TRE - PRO 5:2 - Třebíč otočila vývoj utkání a porazila Jestřáby v zápase, kde se strhla bitka

T ř e b í č - Třebíčský stadion hostil Jestřáby z Prostějova. Domácí se sice dostali do vedení, ale v osmadvacáté minutě tomu bylo jinak. Prostějov přehrával Bílé hvězdy a dokonce se dostal do vedení. Vše se zlomilo ve čtyřicáté minutě, kdy Roupec zbytečným a nevybíravým zákrokem poslal k ledu Honzu Wasserbauera. Následně se strhla mela mezi střídačkami. Po tomto okamžiku se Třebíč nastartovala a dala hned 4 branky, čímž zápas otočila a ovládla. Velkou roli na tom hrála dlouhá přesilovka zapříčiněná faulem zmiňovaného Roupce.

42.kolo, sobota 10.1.2015
5:21:0, 2:2, 2:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: 18. Vodný (Šaur, Králík), 38. Bilčík (Erat, Pekr), 40. Dolníček (Bartoň, Bilčík), 46. Bartoň (Wasserbauer, Zdráhal), 50. Dolníček (Erat, Pekr) - 26. Matyáš (Meidl, Indra), 28. Luňák (Niko). Rozhodčí: Krob – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:7, navíc Roupec (PRO) 5 minut + OT do konce utkání, Duba (PRO) OT 10 minut + OT do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1820. Střely na branku: 43:19. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Bilčík, Malena, Bartoň, Zdráhal, Přibyl, Šaur, Jaroš – Pekr, Dolníček, Erat – Mrázek, Raška, Wasserbauer – Králík, Řípa, Vodný – Paták, Juráň, Čech.
LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel – Roupec, Kolibár, Husák, Matyáš, Hawlík, Niko, Malý, Jedlička – Meidl, Krejčík, Indra – Kajaba, Venkrbec, Luňák – Franek, Duba, Moučka – Coufal.

Po úvodních vyčkávacích minutách se dostal ke střele Roupec, branku domácích však netrefil. Hostujícího brankáře nedokázal prostřelit Raška. Blízko ke vstřelené brance byl Wasserbauer, když se zbavil kličkou i Vydržela, puk však do odkryté klece nedokázal zasunout. Při přečíslení hostů dva na jednoho volil Moučka střelu, Falter kotouč udržel ve výstroji. Po vyloučení Duby si zahrála Třebíč přesilovou hru, Bilčíkovu ránu zastavila maska hostujícího brankáře. Raška pak netrefil kotouč projíždějící před prázdnou brankou. Ani další Dubovo vyloučení branku nepřineslo. Skóre nezměnili ani Pekr s Dolníčkem. Vstřelit branku se podařilo až v osmnácté minutě, když vyslal skrytou ránu od modré Šaur a Michal Vodný ji lehce tečoval.

Bilčíkovu střelu na začátku druhé třetiny Vydržel za svá záda nepropustil. Také hosté si zahráli přesilovou hru, ke střele se ovšem nedostali. V čase 25:04 však bylo srovnáno. Jakub Matyáš vyslal ránu mezi betony třebíčského brankáře. Po vyloučení Rašky navíc hosté využili početní výhodu. Od zadního mantinelu se kotouč odrazil zpět před branku, kde se zorientoval Lukáš Luňák, který nedal Falterovi sebemenší šanci 1:2. Roupcova dělovka skončila mimo. Moučkovi se nepodařilo zakončit z dobré palebné pozice zcela dle představ.

Horácká Slavia vyrovnala, když zužitkovala přečíslení dva na jednoho. Erat přihrál Bilčíkovi, jenž překonal brankáře hostí přesnou střelou. Po ráně Zdráhala se dostal k puku Raška, který si poradil i s Vydrželem, zasunout puk do branky ale nedokázal. Po faulu na Wasserbauera se nějakou dobu nehrálo, neboť se strhla šarvátka i přímo na střídačkách, vyústěním bylo vyloučení Roupce do konce utkání. Třebíči stačily tři vteřiny ke vstřelení branky. Bartoňovu střelu od modré tečoval Dolníček.

Bartoň v úvodu třetí třetiny z bezprostřední blízkosti minul. Jen do brankové konstrukce se trefil Bilčík. Dlouhou přesilovou hru Třebíč ale využila. Bartoňova dělová rána rozjásala domácí diváky. Řípa pak trefil zblízka pouze beton hostujícího brankáře. Záhy si zahrály Bílé hvězdy dvojnásobnou přesilovou hru a po brance Davida Dolníčka, jenž vložil hůl do střílené přihrávky Erata, vedly už o tři góly. Mrázkovu ránu zastavilo břevno. Mimo třemi tyčemi skončila přízemní střela z hole Krejčíka. Jen do boční sítě mířil Luňák. V posledních minutách se už utkání spíše dohrávalo.

Tiskovka po utkání Třebíč - Prostějov 5:2

Jiří Mička – SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme se dneska nemohli hodně dlouho dostat do tempa, do kterého jsme chtěli, ve kterém jsme odehráli předchozí zápasy jak v Budějovicích, tak s Havířovem. Strašně nám pomohl gól na 2:2. Srovnali jsme skóre a pak následně po zbytečném faulu hostujícího hráče jsme dali góla na 3:2. Myslím si, že ve třetí třetině jsme si to pohlídali a přidali další góly. Jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli, že máme tři body a to je v tuto chvíli pro nás to nejdůležitější a nejcennější.

Jiří Vykoukal – LHK Jestřábi Prostějov: Na dnešní zápas jsme se důkladně připravovali, Třebíč jsme už jednou doma porazili po solidním výkonu. Zápas se odehrával tak, jak jsme očekávali. Myslím, že ve druhé třetině po naší brance jsme Třebíč přehráli a ta druhá třetina vyzněla herně v náš prospěch. Třebíč byla možná zaskočena tím, že jsme na ně dokázali zatlačit a otočit ten výsledek. To, co se stalo tady, se nám stává ve většině zápasů. Jsem velmi naštvaný, někteří hráči by zasloužili seřezat baseballovou pálkou. Sami se vyoutujeme do oslabení, posadíme soupeře na koně. Z naší přesilovky si uděláme sedmiminutové oslabení, víc to nechci komentovat, protože bych musel být sprostý a to nechci.