Menu +

Filip Luňák: Druhou a třetí třetinu jsme zvládli parádně

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Přehozené pořadatelství mezí kluby Sarezy Ostrava a Horácké Slavie Třebíč způsobilo, že diváci v Třebíči nemuseli na první novoroční utkání čekat až do soboty 7. ledna, kdy do Třebíče k derby přicestuje jihlavská Dukla, ale mohli si na hokej zajít již dnes na utkání se Sarezou Ostrava. A ti co přišli, museli po utkání odcházet spokojeni. Domácí hráči totiž po nepovedené první třetině zabrali a nastříleli soupeři pět hezkých branek. Pětkrát „góóól“ si diváci v Třebíči už nezakřičeli hodně dlouho a tak spokojenost byla tentokrát na místě nejen na tribunách, ale i v šatně hráčů. O pár postřehů z utkání jsme požádali Davida Dolníčka, Filipa Luňáka a střelce dvou branek Ondru Látala.

Fotografie z utkání najdete TADY

Sdílejte článek
 
Pozor, přijde kontrolní otázka. Jak se liší noc ode dne? Moc. Mohla by znít jedna z možných odpovědí. Stejně tak se lišila první třetina tohoto zápasu od těch dvou zbývajících. V první části utkání totiž jasně dominovali hostující hráči. Domácí jakoby byli duchem snad ještě u vánočního stromečku. Jen díky výborným zásahům Filipa Luňáka, jenž tentokrát dostal v brance přednost před jmenovcem Filipem Šindelářem, bylo skóre po odehraných dvaceti minutách vyrovnané 1:1. Probuzení přišlo s důraznou domluvou trenérů v průběhu první přestávky a na led vyjelo jakoby jiné třebíčské mužstvo. Ostravané najednou byli všude o krok později. Třebíčští hráči dokonale zaskočení hostů využili, přehráli je a zaslouženě si připsali tři důležité body do prvoligové tabulky.

TRECHO

David Dolníček se do Třebíče vrátil přes Pelhřimov a Velkou Bíteš. Trenéři byli s jeho premiérou spokojeni.

David Dolníček se do první ligy a do mateřské Horácké Slavie vrátil po působení v druholigovém Pelhřimově a současném angažmá ve Velké Bíteši. A dlužno říci, že první zápas v první lize po dlouhé odmlce se Davidovi, stejně jako celému mužstvu povedl.

“Myslím, že až na prvních deset minut, které se nám opravdu nepovedly, to byl dobrý zápas a hráli jsme dobrý hokej. Chybělo jen kousek štěstíčka a mohli jsme dát i víc branek. O přestávce na nás musel trenér trochu zvednout hlas, ale zasloužili jsme si to. Pomohlo to a od druhé třetiny už jsme byli lepší,:“ přiznal David, že o první přestávce se v kabině nepouštěla zrovna cédéčka s relaxační hudbou.

Začátek utkání se domácím opravdu nepovedl, přesto David věřil, že zápas není ztracený:“ Věřit se musí vždycky. Filip Luňák nás podržel, dali jsme branku na 1:0. Škoda, že jsme brzo dostali gól na 1:1.“

David Dolníček byl také velmi blízko brance, nakonec mu ale gólová radost zůstala odepřena: “Asi mi chybělo víc síly abych se zbavil toho obránce, který na mě visel. Navíc rozdíl mezi druhou a první ligou je dost velký. Hráči jsou tady šikovnější, je to celkově rychlejší. Doufám, že s každou třetinou se mi bude hrát líp. Potřebuji hrát abych se, jak se říká rozkoukal. Vždycky to může být lepší a dneska jsem se spíš snažil nic nezkazit.“

TRECHO

Filip Luňák v zápase dvakrát inkasoval. První třetinu však doslova držel svůj tým nad vodou.

Nebýt Filipa Luňáka a jeho velmi dobrého výkonu, mohlo být po první třetině „vymalováno“. Třebíčští zřejmě ještě rozhýbávali vánoční cukroví, zatímco soupeř hrál aktivní hokej plný brankových příležitostí.

“Nezačali jsme moc dobře, ale po první třetině se to o dost zlepšilo. Trenéři nám v kabině řekli pokyny, kterými jsme se měli řídit už od začátku zápasu. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a mohli jsme před třetí částí vést i větším brankovým rozdílem. Škoda, že jsme hráli to oslabení tří proti pěti, ze kterého jsme na konci druhé třetiny dostali gól. Jinak si ale myslím, že druhou a třetí třetinu jsme zvládli parádně a byli jsme lepším mužstvem:“ potvrdil Luňák slova Davida Dolníčka.

Také „Luňase“ jsme se zeptali jak hlasitá byla domluva o první přestávce: “Byl tam trochu zvýšený hlas od trenéra, ale my jsme opravdu nehráli dobře, neplnili jsme pokyny, nerozebírali jsme si hráče u nás v pásmu. Ostrava z toho vytěžila tři gólovky. Naštěstí jsme první třetinu přežili jen se skóre 1:1.“

Filip Luňák je v této sezóně tím méně vytěžovaným brankářem a v posledním zápase, kdy chytal / v Jindřichově Hradci /, si při srážce s jedním z útočníků Vajgaru přivodil poranění krční páteře. Proto bylo možná i pro něj překvapením, že dnes dostal v brance přednost: “Že budu dneska chytat jsem se dozvěděl před ranním rozbruslením. Nevím jak to bude dál, na tom nejsme takhle domluveni. Hlavní je abychom se zachránili a je jedno kdo v té brance bude.“

Jednou z hlavních postav večera se stal Ondřej Látal. Rychlý bruslař dělal svým pohybem ostravské obraně velké problémy celý zápas. V útoku s Petrem Zahradníkem a Martinem Čechem se dostával často do šancí a dvě z nich dokázal proměnit.

TRECHO

Ondřej Látal rozvlnil síťku ostravské branky hned dvakrát.

„Začátek byl z naší strany hodně špatný. Tam kdybychom dostali tři góly, tak bylo asi po zápase a nikdo by se nemohl divit. Takže trocha štěstí a podržel nás gólman. Pak už to bylo lepší. Jak jsme se pak ve druhé třetině dostali do vedení, tak se nám hrálo mnohem líp.“

“O první přestávce jsme dostali od trenéra sprchu hlavně za těch prvních deset minut. Ale zase výsledek byl 1:1, takže jsme zbraně určitě neskládali, hrálo se vlastně od začátku,:“ Potvrdil Ondřej Látal, že mužstvo nebylo spokojeno a chtělo zápas vyhrát.

“První branka padla po dobré práci Martina Čecha, který vyjel z pukem zpoza brány. Já jsem si stoupnul ke druhé tyčce, puk se ke mně odrazil a já už jsem mu jen pomohl do brány. Podobnou branku už jsem dal myslím Boleslavi. Druhý gól, to bylo vlastně v power-play. Tohle by se mělo od modré trefovat. Naštěstí to tam padlo. Bál jsem se, ale spadlo to tam,:“ s úsměvem popsal své dva zásahy střelec důležitých branek večera.

Již v sobotu je na řadě třetí derby Vysočiny. V obou předchozích zvítězila Horácká Slavia a v sobotu může završit hattrick.

Určitě na ně bude platit to, co v předchozích dvou utkáních. Musíme kousat, nejsme nějaké technické mužstvo, takže musíme celý zápas naplno odmakat,:“ vystavil Ondřej Látal divákům pozvánku na sobotní atraktivní derby .

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020