Nejsou to žádní bohové, dá se s nimi hrát, hlásí Ostřížek po prvním semifinále

T ř e b í č - Semifinálovou sérii začali Třebíčští na ledě favorizované Mladé Boleslavi. A nutno přiznat, že první utkání série nezačali hosté úplně dobře. Na hráčích byl znatelný až příliš velký respekt ze soupeře, ten toho využil a prakticky už v první třetině rozhodl o důležitém prvním vítězství. Třebíčské Bílé hvězdy ale rozhodně neskládají zbraně, což v pozápasovém hodnocení potvrdil i jediný střelec hostů David Ostřížek.

Už ve třetí minutě utkání šli domácí do vedení brankou Pituleho, které o čtyři minuty později navýšil v přesilovce kapitán David Výborný. I když Třebíčští ve druhé třetině převzali iniciativu a dali gól, na vyrovnání už nedosáhli. V prvním duelu semifinálové série si ale dokázali, že Mladá Boleslav je soupeř, se kterým se dá hrát.

“Dneska rozhodl začátek, my jsme špatně začali. Vůbec nevím, čeho jsme se báli, ale začali jsme s hrozným respektem a z toho vyplynul i první gól, který jsme dostali po individuální chybě. Druhý v přesilovce byl trochu šťastný, protože od hokejky bránícího hráče se puk odrazil Čilimu mimo jeho dosah. V posledních pěti minutách první třetiny už jsme se do toho dostali a hra začala vypadat trošku jinak. Ve druhé třetině jsme na soupeře vletěli, ale zase jsme dostali rychlý gól po individuální chybě. To nás trošku srazilo, ale pořád jsme bojovali a při hře čtyř na čtyři se nám podařilo dát snižující gól na 3:1. To nás docela nakoplo, ale zase jsme dostali takový divný gól, takového pašeráka. Pořád jsme ale chtěli bojovat, chtěli jsme dát ve třetí třetině rychlý gól, což se nám nepodařilo a pak už bylo těžké s tím něco udělat,“ nabízí dvaadvacetiletý urostlý forvard svůj pohled na průběh zápasu, ve kterém sice hokejisté s Bílou hvězdou na hrudi prohráli, ale zápas jim ukázal, že se soupeřem mohou odehrát dobrá utkání, rozhodně to ale nesmí být z jejich strany tak pasivní, jako začátek prvního semifinále.

David OSTŘÍŽEK

Po první siréně se hostujícímu celku neodcházelo z ledu zvesela, ale stále bylo dost času na to, aby utkání ještě zdramatizoval. Jaké pokyny hráči obdrželi v kabině, a s čím šli do druhé části utkání, to popisuje vytáhlý útočník, který v Třebíči působí už třetí sezónu.

“Říkali jsme si, že do té druhé třetiny musíme nastoupit úplně jinak, než do té první, což se nám docela povedlo. Akorát škoda toho třetího gólu, ten nás zase trošku zbrzdil. Ale myslím si, že pokud budeme v druhém zápase hrát tak, jak ve druhé půlce prvního zápasu, tak máme určitě šanci tady vyhrát.“

Právě David Ostřížek byl autorem pohříchu jediného gólu Horácké Slavie, který exkluzivně pro náš server popsal.

“Byli jsme s Honzou Křivohlávkem na ledě při hře čtyř na čtyři. Mně se povedlo vyhrát buly dopředu, Honza tam zůstal sám, protože dva hráči vyjeli po mně. Vystřelil, puk se odrazil od gólmana a já jsem si všiml, že brankář sedí a lapačku má dole, tak jsem poslal puk nahoru a naštěstí to tam spadlo,“ popsal David Ostřížek svoji už dvacátou trefu právě v probíhající sezóně.

Horácká Slavia patří k nejpříjemnějším překvapením prvoligového ročníku 2012 – 2013. Vždyť hned deset klubů se jí dívá na záda a všechny by určitě daly cokoli za to hrát semifinále. Jenže do něj se probojovala právě Horácká Slavia Třebíč a to s velmi mladým kádrem, jehož věkový průměr činí pouhých dvacet tři let. Jen minimum hráčů má zkušenosti s tak těžkými zápasy, jakým je právě semifinálová série naší druhé nejvyšší hokejové soutěže. V této části sezóny už nastupují většinou jen velmi zkušení borci s extraligovými zkušenostmi. Pro mladé třebíčské mužstvo jsou tato utkání obrovskou školou a sbíráním zkušeností, které se určitě budou hodit.

“To, že máme mladé mužstvo, které s těmito zápasy nemá skoro žádné zkušenosti, se na naší hře určitě podepsalo. Hlavně v první třetině bylo úplně markantní, že většina našich kluků nemá takové zkušenosti. Zbytečně jsme se báli a bylo to myslím hodně vidět. Ale jak jsme se pak do toho dostali, viděli jsme, že se s nimi dá hrát, že to nejsou žádní bohové a začali jsme je i přehrávat,“ vysvětluje jednu z okolností prvního semifinálového souboje mezi Mladou Boleslaví a Horáckou Slavií Třebíč šikovný útočník, který je kmenovým hráčem Třince.

Každý zápas je jiný a každý začíná za stavu 0:0. Třebíčští se určitě poučili a do dalších bojů půjdou s pozměněnou taktikou i chutí a aktivitou. Ostatně v sérii hrané na čtyři vítězství prohrávají jen 0:1 a soupeři nic neodevzdají zadarmo.

“Ve druhém utkání budeme chtít navázat na náš výkon, který jsme předváděli od druhé třetiny, a myslím si, že tenhle styl by nám měl generovat tak, jako dneska, přesilovky. Měli jsme dobrý pohyb a soupeř musel faulovat. Tím bychom se měli dostávat do více šancí, než tomu bylo dnes,“ uzavírá David Ostřížek povídání po prvním semifinálovém duelu, k němuž přicestovalo svůj tým na mladoboleslavský stadion podpořit více než šedesát hlučných fanoušků. Minimálně dvojnásobná podpora by měla Horáckou Slavii provázet i ve druhém duelu, který startuje v sobotu 9. března v 17:30.