Menu +

Devátá Horácká Slavia Třebíč hostí v boji o elitní osmičku aktuálně osmé Vrchlabí

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíč po těsné středeční porážce na ledě Hradce Králové hostí v sobotu 4. prosince 2010 v rámci 25. kola 1. ligy tým HC Vrchlabí. Na ledě sobotního soupeře Třebíčští v desátém kole 0:2 prohráli. Východočeši jsou aktuálně týmem silného středu tabulky, kde jim patří osmá příčka. Navíc mají hokejisté z Podkrkonoší nyní velmi dobrou formu s bilancí devíti bodů z posledních tří zápasů. Hokejisty Horácké Slavie čeká další těžký zápas s bezprostředním sousedem v tabulce. Pokud však chtějí proniknout mezi nejlepších osm týmů, měli by právě proti nejbližším soupeřům v tabulce bodovat.
Sdílejte článek
 
This div will be replaced

Historie oddílu ledního hokeje ve Vrchlabí se začala psát v roce 1948, kdy byl založen ve městě hokejový klub. Počátky byly velmi skromné, klub měl malou hráčskou základnu a své zápasy hrál na přírodním ledě a s minimálním materiálním zázemím. V roce 1977 klub získal umělou ledovou plochu. Do roku 1997 působil oddíl ledního hokeje pod hlavičkou TJ Stadion Vrchlabí, v témže roce se mění název klubu na HC Vrchlabí. Důležitou událostí v novodobé historii bylo zastřešení ledové plochy v říjnu roku 2002. Klub tedy konečně získal důstojné zázemí a mohl začít pomýšlet i na vyšší sportovní mety. V sezóně 2004/2005 mužstvo postoupilo do 2. hokejové ligy. Zvyšující se zájem o hokej ze strany veřejnosti se projevil i tím, že Vrchlabí mělo v sezóně 2005/2006 nejvyšší návštěvy v domácích zápasech ze všech mužstev ve 2. lize. Zatím největší úspěch v historii klubu se zrodil před třemi lety, kdy si mužstvo vybojovalo postup do naší druhé nejvyšší hokejové soutěže.

Východočeši letos opravdu neměli dobrý vstup do sezóny, na úvod si připsali hned tři porážky v řadě. Postupně se však zařadili do klidného středu prvoligové tabulky a to především díky pravidelným bodovým ziskům z domácích zápasů. Aktuálně jim patří osmá příčka. Na ledě soupeřů se týmu z Podkrkonoší daří o něco hůře. Mužstvo vedené trenéry Řeháčkem a Svobodou dokázalo doma porazit i Chomutov nebo Olomouc. Třebíčské hokejisty určitě zajímá , jak si soupeř vede právě v zápasech venku. Vrchlabští hokejisté dokázali zvítězit za tři body na ledě Písku, Chrudimi a Litoměřic, bodovat dokázali i v Benátkách nad Jizerou. V sestavě Vrchlabí nalezneme řadu zkušených borců. Brankářskou jedničkou je Vladislav Koutský. Mezi pilíře obrany patří zejména Petr Chaloupka, Tomáš Pácal a Ondřej Poživil. V ofenzivě se činí především Kamil Tvrdek, Martin Filip, Patrik Beck, Štefan Rusnák, Radek Hubáček. Mezi forvardy najdeme i extřebíčského Ondřeje Látala.

V minulé sezóně na sebe oba soupeři narazili v osmifinále play – off. Velmi vyrovnanou pětizápasovou sérii nakonec pro sebe rozhodli až v pátém utkání Třebíčští. V dramatické bitvě musely rozhodnout o postupujícím až samostatné nájezdy, ten klíčový proměnil v postupovou radost David Dolníček. V tomto ročníku se oba týmy zatím utkaly jednou, na ledě Vrchlabí byli úspěšnější domácí hokejisté.

První vzájemný zápas v této sezóně:

Vrchlabí – Třebíč 2:0 (1:0, 0:0, 1:0), branky: Rusnák, Tvrdek.

Poslední odehrané zápasy hokejistů HC Vrchlabí:

Vrchlabí – Kadaň 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), branky: Poživil, Pácal, Chaloupka.

Litoměřice – Vrchlabí 0:4 (0:2, 0:1, 0:1), branky: Bezouška,.Chaloupka, Rusnák, Kubeš.

Vrchlabí – Chrudim 5:3 (3:0, 1:1, 1:2), branky: 3 Hubáček, Matějíček, Beck.

Kanadské bodování hokejistů HC Vrchlabí:

Kamil Tvrdek – 21Z – 8G+11A

Martin Filip – 23Z – 2G+11A

Patrik Beck – 16Z – 3G+9A.

Hokejisté HC Vrchlabí nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Koutský - Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, V. Drábek, Čížek, Zukal - Urban, Tvrdek, Filip - Rusnák, Kubeš, Hubáček - Beck, Gengel, Bláha - Látal, Bezouška, J. Drábek.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Francouz - Ostrčil, Dudáš, Bulička, Sláma, Hrbáček, R. Kadela, Dóczy, Kania - Laš, Dolníček, E. Kadela - Burian, Ostřížek, Okál - Přibyl, Vítek, Dočekal - Čech, Zahradník, Vondráček.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Vrchlabí začíná v sobotu 4. prosince 2010 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje! Třebíč vyzve pražskou Slavii

08.03.2020
Pozvánky na zápas

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

06.03.2020
Pozvánky na zápas

Poslední domácí zápas Nadstavbové části je tady. Do Třebíče přijede ve středu Frýdek-Místek

04.03.2020