Druhá třetina stála Třebíčské šanci na úspěch

Přerov - Hokejisté Horácké Slavie cestovali do Přerova s odhodláním přerušit nepříjemnou sérii porážek. To se ale nepodařilo hlavně druhé třetině, kdy v krátkém časovém úseku inkasovali čtyři branky. Ze stavu 1:1, to najednou bylo 5:1. Odpovědět dokázal jen mladík Tomáš Vandas, který snížil ještě ve druhé třetině na 2:5 z pohledu HST. Ve třetí třetině už si domácí Zubři výhru pohlídali a Třebíčští se musí smířit se čtvrtou porážkou v řadě. V pondělí cestují na led Pardubic B.

13.kolo, sobota 19.10.2024
PRE PRE
5:20:1, 5:1, 0:0
Branky a nahrávky: 22:14 Zabusovs (Ministr; 5/5), 35:32 Ministr (Jáchym; 5/4), 36:14 Hryciow (Zabusovs, Jáchym; 5/5), 37:56 Mácha (Krisl, Černý; 5/5), 39:25 Ministr (Pšurný, Zabusovs; 5/5) – 16:43 Svoboda (Malý, Mareš; 5/5), 39:38 Vandas (Bořuta, Michálek; 5/5). Rozhodčí: Šudoma, Grygera – Kráľ, Bezděk. Diváci: 894. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 24:26 (9:11, 11:7, 4:8). Zblokované střely: 9:12. Vhazování: 35:33. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.
HC ZUBR Přerov: Mokry (Němeček) – Černý (A), Krisl (C), Hanák, Hryciow, Pěnčík, F. Němec, Cubo – Číp, Jáchym, Mácha – Březina (A), Nemec, Indrák – Ministr, Pšurný, Zabusovs – Hotěk, Chludil, Hradil
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán (Jan Brož) – Štebih, Vodička, Bořuta, Vandas, E. Mareš, Furch, Kroupa – Vodný, Michálek, V. Brož – Dočekal (C), Bittner (A), Psota – Ferda (A), Malý, Tomáš Svoboda – Michalčuk, Lichanec, Ekrt – Kuba

Zápas začal šancemi na obou stranách - nejdříve pálil nebezpečně přerovský Krisl, poté mohl otevřít skóre Dočekal, který ale před téměř odkrytou bránou nezpracoval ideálně puk. Přesto to byla právě Třebíč, kdo se dostal do vedení. V čase 16:43 předvedl potřebný důraz Tomáš Svoboda a dotlačil puk za Mokryho 0:1. Nic dalšího, co by stálo za zmínku, se už v úvodním dějství nestalo. Oba celky předváděly spíše bojovný hokej, neboť důležitosti zápasu si byli vědomi všichni jeho aktéři.

Prostřední perioda Horákům bohužel vůbec nevyšla. Vše odstartoval v čase 22:14 lotyšský internacionál ve službách Zubrů Patriks Zabusovs, jenž i s trochou štěstí prostřelil Mičána 1:1. O minutu později mohl Přerov dokonce vést - avšak Číp zazvonil na břevno. Z následného protiútoku oplatil stejnou mincí, tedy břevnem, Tomáš Svoboda. Těsné po polovině základní hrací doby zahrozil Michalčuk, jehož ránu Mokry s obtížemi vyrazil. Pak ale přišla hrozivá čtyřminutovka bílých hvězd. Nejdříve využil v čase 35:32 přerovskou přesilovku Daniel Ministr 2:1. O dalších padesát vteřin později propálil Mičána střelou z hranice kruhu Michal Hryciow 3:1. Aby toho nebylo málo, v čase 37:56 využil nedůrazu třebíčské obrany Joshua James Mácha, který nadvakrát překonal Mičána a přidal čtvrtý gól Zubrů 4:1. Kolaps našich barev dovršil v čase 39:25 opět Daniel Ministr 5:1. Poslední slovo druhé třetiny ale měla Třebíč, když se v čase 39:38 trefil po individuální akci Tomáš Vandas 5:2.

Třetí dějství už žádnou další změnu ve skóre nepřineslo. Horáci tak v Přerově prohráli 2:5. Možnost na reparát budou mít Dočekal a spol. v pondělí, kdy je čeká zápas v Chrudimi proti pardubické rezervě.

Michal Mikeska - HC ZUBR Přerov: Prvních deset minut bylo skvělých. Druhých deset minut jsme naopak začali vymýšlet něco jiného, než bychom měli. Ve druhé třetině jsme pak předvedli jízdu. Byla nádherná, víc takových. Třetí třetinu jsme skvěle ubojovali.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: „Čekali jsme úvodní tlak domácích, který přišel. Po tom, co jsme se srovnali s tempem a prostředím jsme se dostali do vedení. Odehráli jsme slušnou první třetinu ale na začátku druhé přišla opět individuální chyba, přečíslení a gól na 1:1. Chtěli jsme hrát trpělivě, měli jsme šance a hra byla celkem v pořádku. Potom do zápasu nesmyslně vstoupil rozhodčí, dal domácím přesilovku, kterou sehráli pěkně signálem a dostali se do vedení. My, jak jsme v takové nepohodě a křehké situaci, tak jsme nafasovali tři hrůzné góly, které my nedotlačíme, soupeř naopak jo… Přesto, že jsme ještě do konce třetiny skórovali, tak ve třetí části se nám nepodařilo domácí nějakým gólem znervóznit. Přesto jsme třetí třetinu odehráli slušně, jenže bohužel. Pozitivem je výkon brankáře ve třetí třetině, od té třetí části se musíme odpíchnout do dalších zápasů.“