Menu +

Do derby dáme všechno, chceme vyhrát, hlásí Petr Vlk

Rozhovory
T ř e b í č - První posilou Horácké Slavie o vánoční přestávce se stal jihlavský odchovanec, nyní hráč Mladé Boleslavi, Petr Vlk. Už zítra bude mít tento důrazný dvacetiletý útočník možnost nastoupit do utkání proti svému mateřskému klubu ve třetím derby Vysočiny. Jak se mu v Třebíči líbí a jak se na sobotní prestižní utkání těší se dočtete v následujícím rozhovoru.
Sdílejte článek
 
Petře do Třebíče jste přišel hned zkraje vánoční přestávky, jste zde tedy z nových tváří nejdéle. Jak se Vám tady líbí, jaký máte pocit?

Hodně kluků jsem tady už znal, takže mě přijali v pohodě. Hrál jsem proti nim vlastně už v juniorce, takže se vlastně známe už z té doby. Zatím je vše v pořádku a líbí se mi tady.


Jste mladým hráčem, který potřebuje co nejvíce hrát. V Boleslavi je ale našlapaný kádr, v němž se prosadit není lehké, takže angažmá v Třebíči jste asi z tohoto důvodu přivítal.

Určitě, v Boleslavi jsem toho moc nenahrál, tak jsem chtěl jít někam, kde se dostanu hodně na led. Dostal jsem nabídku z Třebíče, tak jsem tady.


Hned první soutěžní zápas, který Vás čeká, je derby s jihlavskou Duklou. Je to pro Vás trošku zvláštní zápas, nebo ho berete jako každý jiný?

Zvláštní zápas to pro mě určitě je. V Jihlavě jsem strávil celý život, takže tohle utkání budu brát trochu prestižněji.


Ten zápas je důležitý i z pohledu na tabulku, mezi oběma soupeři je pětibodový rozdíl a zvětšení tohoto rozdílu by pro Třebíč nebylo zrovna příjemné.

Je to pravda, budeme se snažit určitě vyhrát stejně jako v každém dalším zápase. Tohle je navíc tradiční derby, do kterého se budeme snažit dát všechno.


Na těchto derby vždy bývá bouřlivá atmosféra, jezdí na ně i fanoušci Horácké Slavie, co byste jim vzkázal?

Určitě ať nás přijedou podpořit v co největším počtu a ať jsou slyšet.


Za rozhovor poděkoval a mnoho štěstí nejen v derby popřál

Podobné články

Rozhovory

Třebíčští poctivě makají! S běháním do kopců jsem neměl takový problém, říká Karel Nedbal

13.05.2020
Rozhovory

Čekáme další holčičku, září radostí Václav Čejka. Jaký byl první den přípravy?

11.05.2020
Rozhovory

Třebíč pro mě byla variantou číslo jedna, hlásí odchovanec Marek Laš

09.05.2020