Menu +

Generálku před play - off odehraje Horácká Slavia na ledě Trhačů

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Ano je to tak, třebíčští hokejisté si díky drtivému finiši v podobě jedenácti vyhraných utkání v řadě s předstihem zajistili postup do předkola. Rozjeté bílé hvězdy nyní čeká závěrečný test před začátkem samotných vyřazovacích bojů, ke kterému družina Radka Nováka odcestuje do Kadaně. Horácká Slavia stále čeká na svého soupeře pro play - off, který vzejde ze vzájemného souboje pražské Slavie a Litoměřic. Nyní se ale hokejisté s bílou hvězdou na hrudi soustředí na zápas s Trhači, ve kterém by se celek z Vysočiny rád dobře naladil na blížící se předkolo. Zápas mezi Trhači a Horáckou Slavií startuje v sobotu v 17:00 na zimním stadionu v Kadani.
Sdílejte článek
 

Kdo bude naším soupeřem v předkole?

Tato otázka nedá spát mnoha fanouškům třebíčského hokeje. Pojďme se tedy podívat na to, kdo a za jakých okolností bude soupeřem Horácké Slavie v předkole, které startuje už začátkem příštího týdne.

První místo v tabulce o postup do předkola už patří našemu odvěkému rivalovi z krajského města Vysočiny. Při jakékoliv souhře výsledků tedy Třebíč skončí na desátém místě. S kým tedy Horácká Slavia svede souboj o čtvrtfinále?

Nejžhavějším kandidátem stále zůstávají litoměřičtí kališníci, kteří s dvaaosmdesáti body hají sedmou pozici v tabulce o pořadí v play - off. Navíc z posledních dvou kol vyšli bodově naprázdno. K jejich štěstí však jejich největší konkurent v podobě pražské Slavie momentálně zažívá herní krizi a nenachází se v ideálním rozpoložení, jelikož padl v předešlých sedmi kláních a značně si zkomplikoval přímý postup do čtvrtfinále. Nicméně i přes to všechno si Pražané dále udržují vůči svému protivníkovy tříbodový náskok.

Zákon schválnosti ale funguje dokonale, a tak se oba tito sokové střetnou v závěrečném kole, kde se rozhodne o tom, kdo postoupí přímo do čtvrtfinále, a kdo naopak v předkole změří síly s bílými hvězdami. Kališníci budou mít na domácím kluzišti v zádech početnou skupinu fanoušků, která je požene za vítězstvím. Naopak pražská Slavia má tři body k dobru a v případě nerozhodného výsledku po základní hrací době se postupujícím celkem stane právě ona.

Matematika hovoří jasně. Aby se kališníci dostali přímo do čtvrtfinále a vyhnuli se předkolu, musí bezpodmínečně zvítězit v základní hrací době. Pokud se tak nestane a dojde k jinému scénáři, tak se přímým postupujícím stane pražská Slavia.

Produktivita bílých hvězd

Úspěšné tažení Horácké Slavie za předkolem májí na svědomí především první dvě útočné formace, které se staraly o podstatnou část produktivity Třebíče. Produktivitu celku z kraje Vysočina táhne s pětačtyřiceti body Lukáš Nedvídek, kterému zdatně sekunduje Martin Šťovíček s osmnácti trefami a šestadvaceti nahrávkami. Stejný počet bodů, které nasbíral Martin Šťovíček, získal i Ladislav Bittner, jenž si svou neuvěřitelnou formou vystřílel místo nejlepšího třebíčského střelce.

Na ledě válí i Michal Vodný s čtyřiatřiceti kanadskými body. Průměr vyšší než bod na zápas si drží odchovanec Horácké Slavie Marek Laš, který pravidelně nastupuje ve druhé formaci. Zapomínat ale nesmíme ani na zbytek týmu, který se výraznou měrou podílel na úspěchu bílých hvězd.

Třebíči výrazně pomáhají i výborná čísla obou brankářů. Pavel Jekel má procentuální úspěšnost zákroků 91,7% a jeho kolega Dominik Svoboda má procentuální úspěšnost zásahů 90,33%.

Poslední odehrané zápasy Třebíče

HC Baník Sokolov - SK Horácká Slavia Třebíč 2:5

SK Horácká Slavia - HC Frýdek-Místek 3:2 po samostatných nájezdech

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Dukla Jihlava 3:1

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Frýdek - Místek 4:3 po samostatných nájezdech

Trhači v posledních kolech schytali několik debaklů

Kadaň v posledních pěti odehraných kolech jednoznačně zaostávala za svými soupeři. Navíc v každém z těchto klání inkasovala minimálně šestkrát. Ve středu v Sokolově museli Trhači dokonce osmkrát lovit kotouč ze sítě a k tomu všemu se ani jednou nedokázali prosadit. Trhači už však sezonu pouze dohrávají.

Trhači celou sezonu spoléhali především na bodové příspěvky Jaroslava Kůse, který ve čtyřiceti utkáních posbíral sedmatřicet bodů. Většinu zápasů za Kadaň odchytal Jakub Neužil, který si i přes velmi špatné výsledky svého týmu udržel úspěšnost zákroků na 91,1%.

Poslední odehrané zápasy Kadaně

HC Benátky nad Jizerou - SK Trhači Kadaň 7:1

SK Trhači Kadaň - LHK Jestřábi Prostějov 1:6

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Trhači Kadaň 6:4

SK Trhači Kadaň - HC Frýdek - Místek 1:9

HC Baník Sokolov - SK Trhači Kadaň 8:0

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Szathmáry, Furch, Nedbal, Padrnos, Mlčák, Čejka, Kowalczyk – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Laš, Bittner, Psota – D. Michálek, Václavek, Ferda – Podlaha, Král, Kratochvíl.

Sestava Kadaně z minulého utkání: Galuška (26. Štěpánek) – D. Zeman, Eliáš, Delmarche, Foltýn, Procházka – Koblížek, Kůs, Wágner – Z. Zabloudil, Rindoš, Homer – Dubský, Žolobov, Wojnar.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021