Menu +

Čtvrtfinále startuje. Chceme navázat na minulou úspěšnou sezónu, zní z kabiny HST

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Až do posledního dvaapadesátého kola museli fanoušci Horácké Slavie čekat na jméno čvtrfinálového soupeře svého týmu. Tím se nakonec stali hokejisté Havlíčkova Brodu. Série hraná na čtyři vítězná utkání začne dvěma duely na ledě soupeře v sobotu a neděli 22. a 23. února. Rebelové tak díky lepšímu umístění v tabulce po základní části budou mít výhodu zahájit boje na vlastním ledě a před vlastními fanoušky. Do Kotliny se však chystá i velká skupina fanoušků Třebíče, která bude své hráče hnát za dobrým výsledkem.
Sdílejte článek
 

Oba týmy se v základní části utkaly celkem čtyřikrát, počítáme – li i letní přípravné období, pak včetně Regionálního poháru šestkrát. Vymyslet tedy nějaké překvapení na tým na druhé straně kluziště bude pro trenéry obou mužstev zapeklitým a hodně těžkým oříškem.

Celkem čtyřikrát se v těchto utkáních radovali z vítězství hokejisté Horácké Slavie. V Regionálním poháru vyhráli oba duely (3:2 v Třebíči a 2:4 v Kotlině), v základní dlouhodobé části ligy pak vyhráli jeden duel na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN + HUMMEL ARENĚ a jednou na něm soupeři podlehli. V Havlíčkově Brodě Bílé hvězdy jednou zvítězily a jednou prohrály v prodloužení. Jak je zřejmé z tohoto přehledu, mají Třebíčští se soupeřem aktivní bilanci.

Mírným favoritem Havlíčkův Brod - tip redakce hstrebic.cz 2:4 pro Třebíč

Havlíčkův Brod je v sérii mírným favoritem. Ptáte se proč? Hovoří pro to jeho lepší umístění po základní části. Jenže play – off je jiná soutěž. Zatímco v základní části jedna porážka nic neznamená a dá se napravit v dalších utkáních, ve vyřazovacích bojích je to jeden ze čtyř bodů. V play – off je na nápravu přece jen toho času a možností méně. Velice tedy bude záležet na každém utkání, na každé brance, na každém vyloučení a vyhraném souboji.

Kamil Pokorný: Soupeři jsou vyrovnaní, pro postup uděláme maximum

Trenére, až v posledním kole základní části se rozhodlo o soupeři Horácké Slavie pro čtvrtfinále. Bude jím Havlíčkův Brod. Co od této série mohou fanoušci čekat?

Bude to pro fanoušky určitě dobrá série, doufám, že si užijí pěkný hokej. Zápasy s Jihlavou mi poslední dobou připomínaly spíše policejní manévry a ani v zákulisí nebylo všechno úplně v pořádku. Z tohoto pohledu bude snad série s Rebely klidnější, na ledě si ovšem nikdo nic nedaruje.

Co říkáte na soupeře a jeho kvality?

Soupeře jsme si nevybírali, Rebelové na nás prostě vyšli. Havlíčkův Brod je silným soupeřem, ale ne neporazitelným, kromě Mladé Boleslavi a Olomouce jsou myslím všichni ostatní soupeři vyrovnaní.

Nedávno se v tisku objevily informace o tom, jak moc má Havlíčkův Brod zdecimovaný kádr, jak budou slabí a neposílení hráči z extraligy. Vyznělo to docela jako alibi, ale předpokládám, že Vy těmto zprávám moc velký význam nedáváte.

My samozřejmě víme do detailu, s jakými hráči může Havlíčkův Brod nastoupit, a dobře se na něj připravíme. Soupeř bude mít kvalitní tým, čekáme těžkou a vyrovnanou sérii.

Co složení kádru Horácké Slavie, fanoušky zajímá především otázka gólmanů…

Nechceme soupeři odkrývat karty, takže otázky ohledně složení našeho kádru nebudeme komentovat. V play – off rozhodují maličkosti, detaily, takže si chceme nějaké to překvapení ještě schovat.

S čím do série půjdete? Loni jste fanoušky docela namlsali a bylo by určitě hezké v tom pokračovat.

Pro nás je úspěchem už samotný postup do play – off, splnili jsme tím náš základní cíl. Nebylo to ale vůbec jednoduché, vždyť za námi zůstaly celky s mnohem lepším zabezpečením, zázemím a také kvalitním složením kádru. Ať už třeba České Budějovice, nebo loni ještě velmi ambiciózní Ústí nad Labem.
To ale neznamená, že máme splněno. Chceme navázat na úspěšnou loňskou sezónu a pro postup uděláme všechno.


Přehled střelců v šesti utkáních s Havlíčkovým Brodem

Střelci SK Horácká Slavia Třebíč:

Nahodil – pět branek
Vondráček a Čuřík – tři branky
Laš a Holec – dvě branky
Fořt a Paták – po jedné brance

Střelci HC Rebel Havlíčkův Brod:

Havel – tři branky
Polodna a Stehlík – dvě branky
Berger, Maliník, Endál, Rytnauer a Drtina – po jedné brance

Složení kádrů pro čtvrtfinále – velká neznámá

Jak je řečeno v titulku, bude pro fanoušky velmi zajímavé sledovat, v jakém složení oba soupeři vyjedou ke čtvrtfinálovým bojům. Možnostmi prvoligových klubů notně zamíchal hokejový svaz, který vymyslel pravidlo o tom, že hráči, kteří po 15. únoru nastoupí, byť k jedinému střídání v extralize, už nesmí nastupovat v první lize. Pravidlo je o to podivnější, že se týká i mladých hráčů, jejichž starty právě hokejový svaz prvoligovým klubům vnutil před začátkem sezóny. Těžko pochopitelné…

Známou pravdou je fakt, že play – off rozhodují přesilovky a brankáři. Zatímco s přesilovými hrami mají Třebíčští celou sezónu docela problémy, v brankovišti mají velké opory. Ať už se jedná o Martina Faltera, či Filipa Novotného. Oba patří v první lize ke špičkovým brankářům, zatím však není jasno, který z nich do čtvrtfinále naskočí v roli jedničky. To v Brodě mají o gólmanovi číslo jedna jasno. Rebelové se dohodli s extraligovým Mountfiedem a jejich klec bude hájit loni ještě znojemský Ondřej Kacetl.

Čtvrtfinálové dvojice play – off 2014

HC Rebel Havlíčkův Brod – SK Horácká Slavia Třebíč
BK Mladá Boleslav – HC Benátky N/Jizerou
HC Olomouc – HC Stadion Litoměřice
HC Dukla Jihlava – HC AZ Havířov

Podobné články

Pozvánky na zápas

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

včera
Pozvánky na zápas

Kolotoč Chance ligy se po nucené odmlce opět rozjíždí! Prvním soupeřem bílých hvězd bude Sokolov

20.11.2020
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky v souboji s Benátkami nad Jizerou

17.09.2020