Menu +

Francouz dominuje první lize

Rozhovory
Ústí nad Labem - Nejlepší procentuální úspěšnost zákroků, nejvíce shut-outů (3), nejvíce asistencí, za 1162 minuty 620 zásahů, 36 obdržených branek a necelé dvě branky na utkání. To je vizitka nejlepšího brankáře první hokejové ligy ČR Pavla Francouze. Šestadvacáté kolo pro něj bylo pikantní tím, že nastoupil proti svému celku. Dvacetiletý reprezentační gólman absolvuje momentálně v Třebíči hostování. Jak se brankáři vévodícímu statistikám v Třebíči zalíbilo, jak hodnotí zápas s Ústím a výkony Třebíče se dozvíte v tomto článku.
Sdílejte článek
 

Pavle, jak hodnotíte dnešní utkání?

"Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že v Ústí urveme bod, brali bychom ho všemi deseti. Vzhledem k výkonu jsme mohli brát i body tři, přesto jsme spokojení."

Kde nastal podle Vás zlom v dnešním střetnutí?

"Celou dobu jsme bránili, snažili jsme se hrozit z protiútoků. Ústí nás ve třetí třetině přehrávalo, my měli zmatek ve třetině a vyvrcholilo to vyrovnávající brankou Robina Hanzla."

Jak jste vnímal samostatné nájezdy?

"Při nájezdech jsem se cítil hodně zvláštně, protože jsem s kluky nájezdy trénoval. Každý na mě jel tak 20 způsobů, tušil jsem co budou zhruba dělat. Z penalt si nic nedělám, prožíval jsem to jako kdyby na mě jezdili kamarádi na tréninku."

Podle statistik jste nejlepší gólman 1. ligy ČR v letošní sezoně. Jak to vnímáte?

"To jsou jenom statistiky," (jeden z procházejících hráčů Třebíče vykřikl "jasně, že je", pozn. red.) "nějak to nesleduji. Někdo mi o tom říkal, takže o tom vím. Po statistikách jsem ale nikdy nijak zvlášť nepátral. A co se týče největšího počtu odchytaných zápasů bez branky, to je člověk vždy maximálně spokojen, pokud se mu to podaří. Mně se to podařilo už třikrát, ale měl jsem i pár zápasů, kde jsem dostal zbytečně jeden gól, takže jich mohlo být víc. Ono záleží také na štěstí a v prvořadé je vítězství. Nepatřím mezi žádné vášnivé sběratele."

V Třebíči jste na hostování. Jak se Vám zamlouvá tato destinace?

"Jsem nad míru spokojený. Byl jsem v Třebíči už loni z Plzně na play-off. Kluky znám, takže jsem nešel do cizího prostředí. Je tam výborná parta, poslední dobou se nám dařilo. Bohužel máme hodně zraněných i nemocných hráčů, a proto se musíme víc semknout."

V letošní sezoně putujete po různých soutěžích i klubech. Měl jste možnost zahrát si NOEN extraligu juniorů, Tipsport Hockey Cup a 1. ligu za Ústí i Třebíč ...?

"Je to víceméně cestovatelská sezona. Navíc jsem v tomto ročníku chytal za Ústí proti Třebíči a za Třebíč proti Ústí. To se mi v životě nestalo."

V čem se lišily oba zápasy?

"Každý zápas je jiný, tenkrát to byla větší přestřelka. Dnes mohla rozhodnout malá chyba, protože moc gólů nepadlo."

Podobné články

Rozhovory

Kapitán? Je to pro mě čest a výzva, říká Lukáš Nedvídek

13.09.2020
Rozhovory

Pro úspěch uděláme společně maximum, velí před novou sezonou Jaroslav Barvíř

11.09.2020
Rozhovory

Marek Laš o konci kariéry: Další sezonu s léky proti bolesti už jsem přidat nechtěl

23.08.2020