Menu +

V play off chceme udělat co nejlepší výsledek, velí Radim Ferda

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Bílé hvězdy mají za sebou poslední zápas Nadstavby. Horáci jej odehráli na ledě Kadaně, odkud si přivezli všechny tři body za vítězství 6:5. Gólem a nahrávkou se na něm podílel šikovný mladík RADIM FERDA. Ten má velkou radost z toho, že se do Třebíče vrací po několikaleté odmlce play off. Podle jeho slov udělá celý tým maximum, aby se dostal co nejdál.
Sdílejte článek
 

Hokejisté Třebíče mají za sebou poslední zápas Nadstavbové části. Bílé hvězdy se v něm představily na ledě Kadaně, kde svěřenci Radka Nováka a Jaroslava Barvíře dokázali po divokém průběhu zvítězit 6:5. Triumf je o to cennější, že domácí vedli ještě těsně před polovinou zápasu 3:1. „Byli jsme tam bez některých hráčů, ale to nic nemění na tom, že jsme chtěli vyhrát. Nebral jsem ten zápas jako uvolněnější. Chtěli jsme se co nejlépe připravit na předkolo,“ říká Radim Ferda.

Právě Ferda byl přitom u dvou vstřelených branek. Jednu sám dal a na druhou asistoval. „Oba góly jme dali po buly v útočném pásmu. Byly to hodně podobné góly. Ten můj byl o tom, že jsem pak objel branku a snažil se puk zasunout za tyčku. Naštěstí jsme to tam domlátili,“ usmívá se.

Ještě před dnešním kolem nebylo jasné, na koho třebíčští hokejisté v předkole narazí. Rozhodovalo se mezi Slavií Praha a Litoměřicemi, přičemž oba týmy si to rozdaly ve vzájemné bitvě. Kabina Třebíče zápas ale nijak nesledovala. „Ne nesledovali jsme to. Soustředili jsme se pouze na svůj zápas. To pro nás bylo zásadní. Až pak jen někdo řekl, že jdeme na Slavii."

Ferda si každopádně nijak nevybíral. „Mně je to jedno. Řídím se pravidlem, že jestliže chceme v play off postoupit, tak musíme porazit kohokoliv. “ A co od soupeře čeká? „Ve vyřazovacích bojích se hraje jiný hokej než v základní části. Každopádně bych řekl, že od nich můžeme čekat velký tlak do brány," má jasno šikovný útočník.

Celý tým se přitom na vrchol sezony těší. Všichni jsou odhodlání udělat co nejlepší výsledek. "Moc se těšíme, play off tady nějaký čas nebylo. Sil máme dost. V neděli si odpočineme a v pondělí na ně vletíme. Věřím v to, že uděláme velký úspěch. Doufám, že nás přijdou v hojném počtu podpořit naši fanoušci," přeje si.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Byla to náročná série, za kterou se nemusíme stydět, shodují se Nedvídek s Psotou

18.03.2021
Ohlasy po utkání

Rozhodne to, kdo bude mít větší srdíčko. Jsem si jistý, že jsme to my, burcuje Michálek

16.03.2021
Ohlasy po utkání

Hrdina Jekel: Musím před klukama smeknout. Jaký zákrok byl nejtěžší?

14.03.2021