Menu +

Cítím se tu skvěle. Parta kluků je úžasná, svěřuje se Daniel Krenželok

Rozhovory
T ř e b í č - Během necelých tří týdnu je Daniel Krenželok již ve čtvrtém klubu, a to v Třebíči. V pondělí se blýskl dvěma góly do sítě Ústí nad Labem a ve středu pomohl asistencí k výhře nad Sokolovem. Dres s číslem 88 mu tak přinesl štěstí. „Hned, jak jsem dal ty dva góly, tak jsem si řekl, že číslo 88 si v Třebíči nechám,“ říká. Ocenil i ikonu Třebíče Vladimíra Bouzka. „Je to neskutečný, že dokázal reprezentovat ve fotbale i v hokeji.“
Sdílejte článek
 

Post Číslo Příjmení a jméno Narozen Výška Váha Hůl
O 88 KRENŽELOK Daniel 29.7.1997 191 83 L

Dane, jak bys hodnotil utkání se Sokolovem?
Nenastoupili jsme do zápasu moc dobře, první třetina byla z naší strany špatná. Mohli jsme být rádi za výsledek 1:1. Musíme se z toho poučit a do dalšího zápasu začít lépe. Pavel Jekel nás navíc hodně podržel. Za tři body jsme ale jedině rádi, protože jsou hodně důležité pro boj o play-off.

Jaké byly pokyny do poslední třetiny? Přišlo mi, že jste hráli hlavně do obrany.
Říkali jsme si hlavně, abychom nedostali branku. Ale že bychom chtěli jen bránit, to zas ne. Chtěli jsme samozřejmě dotáhnout zápas do vítězného konce, takže jsme si dávali pozor, abychom nepropadli. Čekali jsme na chyby soupeře i.

V pondělí jsi debutoval v našem dresu v Ústí nad Labem, a hned jsi vstřelil dvě branky.
Už jsem byl i zkasírovaný. Hned za první zápas toho bylo fakt hodně. Ale ty dva góly a výhru za to stály.
Moc často se to nestává, abych dával góly. Byl jsem za to moc rád, že jsem pomohl k výhře. Útok podpořím vždy rád, ale abych dával dvě branky každý zápas, to asi ne. (smích) Jsem podle mě spíš všestranný obránce.

Jak se ty brankové situace seběhly vůbec?
U prvního gólu jsem udělal stahovačku, vystřelil jsem zpoza beka a zapadlo to k tyči. Upřímně jsem ani nečekal, že to trefím takhle přesně. Při druhé brance mi krásně přihrál do druhé vlny Lukáš Nedvídek. Já se snažil jen trefit branku a brankáři to propadlo mezi betony. Byl to sice šťastnější gól, ale hlavně, že to pomohlo týmu.

Speciální dres ti teda přinesl štěstí, že?
Je to tak. Hned, jak jsem dal ty dva góly, tak jsem si řekl, že číslo 88 si v Třebíči nechám.

Foto: Jiří Koutník

V Třebíči jsi od neděle. Jak jsi zde doposud spokojený?
Cítím se tu skvěle. Parta kluků je úplně úžasná. Pro mě je to složitější v tom, že za poslední dva nebo tři týdny jsem vystřídal čtyři kluby. Byl jsem ve Vítkovicích, šel jsem hrát za Havířov. Pak jsem přestoupil do Brna a teď jsem tady.

Vystřídat čtyři týmy během několika dní. Jak tohle vnímáš vůbec?
Bylo to hodně hektické, ale k hokeji to patří. Já jsem hlavně rád, že můžu i trénovat v Brně s takovými hráči, jací tam jsou. A jsem vděčný, že Třebíč mi dala příležitost. Já jsem ještě mladý a potřebuji se vyhrát. Doufám, že to Třebíči budu splácet co nejlepšími výkony.

Znal jsi někoho tady v Třebíči, když jsi přicházel?
Když jsem sem přicházel, znal jsem Peťu Kratochvíla, Tomáše Havránka a Pavla Jekela. Podle jmen jsem samozřejmě znal i další hráče, ale osobně ne. Kluci mě přijali do kabiny ovšem skvěle a jsem za to rád.

V rámci projektu Legenda legendám jste měli na hrudi Vladimíra Bouzka. Ten byl reprezentant nejen v hokeji, ale i ve fotbale.
Je to neskutečný, že někdo dokázal reprezentovat ve fotbale i v hokeji. Neznám nikoho, kdo by v dnešní době reprezentoval národní tým ve dvou sportech.

V sobotu vás čeká venku Jihlava. Už ti spoluhráči ohledně těchto zápasů něco říkali?
Zatím mi kluci neříkali přímo o zápasech s Jihlavou, ale určitě to je vyhrocené. Vím, že na derby chodí hodně lidí. Bude to určitě speciální a navíc důležitý. Budeme se snažit vyhrát a doufám, že se nám to povede.

Přehledy a statistiky hráče

Podobné články

Rozhovory

Kapitán? Je to pro mě čest a výzva, říká Lukáš Nedvídek

13.09.2020
Rozhovory

Pro úspěch uděláme společně maximum, velí před novou sezonou Jaroslav Barvíř

11.09.2020
Rozhovory

Marek Laš o konci kariéry: Další sezonu s léky proti bolesti už jsem přidat nechtěl

23.08.2020