Menu +

Gól vždycky potěší. Zvlášť, když jsem na něj čekal delší dobu, říká Jan Václavek

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Bílé hvězdy si z ledu Kadaně přivezly jeden bod. Střelcem úvodního gólu třebíčských hokejistů byl v sedmé minutě talentovaný útočník Jan Václavek. Pro zlínského odchovance to byla trefa do černého po delší době, neboť značnou část sezony promarodil. V rozhovoru se dočtete, jak mladičký hokejista střetnutí v Kadani hodnotí, zda chtěl či nechtěl jet samostatný nájezd, nebo i to, co očekává od následujícího dvojzápasu s Benátkami nad Jizerou.
Sdílejte článek
 

Honzo, jak hodnotíš dnešní zápas v Kadani? Vezete si bod, nicméně většinu času jste vedli. Je to zisk anebo ztráta?

Dnešní zápas se mi hodnotí složitě. Dlouho jsme byli ve vedení. Troufnu si říci, že jsme měli více ze hry, z čehož plynuly další naše příležitosti, kterými jsme mohli zvýšit náš náskok. Bohužel nám v cestě několikrát stála branková konstrukce, nebo pohotové zákroky brankáře domácích. I přesto jsme byli ve vedení, jenže soupeři se nás vždy podařilo dotáhnout. Prodloužení bylo vyrovnané. Oba týmy podrželi brankáři. V nájezdech byli domácí šťastnější. Samozřejmě, že bychom všichni chtěli získat více bodů, ale zápasy jdou rychle za sebou a brzy budeme mít další příležitosti.

Bylo na soupeři poznat, že se v poslední době přece jen zvedl? Čím byl pro vás nepříjemný?

Určitě to na nich poznat bylo. Hráli s velkým klidem, když měli puk na holi. V obraně hráli hodně kontaktně a věřili si v soubojích jeden na jednoho.

Ty sám jsi dal v sedmé minutě první gól zápasu. Jak jsi celou situaci viděl?

Situace začala u obránců na modré čáře. Následovaly dva střelecké pokusy, přičemž u obou bylo důležité, že došly až k bráně. Po první střele se k puku dostal nejdříve Ondra Malec, který neváhal, využil toho, že domácí obrana byla rozhozená a poslal kotouč hned na bránu. Odražený puk od brankáře se pak dostal znovu na modrou až k Vaškovi Čejkovi. Ten se s tím nemazal a vyslal další tvrdou ránu. Domácí brankář už ležel na zemi a snažil se vykrýt, co nejvíce prostoru. Puk, který se ke mně odrazil mi přistál na čepeli a já před sebou měl odkrytou kompletně celou vrchní část brány. Byl jsem nehlídaný, tudíž na mě zbyl už poměrně jednoduchý úkol. Gól byl výsledkem velmi dobré práce celé formace a podařeného střídání.

Je to velká úleva? Zvlášť když jsi byl část sezony na listině marodů…

Gól vždy potěší. Zvlášť, když jsem si na něj musel počkat delší dobu. Start sezony jsem měl složitější skrz zranění kotníku a později i zad. Přišel jsem tak o spoustu zápasů. No a samozřejmě mi chvíli trvalo, než jsem naskočil do toho rozjetého vlaku.

Utkání dospělo až do nájezdů. V nich jsi se nepředstavil. Nechtěl jsi jet?

Ano i ne. Samostatné nájezdy jezdím moc rád, nicméně třetí třetinu jsem toho moc nenahrál. Byl jsem dost ztuhlý a postavit mě na nájezdy, kdy se rozhoduje o druhém bodu, by nebylo ideální. Trenér vybral hráče, kteří se na to v dané situaci nejvíce hodili.

Jan Václavek.

Celkově se zdá, že vám to s Radimem Ferdou a Josefem Podlahou sedí, že?

S Radimem a Pepou si hodně rozumíme i mimo led. To dost usnadňuje i následnou spolupráci při zápasech. Oba dva jsou šikovní útočníci. Radim je velký bojovník, Pepa má ránu, jak z děla. S oběma se mi hraje velmi dobře.

Tým je po chřipkové epidemii. Myslíš, že to mělo nějaký vliv na váš dnešní výkon?

To si nemyslím. Po utkání s Prostějovem jsme dostali potřebné volno, abychom se dali do kupy. Je sice pravdou, že dlouhá cesta není před zápasem nikdy příjemná, ale není se na co vymlouvat.

Nyní vás čeká dvojzápas s Benátkami. Jaký je to soupeř? Co by na ně mohlo platit?

Určitě to bude zajímavý dvojzápas. Utkání s Benátkami jsou vždy fyzicky velmi náročná, protože se odehrávají ve vysokém tempu. Budeme se snažit uplatnit naši důraznou hru a z vytvořených šancí vstřelit co nejvíce branek.

V následujících dnech budete mít velmi nahuštěný program. Myslíš, že to pro vás bude klíčová část sezony?

V blízké době náš čeká reprezentační přestávka, ve které budeme moci potrénovat a doladit určité detaily. V nahuštěném zápasovém programu, kdy se hraje třikrát týdně na tohle moc času není, takže se to bude hodit. Hlavně proto, že po reprezentační přestávce bude období, kdy se takzvaně láme chleba.

Děkuji za rozhovor.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Věřím, že se to odehraje. Všichni chceme hrát, říká Ladislav Bittner

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Jan Václavek: My jsme nadšení. Byl to skvělý týmový výkon

11.03.2020
Ohlasy po utkání

Zvládli jsme to díky tvrdé práci, říká střelec vítězné branky Lukáš Nedvídek

09.03.2020