Dvě tyčky v nájezdech..., kroutí hlavou David Dolníček

T ř e b í č - Poslední zápas před koncem roku mají za sebou hokejisté Horácké Slavie Třebíč. K němu ale museli cestovat téměř přes celou republiku do Litoměřic, kam s nimi cestovala i skupina třinácti fanoušků. Vyrovnaný zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž byli šťastnější domácí hokejisté.

Že se ve skupině B, kde se hraje o čtyři volná místa do prvního kola play – off, budou hrát těžké a bojovné zápasy, v nichž si soupeři nic nedarují, to bylo jasné při pohledu na tabulku. Nepatrné bodové rozdíly ani jinou možnost nedávají. Nejinak tomu bylo i v utkání Litoměřic s Horáckou Slavií.

David Dolníček

"Myslím si, že remíza odpovídá tomu, co se na ledě dělo. Dostali jsme se do vedení, bohužel jsme to zbytečnými vyloučeními pokazili a po druhé třetině jsme byli rádi aspoň za to vyrovnání. V prodloužení jsme měli jednu šanci, škoda. V nájezdech pak dvě tyčky …,“ říká trošku zklamaně bezprostředně po utkání David Dolníček, jenž krásnou brankou na 2:2 nakonec zajistil hostům bod.

Zatímco první třetina byla víceméně vyrovnanou partií, ve druhé části byli hokejisté domácího Stadionu jasně lepším mužstvem. Třebíčské dostali pod velký tlak, z něhož pramenily fauly a také dvě branky z přesilových her. Právě přesilovky se ukázaly jako velká zbraň Litoměřic. V pěti hráčích totiž Třebíčští neinkasovali.

“Před třetí třetinou jsme prohrávali o gól a bylo na nás, abychom se zvedli a šli po nich. Využili jsme jednu přesilovku a jsme rádi za bod,“ přibližuje David Dolníček, s čím šel třebíčský tým do závěrečné třetiny.

Plán se týmu Kamila Pokorného a Radka Nováka povedl a zasloužil se o to právě David Dolníček, jenž utěšenou přesilovkovou střelou rozehnal houf pavouků usazených v rohu Volkeho branky a vyrovnal na 2:2.

“Obránci si vyměnili puk, Radim Ostrčil mě perfektně našel a já jsem zkusil zavřít oči a napálit to na bránu,“ popisuje trošku zjednodušeně hezký moment z osm a čtyřicáté minuty a vyrovnávací gól Dolníček.

"Jo, šlo to přesně do růžku. Viděl jsem, že gólman si bude hlídat spodek, tak jsem se snažil nahoru a trefil jsem to. Naštěstí …,“ oddychl si střelec už devátého gólu v této sezóně.

Stav 2:2 už nezměnilo ani prodloužení do kterého zápas dospěl a tak přišly na řadu nájezdy. Třebíčský kouč na ně poslal hráče, kterým se v utkání dařilo, oba střelce branek Davida Dolníčka a Milana Přibyla a Petra Zahradníka. Domácí gólman Volke si ale velmi dobře postavil tyčky, a ty mu při nájezdech hned dvakrát zachránili kůži. Na druhé straně čaroval Pavel Francouz, který držel domácí střelce na uzdě. Ve třetí sérii ale domácí Kříž trefil břevno, od něhož se puk odrazil na brankářova záda a po nich se svezl do sítě. Poněkud kuriózní moment rozhodl o bonusovém bodu pro domácí Stadion.

“Věděl jsem, že gólman asi bude vědět, co při nájezdech dělám, protože tady hraje plno lidí z loňského Vrchlabí, takže jsem zkusil něco jiného. Bohužel to o kousek nevyšlo," klopí oči třebíčský forvard s desítkou na zádech a vysvětluje proč zvolil jiný druh zakončení, než obvykle provádí.

Nakonec ale zvolil David Dolníček aspoň trošku spokojenější tón.

“Ale jo, tak s bodem jsme určitě spokojeni. Spodek tabulky se na nás zas tolik nedotáhl. Aspoň ten bod z venku,“ konstatuje čtvrtý muž kanadského bodování Horácké Slavie.