Menu +

Francouz: V Třebíči jsem se cítil parádně

Rozhovory
Ú s t í n. L. - Na hostování v Třebíči vzpomíná ve vynikajícím světle. Pavel Francouz na Vysočině odchytal v letošní sezóně v rámci krátkého přesunu z Ústí nad Labem patnáct zápasů, ve kterých si získal třebíčské fanoušky a současně se parádně rozchytal. Zkušenosti a herní jistotu získanou ze zápasů Horácké Slavie nyní využívá v rámci vrcholu letošní sezóny. S jeho domovským klubem, Ústeckými Lvy, získal prvoligový titul a již ve středu vyjede na led proti Mladé Boleslavi v baráži o extraligu.
Sdílejte článek
 
Francouz: Začalo se mi tu dařit

Francouz zažil v Třebíči povedené období. Ústečtí Lvi v letošním ročníku s Horáckou Slavií hojně spolupracovali a vzájemná výpomoc nesla ovoce na obou stranách. Ze Slovanu hostoval v Třebíči Marek Laš, který patřil k nejproduktivnějším hráčům Horáků. Současně na Vysočině působili brankáři Radek Fiala a později Pavel Francouz. Oba se těšili velké oblibě třebíčského publika, kterou spláceli vynikajicími výkony.

"On nepotřeboval zapadnout, byl v Třebíči už loni, kdy předváděl výborné výkony. Letos jsme ho podezřívali z toho, jestli na sobě nemá schované nějaké magnety. Kolikrát jsme se divili, že po něm nesáhne klub, kterému patří,“ tvrdil o Francouzovi jeho parťák z Třebíče Marek Laš.

Francouz se poprvé třebíčským fanouškům představil v 17.kole, kdy v brankovišti střídal právě Radka Fialu, který se vrátil do domovského Ústí. S Francouzem v brance rostla třebíčská výkonnost. Během patnácti zápasů s dvacetiletým brankářem v brance získala Třebíč devětadvacet bodů. Francouz hned třikrát zaznamenal shut-out a řečí statistik byl nejlepším gólmanem soutěže. "Na statistiky jsem se ovšem příliš nedíval. O číslech a postavení v tabulce jsem se dozvídal spíše z rozhovorů. Ale samozřejmě jsem za takovou úspěšnost ve statistikách rád. Tabulky ale nejsou zase tolik směrodatné. Někdy jde na gólmana deset střel a všechny jsou nesmírně obtížné, jindy jich na vás letí padesát, ale jsou z dálky, od modré a práce tolik nemáte. I statistická čísla mohou zkreslovat," vysvětluje Francouz.

Francouzova forma při působení v Třebíči nabývala skvělých rozměrů, což juniorský reprezentant potvrzoval i následně po návratu do Ústí. Tomu perfektní fazonou přispěl k prvoligovému titulu a jeho chvíle přišla především ve finále s Chomutovem, když vydeptal hvězdami nadupaný kádr Pirátů.

Za úspěch v závěru sezóny ovšem Francouz děkuje Třebíči. „Za hostování v Třebíči jsem byl velmi rád. Začalo se mi tam dařit. Byla tam domácí atmosféra, je to přece jen daleko menší klub než Ústí. Líbilo se mi tam. Odchytal jsem asi patnáct zápasů v řadě, což mi dost pomohlo. S každým utkáním jsem se cítil čím dál lépe. Možná i tohle hostování má nyní vliv na mou současnou formu,“ krčí Francouz rameny.

Francouze nyní čeká jeho dosavadní největší vrchol kariéry. S Ústeckými Lvy bude čelit v baráži o extraligu Mladé Boleslavi, přes kterou by se žlutomodří rádi prokousali po třech letech do extraligy. „V Boleslavi chytá Marek Schwarz. Gólman se zkušenostmi z reprezentace i zámoří. Nesahám mu možná ani po kolena,“ říká nadějný plzeňský odchovanec s respektem. Ovšem kdo ví, třeba o Francouzovi v budoucnu ještě uslyšíme...

Podobné články

Rozhovory

Kapitán? Je to pro mě čest a výzva, říká Lukáš Nedvídek

13.09.2020
Rozhovory

Pro úspěch uděláme společně maximum, velí před novou sezonou Jaroslav Barvíř

11.09.2020
Rozhovory

Marek Laš o konci kariéry: Další sezonu s léky proti bolesti už jsem přidat nechtěl

23.08.2020