TRE - SAR 5:2 - Horácká Slavia před domácím publikem dokázala plně zabodovat

Do utkání vstoupili lépe Třebíčští hráči, když úvodní trefu zajistil domácím Petr Zahradník. Vedení si však Horácká Slavia dlouho neužila, protože již za pár vteřin bylo vyrovnáno. Ve druhé části se domácí dostali do dvoubrankového vedení, které trvalo až do 39. minuty, kdy na 3:2 snižoval hostující Polášek. Třetí třetina slibovala velký boj, z něj nakonec vyšli úspěšněji hráči Horácké Slavie, kteří dvěma góly potvrdili veledůležité 3 body. Dvěma brankami, včetně páté do prázdné ostravské branky, se v třebíčském dresu prezentoval Ondřej Látal. Fotografie z utkání najdete TADY

36.kolo, středa 4.1.2006
5:21:1, 2:1, 2:0
SAR SAR
Branky: 15. Zahradník (Lučka), 23. Látal (Martin Čech), 35. Bulička, 47. Květoň, 60. Látal (Tatarčík) - 16. Šebesta (Chatrnúch), 40. Polášek. Vyloučení: 9:9, navíc Šebesta (Sareza) 10. min. OT. Využití: 2:1. Rozhodčí: Pešina - Matějček, Dančišin. Diváci: 500.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák- Rehák, Lukáč, Šefčík, Ščerban, Lučka, Bulička, Laš, Oliva, Květoň, Korotvička, Dolníček, Fryauf, Čech, Zahradník, Látal, Pelán, Tatarčík, Přybyl.
HC Sareza Ostrava: Čech- Chatrných, Holík, Šebesta, Sochorek, Baranyk, Augusta, Mocek, Valko, Polášek, Janeček, Pazdera, Ovšák, Heřman, Holuša, Bokroš, Buček, Vnenk, Lelkeš, Valčák, Dušek.

Do zápasu naskočili ve velkém tempu hostující hráči a Horácká Slavia se úvodní minuty těžce bránila hostujícímu tlaku. Ve 3. minutě poprvé usedl na trestnou lavici domácí Lukáš Květoň. V oslabení se ale dopředu dostal domácí Korotvička, jeho pěkná střela ale do hostující branky nezapadla, kotouč se otřel pouze o tyčku. Domácí v prvním oslabení dokázali odolat. V 8. minutě se opět rozdávaly tresty. Vyloučen byl autor první vážnější domácí akce Jan Korotvička. Ani v této přesilové hře se před Luňákovou brankou přiliž mnoho neurodilo. V 1. třetině se domácí hokejisté dopouštěli občasných chyb v obraně a nabízeli hostům šance na skórování. Domácí si v polovině úvodní třetiny nedokázali vytvořit větší šanci. Ve 13. minutě byl poprvé v zápase vyloučen hostující Janeček. Ale ani domácím hráčům se přesilová hra přiliž nevydařila. V čase 14:36 se poprvé rozsvítilo světlo za zády hostujícího brankáře Čecha, když ho prostřelil krásnou střelou Petr Zahradník. Asistenci na vedoucí branku domácích si připsal Lučka. Domácí se ale dlouho neradovali. Zmatku v obranném pásmu domácích dokázal využít Ostravský Pavel Šebesta, který kotouč zasunul za Luňákova záda.Asistenci si připsal Chatrnúch. V 17. minutě se domácí mohli radovat podruhé, když se před Zahradníkem odkryla brána, tomu ale střela nesedla. V závěru 1. třetiny se domácí ubránili další přesilovce hostů.

Hned v 21. minutě byl vyloučen hostující Šebesta, a domácí měli možnost strhnout vedení opět na svoji stranu. To se jim také podařilo, když se ve 14 vteřin před návratem vyloučeného trefil Ondřej Látal, který dorazil kotouč za hostujícího brankáře po střele Martina Čecha. V zápětí měli domácí hráli další přesilovku, ta se jim ale v branku proměnit nepodařila. Ve 28. minutě se před domácí brankářem zrodila menší potyčka. Menší trest obdržel pouze domácí aktér Fryauf, atak hosté hráli další přesilovku. Domácí se ale dokázali ubránit. Od 29. minutě se na ledě začalo mírně přiostřovat. O minutu později se domácí brankář blýskl pěkným zásahem lapačkou proti střele hostujícího útočníka. Ve 34. minutě se hráči Horácké Slavie dočkali další přesilovkové trefy. Tentokrát se trefil Pavel Bulička, který hostujícího brankáře prostřelil. Ve 2. třetině hrál velkou úlohu hlavní rozhodčí, který nezvládal situlaci na hřišti. Domácí byli od vstřelené branky jasně lepší. Ve 37. minutě si domácí hráči zahráli ve 3. Dvojnásobnou přesilovou hru využil hostující Libor Polášek, který našel mezeru v Luňákově brance. Domácí vedli již pouze o 1 branku.

Domácí opět na začátku závěrečné části hráli přesilovku, kterou ale využít nedokázali. V čase 43:30 se trefil domácí Lukáš Květoň, který rozhodl o vítězství Horácké Slavie. Hosté byli často pod tlakem a dopouštěli se zákroků na hranici hokejových pravidel. I ve 3. třetině hráli hokejisté Třebíče pohledný hokej s nevyužitými šancemi. Hosté se naopak nedokázali prosazovat. Když si hosté nějakou šanci vytvořili, tak vše pochytal Filip Luňák. V 54. minutě si domácí zahráli další z mnoha přesilových her, ale tato za zády hostujícího brankáře neskončila. V polovině závěrečné části si Horácká Slavia dvoubrankové vedení bezpečně hlídala. V 60. minutě zpečetil vítězství domácího celku střelou do prázdné brány domácí Ondřej Látal. Domácí si na své konto připsali zasloužené vítězství.

Trenér hostů Josef Halouzka: Myslím, že dneska Třebíč vyhrála zaslouženě. Třebíčští hokejisté hráli velice zodpovědně. Velmi dobře bránili a nepouštěli nás k výraznějším šancím, kromě snad prvních 10 ti minut. My jsme do tohoto utkání šli s tím, že se pokusíme rozhodnout hnedka z počátku, bohužel soupeř hrál velmi dobře ze zadu a naše chyby dokázali potrestat. Vyplývalo to i z našeho častého zbytečného vylučování.

Trenér domácích Josef Horešovský: Kdyby mě někdo v 5. minutě 1. třetiny řekl, že zvítězíme 5:2, tak bych mu dal pár pohlavků. Náš začátek byl katastrofický. Po 1. třetině přišla v kabině domluva a ti hráči na to reagovali. Potom jsme podávali výkon, který je k vítězství potřebný. David Dolnáček odehrál solidní zápas. Je vidět, že v bíteši byl hodně vytěžovaný. Byli bychom rádi, kdyby zde zůstal do konce sezóny.