Menu +

Chci co nejvíc chytat, hlásí talentovaný třebíčský mladík Lukáš Dusík

Rozhovory
T ř e b í č - Horácká Slavia měla v minulých sezónách vynikající brankáře, kteří mužstvu výrazně pomohli. Také v sezóně 2013 – 2014 bude tým potřebovat kvalitní brankáře a jedním z nich by měl být třebíčský odchovanec a talentovaný gólman Lukáš Dusík. Jednadvacetiletý brankář plnil v minulém ročníku roli dvojky a kryl záda Marku Čiliakovi. V zápasech, v nichž dostal příležitost, však ukázal, že je brankářem kvalitním. V nové sezóně by velmi rád odchytal mnohem větší porci zápasů.
Sdílejte článek
 

Lukáši, Horácká Slavia na Vás uplatnila opci, s klubem jste podepsal novou smlouvu. Prozradíte na jak dlouho?

Novou smlouvu jsem podepsal na dva roky a uvidíme, jak se to všechno vyvine.

V minulém ročníku jste se v Horácké Slavii do branky moc nedostal. Jak jste snášel fakt, že jste celou sezónu byl až druhým brankářem, který kryl záda Marku Čiliakovi?

Ono to ani jinak nejde. Markovi se dařilo, byly i výsledky, takže nebyl důvod něco měnit. Já jsem jen čekal na své minišancičky. Snad to ale letos bude lepší. Udělám všechno pro to, abych se prosadil co nejvíc. Teď momentálně mě zajímá jenom hokej, pozastavil jsem i školu a soustředím se jen na hokej.

Lukáš DUSÍK je třebíčským odchovancem a bezesporu talentovaným brankářem

V minulé sezóně jste jezdil chytat druhou ligu do Chotěboře, ale tam nebyl moc kvalitní tým a výsledky na zvednutí sebevědomí zrovna nebyly.

Máte pravdu, na zvednutí sebevědomí to opravdu nebylo, ale na druhou stranu jsem si tam zachytal dost. Určitě bych neřekl, že to bylo k ničemu, ale ideální to také nebylo. Bohužel se nepovedlo zajistit nic jiného, takže jsem byl rád aspoň za tohle angažmá.

Máte za sebou skoro polovinu přípravy na suchu, jak ji zvládáte?

Zatím to jde. Letní příprava je nutnost a nejde přemýšlet nad tím, jestli se mi chce, nebo nechce. Prostě pro hokej je to důležité a bez letní přípravy se hokej dělat nedá.

Co jsem si všiml, tak vy gólmani děláte všechny věci, jako hráči v poli. Je to pro gólmany náročnější?

Nemyslím si, že jako gólman mám menší fyzičku, nebo menší sílu, než hráči v poli. Je fakt, že když jdou kluci do posilovny, tak mi gólmani děláme trošku jiné věci. Přece jen v bráně je potřeba trošku jiný styl pohybu, zapojují se jiné svaly. Proto děláme trošku jiná cvičení, ale jinak musíme absolvovat letní přípravu všichni stejnou, abychom byli na sezónu co nejlíp připraveni.

Dal jste si nějaký cíl, nebo počet zápasů, který byste chtěl odchytat, se kterým byste byl spokojený?

Až takhle konkrétní cíl jsem si nedal. Určitě bych rád odchytal co nejvíc zápasů. Co bude možné. Uvidíme, jak se to všechno vyvrbí, zatím je to ještě daleko. Uvidíme na ledě, kdo ještě přijde, jestli někdo přijde a jak se mi bude dařit v přípravných zápasech. Zatím je to všechno ve hvězdách.

Podobné články

Rozhovory

Nikdy nezapomenu na partu! Hlásí „pokladník“ Dominik Svoboda. Práce rukama? Nebojím se jí

26.07.2020
Rozhovory

Budeme se snažit bavit lidi a navázat na výkony z konce sezóny, hlásí před novou sezonou Lukáš Nedvídek

24.07.2020
Rozhovory

VIDEO: I volejbal nám jde! Nejlepší hráč? Asi Voďas, říká Michal Furch

22.07.2020