HBR – TRE 1:2 sn – Stav série 2:0 pro Třebíč, Horácká Slavia veze další vítězství!

T ř e b í č - I druhé utkání dokázaly ovládnout Bílé hvězdy, když dovolily vstřelit Rebelům pouze jednu branku a samy se prosadily díky závěrečným nájezdům dvakrát. Za vítězstvím a stavem 2:0 v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy nasměroval Horáckou Slavii Dočekal ve třetí minutě, když zužitkoval při přesilové hře perfektní přihrávku Rostislava Maleny. Domácí vyrovnali v padesáté šesté minutě, čímž docílili prodloužení utkání. Stejně jako předešlý den musely rozhodnout až samostatné nájezdy a úspěšný exekutor David Dolníček. Velký podíl měl na vítězství opět i Martin Falter.

, neděle 23.2.2014
HBR HBR
1:2sn0:1, 0:0, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 56. Gengel (Semrád, Stach) - 3. Dočekal (Malena, Kaut), rozhodující samostatný nájezd Dolníček. Rozhodčí: Přikryl, Mrkva – Šperl, Zíka. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1379. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
BK Havlíčkův Brod: Kacetl – Zdráhal, Jank, Kolafa, Drtina, M. Vágner, Semrád, Zítka – Endál, Číp, Milfait – Gengel, Polodna, Pohl – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Kadlec, Berger.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Bilčík, Malena, Dietz, Šaur, Přibyl, Peroutka – Dočekal, Dolníček, Laš – Čuřík, Nahodil, Fořt – Moučka, Kaut, Křivohlávek – E. Kadela, Čech, Trojan – Juráň.

Třebíčští podobně jako v prvním zápase nastolili od prvních minut tempo hry a ujali se rychlého vedení. Ve třetí minutě utkání během přesilové hry našel Rostislav Malena od modré čáry křížnou přihrávkou před brankou volného Martina Dočekala, který měl dostatek času na to, aby přesně zacílil nad rameno přesouvajícího se Kacetla. Rebelové naopak měli znovu problém s pevnou obranou soupeře, která v první části rozestavila na modré čáře svůj obranný val a odolávala většině nájezdů havlíčkobrodského mužstva.
Hosté mohli přidat druhou branku v jedenácté minutě, když Dočekalovo nahození od mantinelu před Kacetlem tečoval Dolníček, ale jenom do připraveného gólmana. A Dočekal byl i u další velké šance, když se po obranné chybě sám řítil na branku. Forhendový blafák ale Kacetl vystihl svým betonem, čímž jenom potvrdil, že v prvních dvaceti minutách měl o poznání více práce než jeho protihráč Falter v brance Třebíče.

Do druhé části domácí nastoupili s větší vervou a brzy si vypracovali několik dobrých příležitostí. Při přesilové hře v úvodu třetiny tvrdě od modré pálil Jank a jen těsně přes chumel hráčů minul branku. O chvíli později od mantinelu na teč Milfaitovi namazal Endál a brodský forvard před Falterem puk přizvedl příliš vysoko.
Stále aktivně hrající Rebelové, kteří často ostřelovali soupeřovu branku, ovšem sedm minut před druhou přestávkou zapomněli na obranu a před Kacetlem bylo rázem pořádně rušno. Dočekal nabral po levé straně rychlost, v přečíslení předložil puk na v tu chvíli faulovaného Laše, jemuž se podařilo ještě zakončit, ale našel jen mrštný beton domácího gólmana. V následné přesilové hře se na chvíli po skrumáži před brankou objevila odkrytá klec před Nahodilem, jehož okamžitá střela byla zablokována obětavým pádem obránce. Obrovské štěstí pak měl v závěru třetiny na druhé straně hostující gólman, když Drtinova střela od modré byla tečovaná a puk spadl po překvapivém obloučku přímo před Faltera, kde se ještě k dorážce dral Číp, ale neúspěšně. V prostřední části tak diváci v Kotlině branku neviděli.

Horáci mohli svůj hubený náskok navýšit krátce po začátku třetí části, když se po křídle před branku natlačil Kaut. Jeho pokus z bezprostřední blízkosti Kacetl vykopl a s hrozbou dorážky už si poradila domácí obrana. Na druhé straně z těžkého úhlu střílel Číp, kotouč Falterovi vypadl z výstroje a chvíli poskakoval na brankovišti. Toho se snažil využít důrazný Endál, jeho střela byla ale o chvilku pomalejší než rukavice třebíčského gólmana.
Rebelům se začal nepříjemně krátit čas na vyrovnání. Vše mohl změnit při hře čtyři na čtyři Kolafa, který dostal prostor před brankovištěm, na jeho přízemní střelu k tyči ale Falter zareagoval svým betonem. Střelecká nemohoucnost Rebelů trvala až do 56. minuty, kdy puk za čáru doslova dotlačil Ladislav Gengel. I vleže dokázal na brankovišti vystřelit a puk si betonem Falter srazil za čáru. Rebelové ještě v závěru přečkali velký tlak soupeře při přesilové hře. Za stavu 1:1 tak souboj dospěl do prodloužení.

V něm mohli Třebíčští rozhodnout hned v první minutě. Nejprve se Fořt prosmýkl kolem dvou hráčů a v mezikruží tváří v tvář Kacetlovi volil střelu. Těsně minul. Jen o pár vteřin později se do samostatného úniku dostal Čuřík, položil si Kacetla a zkusil bekhendový blafák, jenže beton brankáře nedokázal přehodit. Na další velkou šanci se čekalo až do závěrečné minuty prodloužení, kdy z úhlu našel Polodna před brankou Gengela a ten měl na hokejce rozhodující gól. Ovšem vynikající zákrok Faltera lapačkou byl opačného názoru.

Rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy, v nichž opět jediným úspěšným střelcem byl David Dolníček a poslal druhý bod do Třebíče.

Kamil Pokorný po utkání Havl. Brod - Třebíč 1:2sn

David Dolníček po utkání Havl. Brod - Třebíč 1:2sn

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Nájezdy jsou o štěstí, je to loterie. A když nedáme ze šesti nájezdů ani gól, nemůžeme počítat s výhrou. V zápase jsme si hlavně ve třetí části vytvořili velký tlak a soupeřův brankář tady pochytal prostě všechno, co se dalo. Měli jsme kapku smůly, ale za výkon klukům není co upřít. Bohužel, ze šesti penalt jsme za oba dny nedali ani jednu.

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Shrnul bych to větou z mého nejoblíbenějšího filmu Marečku, podejte mi pero: Stejné chyby, stejné známky. Byl to úplně identický zápas jako včera, akorát neskončil v normální hrací době 2:2, ale 1:1. Šli jsme do brzkého vedení a na konci třetí třetiny soupeř srovnal, když jsme na situaci zavčasu nezareagovali. Mysleli jsme si, že hráč, který je na zemi, už nemůže hrát, ale bohužel jsme inkasovali. Brod od druhé třetiny hodně forčekoval, protože mu nic jiného ani nezbývalo. My jsme slušně bránili a co prošlo, to pochytal výborně Martin Falter. V prodloužení jsme byli lepší, tedy až na tu obrovskou šanci domácích v závěru. Ale musím se pozastavit u rozhodčích, protože jejich výkon se mi nelíbil. V prodloužení dva fauly, jeden viděl celý stadion, a oni do toho vůbec nevstoupili. Ale o to víc jsem rád, že jsme zvládli nájezdy, ve který Martin Falter dokázal střelce opět znervóznit a Dolníček rozhodl.