Menu +

Diváky chceme potěšit i v dalším zápase, říká po výhře Tomáš Kaut

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Po dvou zápasech v Mladé Boleslavi se semifinálová série přestěhovala do Třebíče. Více než tři tisíce diváků na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN + HUMMEL ARENĚ viděly strhující drama od první do poslední sekundy zápasu. Po třetí siréně se mohly z první výhry v sérii radovat třebíčské Bílé hvězdy, které tak snížily dvouzápasovou ztrátu na rozdíl jediného utkání. Další zápas se hgraje už dnes v 17:30 v Třebíči.
Sdílejte článek
 

Třetí semifinále přineslo vynikající hokej. První dvacetiminutovka byla z obou stran opatrná, nikdo nechtěl udělat první chybu, inkasovat první gól. Oba týmy do toho naplno šláply až po vedoucí brance třebíčského střelce Davida Ostřížka ze závěru první třetiny. V jejím úplném závěru ještě sudí Horák neuznal branku Davida Dolníčka, která podle jeho soudu padla až po siréně, zároveň však nepotrestal ani jasný faul „vidlemi“, který se udál ještě v řádné hrací době. Druhá třetina už nabídla očekávaný hokej nahoru – dolů, ze hry měli opticky více domácí, ale skóre se znovu měnilo až ve třetí dvacetiminutovce. Nejprve na 2:0 zvýšil ve čtyřminutovém oslabení Tomáš Kaut po perfektním Fořtově úniku. Pak si kapitán hostů Výborný doslova vyprosil další čtyřminutovou přesilovku a hosté Vrbatou snížili. Víc už ale nedokázali i díky zkratu právě kapitána Bruslařů Výborného a nezměrné bojovnosti Třebíčských.

K redakčnímu mikrofonu jsme si po zápase pozvali střelce rozdílové a tím pádem i vítězné branky Tomáše Kauta.

Tomáš KAUT

“Dnešní zápas byl odbojovaný od začátku do konce, jinak to hrát ani nelze, jinak Boleslav porazit nejde a my to víme. Dneska jsme se o to snažili a vyšlo to, za to jsme strašně rádi. Bylo důležité, že jsme šli v zápase do vedení, pak se nám povedlo zvýšit na 2:0 a začalo to vypadat, že bychom to vítězství dnes mohli urvat. Boleslav sice snížila, ale my jsme pořád věřili, že na to máme a že to ubojujeme a nakonec to tak taky dopadlo,“ spokojeně konstatoval pro třebíčské fanoušky příjemnou skutečnost třiadvacetiletý odchovanec žďárského hokeje.

Mladá Boelslav platí spíše za techničtější mužstvo, ale když její hráči viděli, že na bojovnou Třebíč technická hra nebude platit, přitvrdili. K vidění bylo několik potyček a bohužel i faul Davida Výborného, po němž byl za vydatné pomoci spoluhráčů a lékaře z ledu odveden Lukáš Nahodil. Ten následně putoval na vyšetření do nemocnice s otřesem mozku a podezřením na pohmoždění krční páteře.

“Tak jasně, ta tvrdost k tomu patří, to je hokej, to je play – off. Navíc my jsme s nimi v základní části uhráli sedm bodů z dvanácti, takže víme, že Boleslav je výborný mančaft. Zároveň ale víme, že před nimi nemusíme mít nějaký velký respekt, odehráli jsme s nimi slušné zápasy a myslím si, že zatím se to projevuje i v semifinálové sérii,“ nabízí svůj pohled na prozatímní průběh semifinále střelec rozdílové branky ze čtyřicáté druhé minuty.

Zbytečný respekt, to bylo asi nejskloňovanější sousloví po prvním semifinále, které Třebíčští v Boleslavi prohráli 4:1. Od druhého utkání ale Červenobílí hrají s vítězem základní části zcela vyrovnanou partii. Co víc, v zápasech jsou pasáže, kdy slávisté dokáží svého soupeře, jenž má na soupisce mnoho zvučných jmen, která by se neztratila ani v extraligových týmech, přehrávat.

“Je to přesně tak. V tom prvním zápase, jako bychom měli strach hrát. Postupem času to z nás ale spadlo a teď se zvedáme. Myslím si, že průběh dalších zápasů se nebude moc lišit od toho dnešního, bude to také otázka toho, kdo bude mít víc sil. Věřím, že my ještě máme sil dost a Boleslav ještě pořádně potrápíme,“ předpovídá Tomáš Kaut scénář, který by se všem fanouškům Horácké Slavie určitě hodně zamlouval.

Dvě čtyřminutové přesilovky za sebou, to je pořádná porce pro každý tým, navíc když na druhé straně stojí takoví hráči, jaké má k dispozici právě Mladá Boleslav. Třebíčští se ale v tom prvním utrhli a Tomášové Fořt s Kautem v něm zařídili gól, který nakonec znamenal vítězství.

“Když jsem viděl, že budeme hrát čtyři minuty oslabení, tak jsem si říkal, že to musíme hlavně ubránit. Nakonec se nám z toho podařilo dát i gól, takže to je jenom plus pro nás,“ usmívá se střelec vítězného gólu, který vsítil dorážkou střely kolegy z útoku Tomáše Fořta.

Hosté ani po tomto úderu nic nevzdali a po dalším čtyřminutovém trestu pro Třebíč dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Jenže závěr Boleslavští nezvládli. A to hlavně díky už zmiňovanému faulu kapitána Výborného, ale také díky nedisciplinovanosti dalších hráčů, kteří v některých situacích působili až příliš podrážděně.

“Je to play – off. Asi nečekali, že budou prohrávat, snažili se do toho jít. Já si nemyslím, že to byl od Davida Výborného nějaký velký faul, tak to někdy v hokeji prostě je. Možná se Lukáš nějak špatně otáčel, nebo ten náraz nečekal. Teď jen musíme doufat, že to nebude nic vážného a že bude brzo v pořádku,“ dívá se s nadhledem na vyhecovaný závěr zápasu střelec devíti branek v základní části a už dvou v play – off.

Diváci v Třebíči mohou jít na semifinále první ligy poprvé od sezóny 2001 – 2002. Na první domácí duel jich přišlo více, než tři tisíce a svým miláčkům vytvořili výbornou kulisu. Po výkonu, jaký hráči podali, jak se doslova rvali o výhru, lze očekávat, že i druhý duel přitáhne do hlediště další tisíce diváků.

“My jsme doufali, že lidi si na zápas cestu najdou a nakonec jich přišlo hodně. Jsme za to rádi, doufáme, že ve středu na druhý zápas jich přijde třeba ještě víc a my se budeme snažit je zase potěšit,“ uzavřel pozápasové povídání sympatický forvard.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024