Menu +

Hokejistům Horácké Slavie Třebíč stojí v cestě za dalšími body tým Kadaně

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Naposled v základní části této sezóny se střetnou hokejisté Horácké Slavie Třebíč s týmem SK Kadaň. Utkání začíná ve středu 29. ledna 2014 v tradičním čase 17:30 hodin. Kadaň stále bojuje o účast mezi nejlepší osmičkou po základní části. Třebíčští zase chtějí minimálně udržet současnou šestou pozici v tabulce. Oba týmy tedy mají o co hrát a čtvrtý vzájemný souboj obou celků v sezóně může nabídnout zajímavý hokej.
Sdílejte článek
 

Hokejový klub SK Kadaň je farmou extraligového Chomutova. Spolupráce mezi extraligovým Chomutovem, prvoligovou Kadaní a druholigovým Kláštercem se odráží ve složení hráčských kádrů všech tří klubů. Cílem klubu pro tuto sezónu měl být postup do vyřazovací části, stejně jako v minulé sezóně. Aktuálně však Kadani patří až dvanáctá příčka a na osmý tým tabulky ztrácí jedenáct bodů. O svůj případný postup mezi nejlepší osmičku bude muset tedy ještě tvrdě bojovat. <úp>

Jak vypadá aktuální forma Kadaně? Severočeši v posledních zápasech začali opět pravidelněji sbírat body a chtějí napravit předchozí kolísavé výkony a období, kdy se jim tolik nedařilo. Zejména údobí mezi 24. – 36. kolem, kdy Kadaň prohrála ve třinácti zápasech v řadě. A právě tato série může být v konečném účtování rozhodující. Kadaňští ale v posledních zápasech bojují a daří se jim postupně připisovat body do tabulky. Dokázali doma porazit silný tým Olomouce, stejně jako Jihlavu a zvítězit i na ledě Českých Budějovic. Tyto výsledky svědčí o tom, že v Kadani ještě boj o nejlepší osmičku nevzdali. I když budou útočit ze spodní části tabulky a ještě navíc musí spoléhat i na ztráty týmů, které jsou na tom podobně. Severočeši tedy pro svůj atak nejlepší osmičky rozhodně nemají ideální výchozí pozici.

Severočeši mají na soupisce čtyři gólmany Jana Kaššáka, Jana Strmeně a zkušené Milana Řehoře a Matúše Kostúra. Mezi beky patří k nejvytíženějším a nejproduktivnějším zkušený Martin Szakal, Martin Mazanec a také Jakub Stehlík. Mezi útočníky vévodí klubové produktivitě – Jiří Charousek, Roman Chlouba, Jaroslav Kůs a Karel Ton. Jiří Charousek a Roman Chlouba jsou zároveň i nejlepšími střelci týmu Kadaně. Pro hokejisty Kadaně je motivací možnost zahrát si extraligu v Chomutově. V případě dlouhodobě nadprůměrných výkonů za Kadaň v 1. hokejové lize mohou zamířit do extraligy.

Třebíčští hokejisté se v minulém kole představili na ledě Šumperku. Po vyrovnaném průběhu se nakonec z vítězství radoval domácí kolektiv po nejtěsnějším výsledku v poměru 2:1. I Šumperk, podobně jako Kadaň bojuje o nejlepší osmičku a hlavně doma je velmi nepříjemný, což se potvrdilo i v minulém kole. Kadaň v předchozím kole doma hostila Havlíčkův Brod. V normální hrací době zápas skončil 2:2 a muselo se prodlužovat. O vítězství se nakonec rozhodovalo až v samostatných nájezdech. A tuto disciplínu s přehledem zvládli hosté z Havlíčkova Brodu.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Kadaně:

Kadaň – Havl. Brod 2:3 (SN) (0:0, 1:2, 0:0 – 0:0 – 0:1), branky: Jíra, Ton.

České Budějovice – Kadaň 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), branky: Chrpa, Kůs, Hromas.

Kadaň – Olomouc 5:4 (PP) (0:1, 2:2, 2:1 – 1:0), branky: 3 Gajovský, Prošek, Ton.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

6. kolo: Kadaň – Třebíč 4:3 (PP) (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0), branky: 2 Jíra, Hromas, Chlouba – Zohorna, Vondráček, Čuřík.

19. kolo: Třebíč - Kadaň 2:1 (SN) (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0 – 1:0), branky: Káňa, Čuřík – Bartejs..

6. kolo: Kadaň – Třebíč 2:4 (0:0, 1:3, 1:1), branky: Novák, Stehlík – 2 Vondráček, Křivohlávek, Přibyl.

Kanadské bodování hokejistů Kadaně:

Jiří Charousek - 39Z – 14G+13A

Roman Chlouba - 35Z – 13G+11A

Karel Ton - 42Z – 6G+12A.

Hokejisté Kadaně nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Kostúr – Opalek, Pavlas, Prošek, Stehlík, Mazanec, Szakál, Kopáč – Hromas, Hanták, Mainer, Ton, Gajovský, Jíra, Novák J., Chlouba, Hammerbauer, Chrpa, Novák L., Hlava.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Novotný (Dusík) – Malena, Bilčík, Čejka, Dietz, Peroutka, Dlapa – Laš "C", Kaut, Čuřík – Fořt, Mikeska, Vondráček – Čech, Nahodil, Přibyl – Křivohlávek, Dolníček, Kadela.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – SK Kadaň začíná ve středu 29. ledna 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – středa 29. ledna 2014 – 45. kolo:

Třebíč – Kadaň, Šumperk – Havířov, Havl. Brod – Litoměřice, České Budějovice – Beroun, Olomouc – Jihlava, Mladá Boleslav – Benátky, Ústí – Most.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Druhý zápas ve dvou dnech. Ve čtvrtek přivítá Třebíč na svém ledě Frýdek-Místek

dnes
Pozvánky na zápas

Rozjetá Horácká Slavia změří ve středu své síly s posledním Baníkem

před 2 dny
Pozvánky na zápas

V sobotu opět doma! Přijede Ústí nad Labem

21.02.2020
×
Odehrané 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
HC Frýdek-Místek