Menu +

Duel dvou týmů z opačných pólů tabulky - do Třebíče míří Jestřábi

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčské Bílé hvězdy hostí svého dalšího soupeře na domácím ledě v sobotu 10. ledna 2015. Bude jím nováček soutěže a aktuálně poslední celek tabulky, tým LHK Jestřábi Prostějov. Hanáci v soutěži co do získaných bodů spíše paběrkují a krčí se stále u dna tabulky. Zdá se, že Prostějov si to rozdá s Havlíčkovým Brodem o vyhnutí se poslední příčce po základní části. Jestřábi v minulém kole doma prohráli s Jihlavou 3:5. Bílé hvězdy si naproti tomu dovezly cenný bod z Českých Budějovic.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov začíná v sobotu 10. ledna 2015 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

Prostějovští jako nováček soutěže si své účinkování v první lize jistě představovali jinak, než jaká je aktuální realita. Hanáci totiž dlouhodobě zaujímají pozici u dna tabulky a vypadá to tak, že si to rozdají o pomyslného černého Petra v podobě poslední příčky po základní části s hokejisty Havlíčkova Brodu. Hanáci měli již poměrně slabý vstup do soutěže a v nevýrazných výkonech prakticky pokračují stále. Vedení klubu tak vcelku logicky sáhlo nejen ke změně na postu hlavního trenéra, ale i ke změnám v hráčském kádru. Do týmu Jestřábů tak v průběhu sezóny zamířili například beci Ján Niko, Patrik Husák a Jaroslav Hertl nebo útočníci Lukáš Krejčík a Tomáš Franek. Branku Jestřábů hájí dvojice Juraj Šimboch a Ondřej Kocián. Mezi beky si co do produktivity nejlépe vedou David Roupec, který je zároveň nejproduktivnějším hráčem Jestřábů a Patrik Husák. V útoku Jestřábi spoléhají na produktivitu Václava Meidla, Marka Indry nebo Vladimíra Stejskala. Hokejisté Prostějova mají nyní na kontě čtyři porážky v řadě a kvůli horšímu skóre jim patří poslední příčka tabulky, za Havlíčkovým Brodem.

Hanáci v minulém kole doma nestačili na Jihlavu, které podlehli 3:5. Přitom zápas měli výborně rozehraný a po první třetině vedli 3:0. Ve druhé třetině ale nastal ve hře Jestřábů kolaps, když inkasovali hned čtyřikrát a z tohoto úderu se již nedokázali vzpamatovat. Horácká Slavia Třebíč v minulém kole zajížděla na led Českých Budějovic. Utkání solidní úrovně nakonec dospělo až do nájezdů. V nich si vedl lépe domácí tým. Pro Bílé hvězdy ale zisk jednoho bodu z tohoto utkání rozhodně neznamenal neúspěch.

Horácká Slavia Třebíč se s hokejisty Prostějova utkala v základní části sezóny již třikrát. Ve 3. kole Jestřábi doma podlehli Horácké Slavii 2:4. Bílé hvězdy svého soupeře přehrály i v odvetě na domácím ledě v poměru 5:1. Zatím poslední měření sil bylo odehráno na Hané v rámci 29. kola a v něm se úspěchu dočkali i hokejisté Prostějova, kteří se mohli radovat z cenného vítězství 2:0. Vzhledem k postavení v tabulce i aktuální formě jdou do zápasu v roli favorita hráči Horácké Slavie Třebíč.

Poslední vzájemný zápas obou týmů odehraný v této sezóně:

29. kolo: Prostějov – Třebíč 2:0 (0:0, 1:0,1:0).

Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0. Branky a nahrávky: 22. Stejskal (Matyáš), 54. Indra (Cienciala, Matuš). Rozhodčí: R. Trombík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 712. Střely na branku: 26:37. Průběh utkání: 2:0.

LHK Jestřábi Prostějov: Kocián – Kolibár, Roupec, Malý, Husák, Matyáš, Jedlička, Řezáč – Meidl R., Meidl V., Coufal – Stejskal, Venkrbec, Indra – Cienciala, Kindl, Sršeň – Duba, Moučka.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Bilčík, Bartoň, Jaroš, Přibyl, Peroutka, Šaur – Beneš, Wasserbauer, Dolníček, Erat, Křivohlávek, Holec, Pekr, Čech, Raška, Čuřík, Kadela, Juráň, Paták.

Poslední odehrané zápasy hokejistů týmu LHK Prostějov:

Prostějov – Jihlava 3:5 (3:0, 0:4, 0:1), branky: Franek. Krejčík, Kindl

Litoměřice – Prostějov 5:2 (1:1, 2:0, 2:1), branky: Matyáš, Franek.

Prostějov - Chomutov 1:6 (0:1, 0:2, 1:3), branka: Kajaba.

Kanadské bodování týmu LHK Prostějov:

David Roupec - 40Z – 8G+17A

Václav Meidl - 29Z – 7G+16A

Marek Indra - 37Z – 8G+13A

Hokejisté týmu LHK Jestřábi Prostějov nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Šimboch (Vydržel) – Kolibár, Roupec, Matyáš, Husák, Niko, Hawlík, Jedlička, Malý – Kindl, Meidl, Luňák, Venkrbec, Kajaba, Krejčík, Moučka, Cienciala, Franek, Indra, Duba, Sršeň.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Falter (Dusík) – Malena, Bilčík, Zdráhal, Bartoň, Šaur, M. Přibyl, Peroutka – Erat, Dolníček, Pekr – Wasserbauer, Raška, Mrázek – Čech, Vodný, Králík – Beneš, Jurák, Paták – Kadela.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – LHK Jestřábi Prostějov začíná v sobotu 10. ledna 2015 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – sobota 10. ledna 2015 – 42. kolo:

Třebíč – Prostějov, Chomutov – Most, Kadaň – Benátky, Jihlava – Litoměřice, Ústí – Kladno, Šumperk – Havířov, Havl. Brod – České Budějovice.

Podobné články

Pozvánky na zápas

V úterý opět na hokej! Přijedou Plameny

včera
Pozvánky na zápas

Hokejový svátek je zpět! Bílé hvězdy ve čtvrtek přivítají tradičního rivala z Jihlavy

05.08.2020
Pozvánky na zápas

Hokejové prázdniny jsou u konce! Bílé hvězdy se v prvním přípravném utkání střetnou s Havlíčkovým Brodem

02.08.2020
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
SKLH Žďár nad Sázavou