Menu +

Dočekal: Získaná ocenění mě těší. A co další sezona?

Rozhovory
T ř e b í č - Martin Dočekal zažil excelentní sezonu. Třebíčský odchovanec byl jednou z největších hvězd Chance ligy, což potvrdilo hlasování prvoligových trenérů a manažerů. Ti Dočekala zvolili jako nejlepšího útočníka i nejlepšího hráče uplynulého ročníku. „Těší mě to, co se týká individuálních statistik, nikdy jsem nic nevyhrál," lebedí si třebíčská devadesátka. Zkušený forvard ale dobře ví, že teď začíná vše od začátku.
Sdílejte článek
 

Byl jste zvolen nejlepším útočníkem uplynulé sezony Chance ligy a zároveň jste získal Cenu Tomáše Zelenky pro nejlepšího hráče sezony. Jaký je to pocit?

Samozřejmě mě to těší. Co se týká individuálních statistik, nikdy jsem nic nevyhrál, navíc už mám nějaký věk. Zároveň musím říct, že bez spoluhráčů by to nešlo.

Navíc o výsledcích ankety rozhodují trenéři a sportovní manažeři. To jí dodává na prestiži, ne?

Trenéři a manažeři mají víc přehledu než většina fanoušků, protože všechny zápasy sledují živě. Když hlasují fanoušci, často to může být prostě o tom, kdo jich má víc. Tenhle formát mi proto přijde spravedlivější.

Čekal jste, že se vám bude až takhle dařit?

Na střídavé starty jsem jezdil už sezonu předtím, takže jsem věděl, co od soutěže čekat a věděl jsem i to, že by to mohlo být dobré. Tentokrát jsem s týmem byl celý rok, což hrálo velkou roli. Byla tam velká důvěra od trenérů a se spoluhráči nám to klapalo.

Vaše lajna s Matějem Psotou a Ladislavem Bittnerem byla nejproduktivnější v soutěži

Ze začátku nám sedly přesilovky, ve kterých nás skvěle doplňovali Michal Vodný a Tonda Bořuta. Co se týče hry pět na pět, tak Matěj Psota je nevídaný šikula, kdybych ke svému tělu přidal jeho rychlost a šikovnost, možná bych byl ještě někde jinde. Já byl ale vždy spíš takový hromotluk, takže svou hru jsem musel postavit trošku jinak. (směje se) Láďa Bittner je parádní střelec, dokazuje to několik sezon po sobě.

„Teď začíná nová sezona, z minulosti žít nelze"

Spousta hokejistů mi říká, že je těžší úspěch zopakovat, vidíte to stejně?

Určitě. Když jsme v minulé sezoně vyhráli základní část, očekávání spousty fanoušků budou taková, že ji letos musíme vyhrát zase, ale tak to není. Roli hraje spousta faktorů – forma, zranění, štěstí… Systém jsme každopádně měli nastavený dobře, dostali jsme nejméně gólů. Pokud ho budeme opět dodržovat poctivě, máme velkou šanci uspět.

Budete s hráči před startem nového ročníku mluvit o tom, že letošní úspěch nic do budoucna nezaručuje?

Jo, v kabině k tomu něco určitě řeknu. Už mám zkušenosti, věk a snad i nadhled, takže se to ode mě tak nějak čeká. Už po konci základní části jsem klukům říkal, že se nesmíme nechat uchlácholit, tady je to podobné. Začíná nová sezona a z minulosti žít nemůžeme.

Jak jste si užil dovolenou?

No… Po konci v Třebíči jsem byl ještě ve Vítkovicích, takže mi sezona skončila zhruba dva týdny zpátky. Mám individuální letní přípravu, proto si volno ještě prodloužím. Určitě ho strávím s rodinou, zatím jsme ještě nikde nebyli, takže snad něco naplánujeme.

Co vy a trénování na suchu?

Dřív to pro mě bylo peklo, teď to mám rád. Vzpomínám si, že třeba v dorostu jsem byl před startem letní přípravy vždycky vyklepanej, protože jsem neměl rád běhání. Postupem času si člověk zvyknul. Posledních pět let si dělám individuální přípravu, protože už dobře vím, co moje tělo potřebuje. I díky tomu se na tréninky těším.

Podobné články

Rozhovory

Příprava brankářů je kvalitní a náročná, říka Jaroslav Odehnal. Kdo je mezi gólmany HST nováčkem?

před 2 dny
Rozhovory

Daniel Poizl: Trenéři to mají vymyšlené, těžko koušu jen výběhy

02.06.2023
Rozhovory

Potřetí v Rouchovanech. Soustředění utuží partu, pochvaluje si Kamil Pokorný

29.05.2023