Menu +

Chci do play off, říká Forman. Pochvaluje si tréninky na ledě

Rozhovory
Jednou z nejvýraznějších posil Horácké Slavie je před nadcházející sezonou zkušený obránce Lukáš Forman. Kreativní zadák třebíčské prostředí dobře zná ze svého dřívějšího působení, což byl jeden z důležitých aspektů, který nyní vedl k jeho návratu.
Sdílejte článek
 

„Po sezoně se řešila moje budoucnost, bylo tam víc možností a já nebyl úplně rozhodnutý. Vstoupil jsem do jednání s panem Svobodou, přičemž jsme se oboustranně dohodli na spolupráci. Třebíč mi z toho zkrátka nakonec vyšla úplně nejlíp,“ popisuje sedmadvacetiletý bek.

„Roli hrálo jednání s panem Svobodou a panem Pokorným o tom, jak by měla sezona vypadat. Zaujalo mě to, proto jsem se rozhodl pro Třebíč,“ pokračuje.

Rodák z Brna by měl zaujmout pozici klíčového beka na modré čáře – zejména při přesilovkách. Právě to je totiž jedna z jeho největších předností, což Lukáš Forman ukázal v sezoně 2018/2019, kdy si během 39 zápasů připsal 22 kanadských bodů.

„O něčem jsme se s trenéry už bavili, ale je to individuální, protože samozřejmě bude záležet na tom, jak se mi bude dařit. Když to půjde, můžu být v přesilovkách, když ne, může tam být někdo jiný. Samozřejmě ale chci hrát co nejvíc,“ přikyvuje.

Adaptace na třebíčské prostředí by někdejšímu zadákovi karlovarské Energie neměla činit problémy. „Z těch starších kluků jsem myslím až na dva se všemi v Třebíči hrál. Ty mladší znám většinou z Brna. Je to určitě snazší, když prostředí takhle znáš. Už proto, že člověk ví, o čem si má povídat a co si může dovolit.“

Je velký rozdíl, když můžete na ledě trénovat i v létě

Bílé hvězdy momentálně absolvují letní dril – pro řadu hokejistů jde o nejméně oblíbenou část sezony. I proto zařadilo vedení klubu do letošní suché přípravy tréninkové jednotky na ledě. Všichni se přitom shodují, že jde o příjemné, a hlavně užitečné zpestření.

„Musím říct, že když jsem začal s panem Svobodou a panem Pokorným jednat, tak jsem se na led prakticky okamžitě zeptal, protože mě zajímalo, jak to bude s tréninky. Když mi řekli, že domlouvají led v Brně, případně někde v okolí, bylo to pro mě příjemné překvapení. Hodně týmů takhle v létě trénuje, přičemž hráčům to hodně pomůže. Je velký rozdíl, když můžete trénovat na ledě i v létě a když na bruslích stojíte v březnu a pak až na konci července nebo někdy až v srpnu. Je to hodně poznat, pak hráčům trvá i měsíc, aby se do toho dostali,“ líčí Lukáš Forman.

„Bruslení je specifický pohyb, venku můžeš běhat, v posilovně cvičíš, ale bruslařské návyky získáš jen na ledě, nikde jinde,“ dodává tvořivý obránce.

Následující ročník Chance ligy přinese nervy drásající podívanou, sestoupit do druhé ligy totiž může až pět celků. I proto se dají očekávat tuhé bitvy od samého začátku soutěže.

„První kola budou důležitá, nikdo nebude chtít sestoupit a všichni se budou snažit dostat do vrchních pater tabulky, která zaručují větší klid. My samozřejmě také, z pohledu týmu si chci zahrát minimálně play off. Jasně, na postup do extraligy jsou tam asi jiné týmy, ale chci, aby si náš tým sedl a abychom se do play off probojovali.“

Už od malička mě bavilo hrát si s pukem

„Zároveň bych chtěl, aby se u nás vyhráli mladí kluci, kteří díky tomu můžou udělat další pokrok ve své kariéře a třeba se za rok nebo za dva dostat do extraligy. Pomoci mladým v jejich dalším vývoji je tedy také můj cíl,“ hlásí.

Mezi speciality Lukáše Formana patří samostatné nájezdy. V nich si počíná jako chladnokrevný útočník, což už poznal nejeden brankář soupeře.

„Už od malička mě bavilo hrát s pukem, takže jsem na nájezdy chodil rád. U nich je to vždycky padesát na padesát, někdy dáš gól, jindy ne, záleží na situaci. A jestli je budu jezdit i letos? Záleží na trenérovi a na tom, jak se mi bude dařit,“ uzavírá staronová akvizice Horácké Slavie.

Podobné články

Rozhovory

Viktor Konečný: zkušený kondiční trenér pomůže naší juniorce a dorostu

12.10.2021
Rozhovory

Václav Krliš: Derby? Strach nemáme, bude to napjaté a přijde dost lidí

05.10.2021
Rozhovory

R. Ferda o zákroku, fazóně i áčku na dresu: Obrovská čest. Fanoušci? Nemám slov

28.09.2021