Chtěl jsem ukázat něco víc, říká Šimon Kratochvil a vyhlíží souboj s bráchou

Ohlasy po utkání
P ř e r o v - Skoro celou kariéru strávil v Přerově. V sobotu ale nastoupil proti němu. „Já chci vyhrávat každý duel. Ale proti Přerovu jsem chtěl ukázat ještě o něco víc,“ povídá Šimon Kratochvil. Třebíčský forvard ale musel skousnout porážku 0:4, i když v kabině vypsal peníze za výhru.

Šimone, co rozhodlo utkání se Zubry?
My jsme na ně vletěli, měli jsme tam i tlak. Pak se to bohužel otočilo asi v osmé minutě, kdy jsme inkasovali z brejku. Snažili jsme se furt hrát, ale nepouštěli nás k mnoha šancím. Navíc co mohli, tak proměnili… To se pak těžko hraje, když nedáme ani gól a nedostaneme je pod tlak.

Nicméně menší tlak jste měli v posledních minutách druhé třetiny. Ale soupeř pak zvýšil na 3:0.
Byl to asi rozhodující moment. Oni byli lepší. My jsme na ně nemohli najít recept, jak přejít přes střední pásmo. Když už jsme se dostali do jejich pásma, tak jsme z něj zase velmi rychle šli pryč.

Jsi odchovanec Přerova. Jak jsi tohle vnímal?
Těšil jsem se na to! Za Přerov jsem hrál celý život. Třebíč je pro mě vlastně druhou štací. I když jsme prohráli, tak jsem si to užil. Hrál jsem proti některým klukům, se kterými jsem vyrůstal.

Takže motivace byla o to větší…
Já chci vyhrávat každý duel. Ale proti Přerovu jsem chtěl ukázat ještě o něco víc. Bohužel to nevyšlo. Byli lepší a zaslouženě vyhráli.

Proběhlo hecování s protihráči před zápasem?
Snažil jsem se spíše pořádně namotivovat naše kluky z Třebíče. A to finančně, abychom vyhráli. Pak jsem se lehce popichoval s Mikulášem Zbořilem, ale já se na zápasy soustředím a snažím se vždy odvést co nejlepší výkon. Takže jinak na další popichování nebyl moc čas.

To si samotný hráč určí, jakou částku vypíše?
Jak kdo uzná za vhodné. Já jsem ale vypsal něco víc. (směje se)

„Chceme být co nejvýš a chceme každý zápas vyhrát!"

Skončila vám pětizápasová série, kdy jste bodovali. Od restartu soutěže se vám daří, že?
Jo, docela ano. Nějaké zápasy jsme vyhráli. Hráli jsme hodně utkání doma, což nám dost pomohlo a tabulkou postupně stoupáme nahoru. Chceme být co nejvýš a chceme každý zápas vyhrát! Ať je to jakýkoliv soupeř…

Tabulka je dost vyrovnaná. Sledujete ji?
Mrknutím očka na to někdy mrknu. Ale my jdeme postupně bod po bodíku. Vím, že máme méně zápasů než ostatní, měli jsme to také dost nabité. Nyní hrajeme až 4. ledna s Vrchlabím, kde hraje můj brácha Matouš. To bude další pikantní zápas a těším se na něj.

Vypíšeš znova finanční odměnu?
Jelikož to proti Přerovu nevyšlo, tak bych mohl vypsat i na příště. (pousmál se)

Jaký máte program na další dny?
Po zápase máme posezení s týmem, předáme si nějaké dárky a dostaneme se do pohody. V neděli budeme mít trénink a poté volno. Pak budeme zase trénovat. Před Silvestrem se na trénincích sejdeme. Trenéři nám to nějak naplánovali.

Jak ty osobně strávíš svátky?
Hlavně s rodinou, přítelkyní a po dlouhé době se uvidím s bráchou. Těším se na to. Sejdeme se aspoň na Štědrý den, když už budeme všichni pohromadě v Přerově.

Na závěr: Co bys popřál fanouškům Třebíče?
Já jsem se s nimi ještě nesetkal. Znám je spíše jako protihráč. Už se těším, až se to rozvolní. Já jsem typ hráče, který je na fanoušky docela emotivní. Rád hraji pro publikum a v zápasech mi to nyní chybí. Doufám, že budou moct na stadion a už se na ně těším.

Asi tě umí hodně strhnout…
Umí mě hodně strhnout! I proto se sebou docela bojuji. Ale musím najít vnitřní motivaci a zlepšit to.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž