude třeba, aby se hrálo daleko zodpovědněji, než v přípravě.

V kádru se objevili dva noví hráči z Jihlavy, bek Přemysl Dubem a útočník Vladimír Říha. Počítáte s tím, že zítra nastoupí?
Ano, počítáme s oběma hráči.

Určitě se budete snažit, aby se neopakovala situace ze začátku minulého ročníku, kdy Třebíč nezachytila začátek soutěže a pak měla velké problémy dohnat bodovou ztrátu.
Ano, jistě. Zkušenost je taková, že pokud se mužstvu nepodaří pár prvních utkání, dostává se tým pod dost velký psychický tlak, jak ze strany příznivců, tak trenérů. Trenéři jsou pod tlakem vedení a to samozřejmě vyvolává určitou nervozitu a je to pak velice těžké. Nejenom dostat se z té situace, ale vůbec smazat tu bodovou ztrátu. My na začátek soutěže klademe veliký důraz. Protože se nám zranil Valko a Dvořák, máme zde hráče z Jihlavy a ze Vsetína. Museli jsme vzniklou situaci nějak řešit a chtěli jsme, aby tito hráči zde byli od začátku soutěže. Na druhou stranu nechci říct, že pokud by se eventuelně nevydařil první zápas, že je to nějaký špatný signál. Je to určitě o sérii utkání a tu chceme zvládnout.

Podle Vašich reakcí v průběhu tréninku ještě pořád nejste spokojen s provedením některých nacvičovaných situací. Můžete říci, co je ještě třeba pilovat?
Já bych to vzal trošku v obecné rovině. Je to celkem logické. Hráči mají zažité některé stereotypy, ať už proto, že k nim byli vedeni, nebo proto, že takhle prostě hrají. To se projevuje hlavně v krizových situacích a ty budou teď v mistrovských utkáních časté.
Je to otázka pohybu, otázka taktického myšlení, někdy i agresivity. Některé ty věci se odstraňují dost těžko, ale konkrétně agresivita, nasazení a tvrdost, to by neměl být pro hráče až tak velký problém. Na trénincích na ty chyby upozorňujeme a někdy, pokud se chyby opakují, je třeba i zvýšit hlas. Ale je třeba říct, že jsou zde hráči vnímaví, snaží se reagovat na pokyny, které jim dáváme a pokud se to někdy nepříliš daří, pak to má odezvu s tím zvýšeným hlasem. (smích)
To je takový důraz, aby i ostatní hráči viděli, že to skutečně myslíme vážně.

Jak to v současné době vypadá s Lukášem Valkem?
Lukášovo zranění se pomalu zlepšuje, nebo alespoň jeho subjektivní pocit je takový. On by hrozně chtěl začít trénovat, ale bez ortézy na led vůbec nebude moci. Ortéza by měla být nasazena někdy začátkem příštího týdne a pak uvidíme. Poraněný je postranní kolenní vaz, což znamená, že něco jiného je normální chůze a něco jiného jsou pohyby na ledě. Já mám zkušenost, že pokud se takováto zranění nedoléčila, tak se poté obnovila a léčení pak trvalo nesrovnatelně delší dobu.
Zatím se tedy budeme muset bez Lukáše obejít. Měl by ho nahradit Vláďa Říha. Uvidíme, jak mu to půjde. Je pravda, že Lukáš Valko byl v přípravě naším nejlepším střelcem, takže určitě je to citelné oslabení, ale nedá se nic dělat. Tyto věci se nedají uspěchat.

Za rozhovor poděkoval a mnoho štěstí do mistrovských bojů popřál Jiří Mokrý

Podobné články

Rozhovory

Velký rozhovor s Romanem Mejzlíkem. O letní přípravě, podobě kádru i dalších tématech

06.07.2020
Rozhovory

Třebíčští poctivě makají! S běháním do kopců jsem neměl takový problém, říká Karel Nedbal

13.05.2020
Rozhovory

Čekáme další holčičku, září radostí Václav Čejka. Jaký byl první den přípravy?

11.05.2020