Druhou čtvrtinu základní části zahájí Horácká Slavia Třebíč doma s týmem AZ Havířov

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Horácká Slavia Třebíč zahájí druhou čtvrtinu základní části první hokejové ligy na domácím ledě. Ve středu 15. října 2014 do Třebíče přijede mužstvo AZ Havířov. Severomoravský tým se pohybuje ve středu tabulky. Většinu svých bodů sbírá sice v domácím prostředí, ale dokáže uspět i v zápasech venku. První vzájemný zápas v Havířově pro sebe rozhodly Bílé hvězdy po výsledku 2:4. V minulém kole se Havířov představil v Jihlavě a i když předvedl solidní výkon, po porážce 3:4 odjel nakonec bez bodového zisku. Třebíčští v minulém kole hostili Ústí a svého soupeře porazili přesvědčivě 5:1.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – AZ Havířov začíná ve středu 15. října 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Hokejový klub AZ Havířov bude chtít i v této sezóně nepochybně čeřit vody první hokejové ligy. Loňský nováček soutěže ve své premiérové sezóně po návratu do naší druhé nejvyšší hokejové soutěže velmi příjemně překvapil solidními a vyrovnanými výkony. Severomoravskému týmu toto sympatické herní pojetí a dravost právem vynesly účast ve vyřazovací části. V Havířově se jistě pokusí navázat na minulý úspěšný ročník. Zvláště když kádr mužstva nijak zásadně neoslabil a jádro týmu je delší dobu pohromadě. Trenér Jan Daneček tak může vést svoji hokejovou družinu k dalším úspěchům v bojích o prvoligové body.

Havířov vstoupil do nové sezóny domácí porážkou právě s Horáckou Slavií Třebíč v poměru 2:4. Havířovští ale následně dvakrát za sebou zvítězili a od té doby prakticky střídají vítězný zápas se zápasem prohraným. Jejich nejcennějším výsledkem v první čtvrtině základní části je asi domácí vítězství nad loni extraligovým týmem Chomutova, který přehráli těsně 2:1. Severomoravský zástupce v soutěži tak ukázal, že může hrát rovnocennou partii s jakýmkoliv týmem soutěže. Tým AZ v dosavadním průběhu základní části dokázal dvakrát zvítězit na ledě svých soupeřů. Ve 2. kole v Havlíčkově Brodě a v 11. kole na ledě nováčka z Prostějova. Za tým Havířova zatím zasáhla do mistrovských zápasů již trojice brankářů Lukáš Daneček, Petr Matoušek a Miroslav Svoboda. Mezi obránci patří k oporám i v Třebíči známý Radim Ostrčil, Jiří Krisl a Jan Dresler. Mezi útočníky prokazují solidní formu Vojtěch Tomi, Antonín Pechanec, Robert Říčka nebo Jakub Šlahař. Hokej v Havířově divácky táhne – domácí zápas proti Kladnu si nenechali ujít téměř tři tisícovky fanoušků. Řada klubů by Havířovu mohla závidět návštěvnost domácích zápasů.

Třebíčské hokejisty tedy čeká podruhé v sezóně souboj s týmem AZ Havířov. Severomoravský tým potvrdil i v minulém kole v Jihlavě, jak náročným soupeřem může být. Havířovští byli v průběhu třetí třetiny blízko k bodovému zisku, který při troše štěstí mohli vybojovat. V Třebíči se tým AZ nepochybně pokusí uhrát příznivý výsledek. Třebíčští půjdou do zápasu povzbuzeni cennou výhrou nad Ústím a s cílem pokusit se podruhé v řadě na vlastním ledě zvítězit za tři body. Můžeme se tak těšit na zajímavé utkání.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Havířova:

Jihlava - Havířov 3:4 (2:1, 1:0, 1:2), branky: Tomi, Šlahař, Jiránek.

Havířov - Litoměřice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1), branky: Šlahař, Valenta.

Prostějov - Havířov 2:4 (0:0, 1:1, 1:3), branky: Tomi, Chmielewski, Fořt, Pechanec.

Kanadské bodování týmu AZ Havířov:

Vojtěch Tomi - 12Z – 6G+6A

Robert Říčka - 11Z – 2G+6A

Antonín Pechanec - 13Z – 5G+3A

Vzájemný zápas obou tým v sezóně:

Havířov – Třebíč 2:4 (0:2, 0:1, 2:1), branky: Foltýn, Haas – Erat, Králík, Holec, Havel.