Menu +

Horácká Slavia bude bojovat s Mladou Boleslaví o historický prvoligový úspěch!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Semifinále 1. hokejové ligy se kvapem blíží. Po Kadani, kterou Třebíč přehrála ve čtvrtfinálové serii 4:0 na zápasy, čeká svěřence trenérů Pokorného a Nováka velká výzva. V semifinálové serii se totiž hokejisté s Bílou hvězdou ve znaku střetnou s Mladou Boleslaví, která se po roce touží vrátit mezi českou hokejovou elitu. Mužstvo trenéra Výborného to ale rozhodně nebude mít jednoduché. Vždyť všichni v Třebíči si chtějí tuto sérii náležitě užít. A to jak ze strany hráčů, tak ze strany fanoušků, kteří jsou po dlouhých jedenácti letech na semifinále play off 1. hokejové ligy nesmírně natěšení!
Sdílejte článek
 

Na konečnou v Třebíči nikdo nemyslí!

Třebíč žije hokejem! Ano, to tu už dlouho nebylo! Jak dlouho? Celých jedenáct let. Naposledy se totiž Horácká Slavia Třebíč probojovala do semifinále 1. hokejové ligy v sezoně 2001/ 2002. Vyrovnání dosavadního maxima v soutěži, ale především výborná sezona, to jsou hlavní aspekty, proč se v Třebíči a okolí v posledních týdnech mluví stále více o hokeji. S jídlem roste chuť a jak hráči, tak i fanoušci si chtějí letošní sezonu užívat co nejdéle. V cestě za historickým úspěchem bude Horácké Slavii Třebíč stát ambiciózní Mladá Boleslav, která si stanovila jasný úkol a po roce v první lize se touží vrátit mezi hokejovou elitu, ze které ji v loňské sezoně vyřadili Piráti z Chomutova.

Útočné hvězdy soupeřů

David DOLNÍČEK, kapitán, nejzkušenější a také nejproduktivnější člen útočných řad Horácké Slavie Třebíč si výborně vede i v play - off, kde už získal pět bodů za tři branky a dvě asistence.
David VÝBORNÝ, jihlavský rodák, pětinásobný Mistr světa a bývalý hráč Columbus Blue Jackets má jasný úkol, dostat Boleslav zpět do extraligy.

V letošní sezoně má navrch Třebíč!

Když pohlédneme na základní část letošního ročníku soutěže, tak zjistíme, že ačkoliv byla Mladá Boleslav jasným lídrem soutěže, když došlo na střet s Horáckou Slavii, nebylo to pro Mladoboleslavské vždy střetnutí příjemné. Na důkaz tohoto tvrzení si uveďme trochu čísel. Z možných 12 bodů jich Horácká Slavia proti tomuto soupeři dokázala nasbírat 7.

Poprvé se celky střetly v 6. kole, kdy Červenobílí hostili celek trenéra Výborného na domácím ledě. Po velké bitvě, kterou nakonec rozhodovaly až nájezdy, si Středočeši odvezli z Třebíče dva body za vítězství 1:2 po samostatných nájezdech.I ve druhém vzájemném střetnutí zvítězilo mužstvo z města Škodovky. Na domácím ledě celkem jasně přehrálo Třebíčské poměrem 6:1. Zato 32. kolo zcela jasně ovládli Bílé Hvězdy, když braly všechny tři body za vítězství 6:3. Poslední vzájemný odehraný duel byl znovu v režii Třebíče, Horácká Slavia uloupila v mladoboleslavské areně všechny body za vítězství 1:4.

Brankáři - muži, kteří rozhodují play - off

Marek ČILIAK je nejen jedním ze špičkových gólmanů soutěže, ale v základní části byl také nejvytěžovanějším brankářem celé první ligy.
Roman WILL patří celou sezónu k nejlepším gólmanům celé první ligy a je jedničkou Mladé Boleslavi.

Boleslav v play off zatím suverénní

Ještě připomeňme, že ve čtvrtfinále přešel tým z Mladé Boleslavi přes Havlíčkův Brod, který vyprovodil celkem jednoznačně 4:0 na zápasy. A jak si zatím Středočeši v Kanadském bodování play off?

Nejvíce bodů mají dva velezkušení forvardi. Lukáš Pabiška a David Výborný, když oba v dosavadní části nasbírali shodně po devíti bodech. Statistikám mladoboleslavské obrany vévodí ve vyřazovacích bojích Milan Toman se třemi nasbíranými body. Jedničkou mezi tyčemi je Roman Will, jenž se může pochlubit úspěšností zákroků, která přesahuje 95 %.


S čistým štítem také Horácká Slavia!

Také Třebíč je zatím v play - off bez ztráty kytičky, neboť ve čtvrtfinálové sérii s Kadaní nepovolila soupeři uhrát ani jeden zápas. A to navzdory tomu, že většina hráčů i fanoušků předpovídala dlouhou a vyrovnanou bitvu.

Nejvíce bodů mají na svém kontě dva Davidové. Kapitán David Dolníček a David Ostřížek. Oba dva nasbírali ve čtvrtfinálové sérii shodně 5 kanadských bodů. A David do třetice. Obráncům vévodí se třemi body David Rangl. Kdo je třebíčskou jedničkou mezi tyčemi snad není nutné zdůrazňovat, je to samozřejmě Marek Čiliak, ten se může pochlubit procentuální úspěšností zákroků 96%, což je výborné číslo.

Třebíčská kabina vyslala jasný vzkaz: ,,budeme bojovat a hokejem se bavit!“ Veledůležitou součástí budou také fanoušci, které bude Horácká Slavia zcela jistě potřebovat. Tím, že výše vstupného zůstala, stejně jako při čtvrtfinále, na 80 Kč, dal klub svým příznivcům jasný vzkaz: ,,Doufáme, že Vás přijde co nejvíce a že si tento hokejový svátek v Třebíči všichni maximálně užijeme!“

Ještě doplňme, že domácí zápasy sehraje Horácká Slavia Třebíč v úterý 12.3. a ve středu 13.3. vždy od 17:30 hodin!

Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu doma s Ústím, úvodní buly už v 15:30!

15.01.2021
Pozvánky na zápas

Ve středu míří bílé hvězdy do Benátek nad Jizerou, přivezou další tři body?

12.01.2021
Pozvánky na zápas

Bitva o šest bodů! V pondělí míří Třebíč do Havířova

10.01.2021