Menu +

David Dolníček: Nemůžeme hrát hokej nahoru, dolů. Musíme hrát stejně a čekat na šance

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Dva zápasy mají za sebou čtvrtfinálové dvojice play – off 2014. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč, Bílé hvězdy jako jediné ze všech celků dokázaly urvat na ledě soupeře vítězství a to hned obě dvě. Série se teď stěhuje do Třebíče, kde se bude hrát ve středu a ve čtvrtek. Série má z třebíčské strany hned několik výrazných osobností, i když nad všemi převažuje poctivý kolektivní výkon celého týmu. Kromě fantastických výkonů brankáře Martina Faltera zaujaly i branky Davida Dolníčka v samostatných nájezdech.
Sdílejte článek
 

Čtyři čtvrtfinálové série rozehrálo play – off 1. ligy a všechny jsou zajímavé. Jediná Horácká Slavia však dokázala urvat výhry na ledě soupeřů, i když oba zápasy se rozhodovaly až v samostatných nájezdech. V nich doslova zářil brankář Martin Falter, ale také kapitán třebíčských Bílých hvězd David Dolníček, který se stal jediným úspěšným exekutorem ze všech.

“Šli jsme dnes rychle do vedení, dali jsme gól z přesilovky a pak už jsme celý zápas hráli to, co jsme chtěli, hráli jsme na brejky. Brod se do nás musel cpát, jenže jsme z těch brejků už bohužel nic nedali. V závěru jsme dostali smolný gól, byla to taková polovlastní branka. Zápas ale vlastně rozhodl Martin Falter, který v prodloužení chytil domácím obrovskou šanci a pak pochytal i všechny nájezdy. Jeho zásluhou jsme tady vyhráli i včera, takže zatím je to jeho série,“ vysekl třebíčský kapitán poklonu třicetiletému brankáři, který svého kolegu na druhé straně kluziště zatím absolutně zastínil.

I když Třebíčští v sérii vedou 2:0, oba zápasy byly velmi vyrovnané a stejný boj se dá čekat i od následujících dvou utkání, která se odehrají na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN + HUMEL ARENĚ ve středu a ve čtvrtek 26. a 27. února od 17:30.

“Je to vyrovnané a myslím, že to není žádné překvapení. My už od posledního zápasu s Olomoucí nedostáváme moc gólů a myslím, že takhle nějak se to bude vyvíjet i dál. Tyhle prohry jsou pro Brod daleko horší, než kdyby dostali třeba 5:1. Hrát celý zápas 2:2, nebo 1:1 a prohrát na nájezdy musí být nepříjemné. Pro nás jedině dobře, 2:0 vedeme. Musíme teď hrát pořád stejně i doma a čekat na další šanci,“ naznačuje David Dolníček směr, kterým se podle jeho názoru budou vyvíjet další zápasy série, která se dá s troškou nadsázky nazvat bojem o Vysočinu.

Jak už je uvedeno výše, na třebíčské straně jsou výraznými osobnostmi střelec a špílmachr David Dolníček a brankář Martin Falter, ovšem co je nejcennější, tým se neuvěřitelně stmelil a v Kotlině podal parádní kolektivní výkon. To potvrzuje i třebíčská desítka, což je číslo, které k Davidu Dolníčkovi už neodmyslitelně patří.

“Nás je už delší dobu docela málo, navíc jsme ještě na poslední chvíli honili páté místo a máme toho plné kecky. Proto nemůžeme hrát nějaký hokej nahoru – dolů. To bychom asi už nestíhali ubruslit, hrajeme to, na co máme.“

Oba dva čtvrtfinálové zápasy v Kotlině dospěly až do nájezdů. Ze dvanácti pokusů pronikly za záda brankáře jen dva, oba tam dopravil právě David Dolníček, který dvakrát překonal nešťastníka Ondřeje Kacetla zapůjčeného k Rebelům z extraligového Hradce Králové. David Dolníček v nájezdech předvedl nevídaný kousek. Kacetla totiž překonal naprosto stejným způsobem, jako nedávno na olympiádě v Soči americký hokejista T.J. Oshie. Pomalý rozjezd, rychlé ruce a gól.

“Musím říct, že jsem se na něj fakt díval a určitě jsem nebyl sám, dívali se asi všichni a bylo to něco fantastického. Zatím jsem dal dva nájezdy a víc bych k tomu neříkal. Hlavně Falťas všechny chytil a tam je ten základ,“ obrací jeden z hrdinů večera pozornost k tomu druhému, brankáři Horácké Slavie, ze kterého asi budou mít hráči Rebelů dlouho divoké sny. Nejvíc asi Lukáš Endál, kterého Martin Falter vyvedl z míry natolik, že skončil při svém nájezdu s pukem na holi až na zadním mantinelu. Neuvěřitelné.

Oba dva zápasy, přijelo do Kotliny třebíčský tým podpořit dohromady více než čtyři sta fanoušků. Asi dvacítka z nich nebyla podivnou ochrankou na druhé utkání vůbec vpuštěna a utkání odfandila v místní restauraci. Třebíčský kapitán si podporu z hlediště nezvykle hodně pochvaloval. Po utkání byl také fanoušky vyvolán a poděkoval jim na dálku přímo z kluziště.

“Určitě, určitě. Je to strašně cítit, strašně nám to pomáhá, jsme za to moc rádi a děkujeme všem fanouškům, že sem jeli a podpořili nás tady,“ posílá na dálku fanouškům díky třebíčský kapitán.

Dva první duely série jsou tedy minulostí a Horácká Slavia po nich vede 2:0 na zápasy. Jsou to ale stále „jen“ dva zápasy, dva krůčky ze čtyř, které je třeba udělat k vytouženému postupu. Teď se série stěhuje do Třebíče, před třebíčské publikum. Hráči i celý realizační tým věří, že diváci v Třebíči v nich vytvoří hráčům parádní, pozitivní atmosféru a pomohou jim zvládnout i těžší chvíle, které v zápasech určitě přijdou.. Že tahle parta v dresech s Bílou hvězdou na dresu nechá na ledě vše, to už hráči ukázali.

Jedině, když všichni potáhneme společně za jeden provaz, můžeme uspět v duchu mota, které si Horácká Slavia zvolila do play – off 2013 i 2014.

PER ASPERA AD ASTRA – PŘES PŘEKÁŽKY KE HVĚZDÁM.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

včera
Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020