Menu +

Do Benátek nad Jizerou o bytí a nebytí

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - První hokejová liga uzavírá v pondělí 20. prosince 2010 brány základní části, Horácká Slavia jede bojovat o nejbližší hokejovou budoucnost do Benátek, kde se od 17:30 hodin střetne s tamějším hokejovým klubem. V případě výhry může pomýšlet na osmé místo, k jistotě play-off ale musí klopýtnout Znojmo, Kadaň a Vrchlabí. Třebíč tak nemá situaci ve svých rukou, ale jakékoliv body se budou jistě hodit. Navíc i skupina hůře umístěných týmů totiž nabídne těm nejlepším předplatné pro předkolo play-off.
Sdílejte článek
 

Situace v tabulce 1. ligy

Prvních sedm týmů je jasně daných, o poslední volné místo zaručující boje s výše postavenými týmy a jistotu play-off se na dálku popere hned čtveřice zájemců – kromě Třebíče jihomoravské Znojmo, severočeská Kadaň a celek z podhůří Krkonoš, HC Vrchlabí. Znojmo přivítá na svém stadionu Beroun (v prvním zápase 1:2), Kadaň jede do Písku (4:2) a Vrchlabí do Ústí (1:2sn). Nic tak není ještě ztraceno, kdokoliv z této čtveřice týmů může získat volnou vstupenku do elitní společnosti. Naděje umírá poslední, bude to platit i v pondělním podvečeru.

Pohled do hokejových Benátek nad Jizerou

Mužstvo Benátek v posledním kole vysokou prohrou v Kadani definitivně ztratilo možnost umístit se v první polovině tabulky. Středočeši figurují v šestnáctičlenné tabulce na 13. místě se ziskem 37 bodů.

Zřejmě za to může i fakt, že se v sestavě Benátek nad Jizerou v dosavadním průběhu letošní sezóny vystřídalo celkem 48 hokejistů, což je nezvykle vysoké číslo. Z brankářů se o bodový počin zasloužili Tomáš Vošvrda, Jiří Stejskal a Michal Nedvídek, mezi obránci jsou nevíce vidět Pavlů a Kolmann, z útočníků pak získali nejvíce kanadských bodů Urban a Kica.

Poslední odehrané zápasy Benátek

HC Chrudim – HC Benátky nad Jizerou 7:6sn (Urban, Pavlů, Krejčík, Štich, Vantuch, Kica)

HC Benátky nad Jizerou – HC Stadion Litoměřice 4:2 (2 Kica, Urban, Pavlů)

SK Kadaň – HC Benátky nad Jizerou 7:2 (Urban, Pabiška)

Pohled do kuchyně Horácké Slavie

Tým z Vysočiny vyměnil v rozehrané soutěži trenérskou dvojici a tento impuls se stal hybným činitelem a hnacím motorem. Mužstvo se zvedlo, bojovalo a získávalo důležité body. Ze 14 zápasů pod taktovkou nových trenérů Třebíč jen třikrát nezískala v zápase ani bod (1:2, 1:2, 2:3), celkem si připsala do tabulky 26 bodů, v některých utkáních ale bohužel chybělo potřebné štěstí, kdy Třebíčští ztratili vedení ve svém závěru a jak se předpokládalo, ty body jí teď bytostně chybí. Horácká Slavia vyválčila v devětadvaceti zápasech základní části 41 bodů, zaujímá 10. příčku v tabulce. Jenže stejný počet bodů má devátá Kadaň a jedenácté Vrchlabí, jen o bod více pak osmé Znojmo.

Třebíč tak bojuje do posledního kola o bytí a nebytí. V případě vítězství v Benátkách může po očku sledovat zápasy svých konkurentů v boji o poslední volné místo, jejich klopýtnutí by poslalo Horáckou Slavii rovnou do play-off.

Poslední odehrané zápasy Třebíče:

HC Slovan Ústečtí Lvi – SK HS Třebíč 3:2sn (Dolníček, Ostřížek)

SK HS Třebíč – KLH Chomutov 3:4sn (Dolníček, Ostřížek, Burian)

HC Orli Znojmo – SK HS Třebíč 3:2 (Obdržálek 2)

SK HS Třebíč – HC Dukla Jihlava 3:1 (Nahodil 2, Bulička)

Sestavy z minulého utkání

HC Benátky nad Jizerou: Vošvrda (14. Stejskal) - Kolmann, Bendik, Weiss, Vála, Pavlů, Ulrych, Štich, Kajínek - Klimt, Špaček, Bárta - Kopic, Urban, Loskot - Kica, Skořepa, Krejčík - Nevyhoštěný, Jech, Pabiška.

SK Horácká Slavia Třebíč: Francouz - Dudáš, Ostrčil, Sláma, Bulička, Kania, Malinský, Kadela R., Hrbáček - Okál, Dolníček, Laš - Obdržálek, Nahodil, Burian - Dočekal, Ostřížek, Přibyl - Vondráček, Zahradník, Čech.

Utkání 30. kola první hokejové ligy mezi týmy HC Benátky nad Jizerou – SK Horácká Slavia Třebíč startuje v pondělí 20. prosince 2010 v 17:30 hodin na zimním stadionu v Benátkách. Tamější redakce zajistí tradiční online přenos.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Chance liga valí dál, v pondělí zavítá do Třebíče nováček z Kolína

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Sobotní duel nabídne souboj sousedů v tabulce. Do Třebíče přijede Sokolov!

22.01.2021
Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy budou po třech výhrách usilovat i o skalp Trhačů

18.01.2021