Menu +

Filip Novotný: Když se vyhrává, je to vždycky paráda, v Třebíči se mi líbí

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Sedm, to je počet zápasů, které chybí odehrát do konce základní části první ligy ročníku 2013/14. Třebíčští mají zatím velmi dobře našlápnuto k postupu do vyřazovacích bojů play – off, ovšem situace v tabulce je velmi vyrovnaná a po každém kole se může měnit. Horácká Slavia se může v posledních zápasech spolehnout na jisté výkony brankáře Filipa Novotného. A právě gólman, jenž byl po utkání s Kadaní vyhlášen nejlepším hráčem Bílých hvězd, se stal respondentem pozápasového rozhovoru.
Sdílejte článek
 

Brankář Filip Novotný si mohl po utkání s Kadaní oddechnout. Jeho tým uhrál ve velmi náročném boji s obranáři z Kadaně nejtěsnější výhru 1:0. Pro Filipa Novotného to byla druhá vychytaná nula od jeho příchodu do třebíčského klubu, zároveň byl vyhlášen nejlepším hráčem Horácké Slavie.

“Nebylo to vůbec lehké utkání, dvakrát jsme hráli ve třech, ale zvládli jsme to. Kluci velmi dobře brání a tím pádem to pak je pro mě snadnější. Moc branek nedáváme, ale dneska i ten jeden gól na vítězství stačil. Kdybych to měl shrnout, tak bych řekl, že jsme zápas dobře odbránili, spadl nám tam jeden gól a vyhráli jsme,“ usmíval se po vítězném zápase odchovanec jihlavského hokeje, nyní však ve službách Horácké Slavie Třebíč.

Filip Novotný si užívá pozápasovou děkovačku s kotlem třebíčských fanoušků

S tím nelze, než souhlasit. Třebíčští se v první třetině jakoby nemohli dostat do tempa, navíc hra Kadaně také nebyla zrovna útočným uragánem. Na konci první periody byli navíc vyloučeni dva hráči Třebíče zároveň a hostům se naskytla velká příležitost vstřelit úvodní gól utkání. To se jim ale nepovedlo, Červenobílí v oslabení předvedli velkou bojovnost a obětavost. Ve druhé třetině pak museli Třebíčští znovu do tří, ale ani tentokrát Černožlutí neskórovali.

“To je blbý, tam jsme udělali dva fauly, naštěstí, jak už jsem říkal, jsme to velmi dobře odbránili, branku jsme nedostali a nakonec se můžeme radovat z vítězství my,“ kvituje poctivou obrannou práci celého týmu dvaadvacetiletý brankář.

Pět zápasů, z toho čtyři vítězné a dva z nich navíc s čistým kontem. To je výtečná bilance Filipa Novotného v dresu Horácké Slavie.

“Vždycky je krásné, když se vyhrává. Všichni bojujeme za to, abychom se udrželi na pozicích zaručujících play – off, zápasů je před námi ale ještě hodně, hodně je i bodů ve hře, takže musíme makat až do konce. Stačí se kouknout na tabulku. Ta situace je tam hrozně vyrovnaná, když se prohraje, spadnete hned dolů. Musíme udělat maximum pro to, abychom zůstali na tom pátém, nebo šestém místě. Ono ani to sedmé místo není moc daleko, takže je potřeba bojovat o každý bod,“ zvedá pomyslný varovný prst hráč, jež je kmenovým hráčem pražské Sparty.

Zápas s Kadaní byl až do čtyřicáté osmé minuty bezgólový. Každá chybička, každá střela, nebo jen nahození na bránu je v takové situaci nebezpečné. Jak tuto situaci viděl brankář, jenž udržel čisté konto?

“Pro diváky asi nic moc, asi by to pro ně bylo lepší, kdyby zápas skončil třeba 7:6. Ten konec pak byl docela hecující, možná to bylo uvolněnější za stavu 0:0, než za stavu 1:0. My jsme pak začali víc bránit, soupeř se víc tlačil do brány a byl nebezpečnější . Jak už jsem ale říkal na začátku, kluci to parádně odbránili a můžeme se radovat ze tří bodů."

Kadaň není zrovna třebíčským oblíbeným soupeřem a to ani přesto, že ve čtvrtfinále loňského play – off Horácká Slavia právě Kadaň vyřadila 4:0 na zápasy. Utkání se Severočechy ale moc krásy nikdy neměly. Bývají spíše bojovná, nepadá v nich ani moc branek.

“Já musím upřímně říct, že hokejovou Kadaň vůbec nemám rád. Hlavně u nich, tam jsem snad ještě nikdy nevyhrál, takže každé vítězství nad Kadaní je pro mě cenné. Oni hrají takový nepříjemný hokej…“ potvrzuje Novotný, že kadaňský styl je pro hráče soupeře opravdu nepříjemným.

Příchodem Filipa Novotného řešila Horácká Slavia Třebíč situaci v brankovišti po dlouhodobějším zranění tehdejší brankářské jedničky Martin Faltera. Jak se ukázalo, šlo o velmi dobrý tah.

“V Třebíči se mi líbí, je tady super parta. Pokud bych měl mluvit o hokeji, tak asi kluci začali líp bránit, protože já moc práce nemám. Nevím, jestli takhle dobře bránili i před tím… Když je nějaká šance, snažím se pomoct a pochytat to, to je moje práce,“ uzavírá pozápasové povídání brankář, který se v zápasech odchytaných za Horáckou Slavii může chlubit vynikající úspěšností 96,53 %.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024