Třebíčští v Kadani urvali pouze jeden bod. Nepomohl ani sedmý gól Bittnera z posledních pěti zápasů

T ř e b í č - Horáci přijeli do Kadaně jako favorit. Potvrdili to hned v 7. minutě, kdy se prosadil Jan Václavek. Dalších gólů jsme se dočkali až ve třetí periodě. Nejprve dokázala Kadaň vyrovnat, ale minutu na to důrazný Ladislav Bittner vrátil vedení na stranu Třebíče. Necelé čtyři minuty před závěrečnou sirénou domácí podruhé v zápase vyrovnali, a utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů. V nich byl šťastnější tým domácích, když si vítěznou trefu připsal svým druhým gólem v zápase Müller. Další duel čeká bílé hvězdy v pátek, a to doma s Benátkami nad Jizerou.

44.kolo, středa 22.1.2020
KAD KAD
3:2sn0:1, 0:0, 2:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 46. J. Müller (Kůs, Trefný), 57. Wágner (J. Müller, Trefný), rozhodující samostatný nájezd J. Müller – 7. Václavek (V. Čejka, Malec), 47. Bittner (P. Kratochvíl). Rozhodčí: Grech, Valenta – Šimánek, Flegl. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 356. Střely na branku: 22:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.
SK Kadaň: Neužil – Eliáš, Trefný, Klodner, L. Chalupa, D. Zeman, Poizl, Delmarche – J. Müller, Kůs, Wágner – Koblížek, Žolobov, Homer – Wojnar, Prymula, Čech – Foltýn, Rindoš, Dubský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Do. Svoboda – Szathmáry, Nedbal, V. Čejka, Furch, Jenáček, Hort, Padrnos – Michálek, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Havlát – Podlaha, Václavek, Ferda.

V úvodu utkání si Třebíčští dokázali vytvořit několik střeleckých příležitostí. Všechny ale skončily u skvělého Jakuba Neužila. V 7. minutě se však přeci jen hosté prosadili. Po dalším zákroku Neužila se kotouč odrazil přímo na hůl Jana Václavka a ten už neměl problém uklidit kotouč do sítě. V 16. minutě domácí dobře kombinovali a vyplynula z toho obrovská šance Žolobova, s jehož střelou si Svoboda ale dokázal poradit a udržel tak náskok pro svůj tým.

Hned z kraje druhé třetiny pálil Havlát. Jeho pokus ale domácí brankář vytěsnil ramenem. Ve 28. minutě hosté chybovali a těžil z toho Jan Müller. Jeho dělovka sice Svobodu protáhla, ke gólu ale nevedla. Na konci druhé části hry měl ještě velkou příležitost ke skórování domácí David Homer, který z bezprostřední blízkosti netrefil Svobodovu svatyni.

Ve 43. minutě orazítkoval Neužilovu tyčku hostující Šťovíček. Chvilku na to však na opačné straně kluziště vyrovnala Kadaň. V čase 45:17 se trefil Jan Müller, kterému ideálně předložil puk na hokejku Kůs. Vyrovnaný stav vydržel přesně minutu. Třebíč si vzala své vedení zpět po gólu Ladislava Bittnera, který doklepl kotouč za záda domácího gólmana po krásné individuální akci Kratochvíla. Pro Bittnera to byl již sedmý gól z posledních pěti zápasů. V polovině utkání se ve vlastním oslabení dostal do úniku Třebíčský Nedvídek, ten ale svou bekhendovou kličkou na Neužila nevyzrál.

V 57. minutě se začínalo od znova. Kadaňský František Wágner se ve středním pásmu rozjel po levém křídle, dostal se až do střelecké pozice a střelou na bližší tyč propálil Svobodu.Poté měli mnoho šancí hosté. Tu největší Bittner, ale ani ten nedokázal skórovat a naklonit tak vítězství na stranu svého týmu. Utkání tedy dospělo do prodloužení.

V nastavované pětiminutovce měly oba celky šance, nejprve Wágner vybídl ke gólu Žolobova, ten ale jeho přihrávku nezpracoval ideálně a před Svobodou neuspěl. Poté střílel Matěj Psota z ideální pozice jen do lapačky Neužila a diváci se dočkali loterie v podobě samostatných nájezdů.

V nájezdech byli šťastnější domácí. Z jejich týmu se prosadili Žolobov a Jan Müller, který byl zároveň střelcem vítězné branky. To na druhé straně dokázal nad brankářem vyzrát pouze Havlát. Bod navíc tedy brali domácí.

Tomáš Hamara - SK Trhači Kadaň: S utkáním jsme samozřejmě spokojení. Poprvé v sezóně jsme urvali body s Třebíčí, za což jsme hrozně rádi. V úvodní dvacetiminutovce jsme byli poněkud zakřiknutí, nástup jsme si představovali úplně jiný, inkasovali jsme v ní také gól. Druhá část byla křečovitá, Třebíč výborně bránila střední pásmo, přes které jsme se nemohli dostat a měli jsme s tím docela velký problém. Do závěrečné periody jsme šli s tím, že předvedeme výkon, se kterým jsme se chtěli prezentovat už od začátku, především hrát aktivně. Najednou se nám to začalo dařit, chodili jsme ve dvou napadat a dle mého třetí třetina vypadala dobře. Klukům ode mě patří velký dík a respekt za jejich bojovnost, poněvadž jsme dali branku a z dalšího střídání jsme hned inkasovali. I přesto jsme dokázali srovnat skóre. Nicméně šance byly na obou stranách v závěru utkání a mohlo se rozhodnout v základní hrací době. Prodloužení bylo vyrovnané a na nájezdy, nechci tedy nic zakřiknout, se nám daří – ještě jsme v nich neprohráli. Velká gratulace klukům a musíme v tomto pokračovat i nadále.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas se nám samozřejmě hodnotí těžko, protože první dvě třetiny jsme měli pod kontrolou, měli jsme výborné pasáže, ale finální fáze ztroskotala na domácím gólmanovi, který chytal výborně. Nebyli jsme schopni odskočit soupeři o více gólů, a to se nám vymstilo. Soupeř vyrovnal, my jsme vzápětí dali na 2:1, ale chyba ve středním pásmu, kdy jsme špatně rozebrali hráče, zapříčinila vyrovnání ze strany Kadaně na 2:2. Prodloužení už bylo vabank a zápas došel až do samostatných nájezdů, ve kterých domácí tým byl šťastnější. Jak říkám, klíčové asi bylo to, že jsme si nevytvořili více jak jednogólový náskok. V tom vidím příčinu, že jsme střetnutí s Kadaní nezvládli za tři body, ale pouze za jeden. Musíme se dívat dál, mít hlavy zdvižené a desítku budeme chtít urvat.