Menu +

Horácká Slavia bude usilovat o snížení ztráty na elitní čtyřku v bitvě s Porubou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Bílým hvězdám zbývá do konce základní části odehrát pouhé tři zápasy. V minulém kole se sice svěřencům Jaroslava Barvíře a Davida Dolníčka nepodařilo bodovat, ale díky zaváhání Vrchlabí je celek kapitána Lukáše Nedvídka stále v kontaktu a na čtvrté místo zajišťující přímý postup do čtvrtfinále ztrácí čtyři body. Horácká Slavia tedy bude mít v bitvě s hvězdami nabitou sestavou Poruby velmi náročný úkol, jelikož k udržení naděje na postup bude velmi pravděpodobně potřebovat bodovat. Jinak by totiž přímí konkurenti mohli získat takový náskok, který by už při žádné souhře výsledků třebíčská parta nemohla dohnat. Bílé hvězdy už několikrát v této sezoně ukázaly, že na favority soutěže umí, a dokonce získaly i skalp svého nadcházejícího soupeře. Ve středu od 17:30 se tedy bude Horácká Slavia snažit tento úspěch na ledě Poruby zopakovat a udržet se v boji o přímí postup do čtvrtfinále.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy se připravují na velmi hektický závěr základní části. Do jejího konce jim totiž zbývá odehrát jen tři klání a na přímý postup do čtvrtfinále mají zatím čtyřbodovou ztrátu. Na třebíčskou partu čekají dva duely s papírovými favority a závěrečná bitva s Kolínem. Velice důležité už bude nadcházející střetnutí s Porubou, kde bude velmi záhodné bodovat, aby svěřenci Jaroslava Barvíře a Davida Dolníčka udrželi kontakt s elitním kvartetem Chance ligy nebo se mu dokonce ještě více přiblížili.

Třebíčští hokejisté se stále potýkají s nepříjemnými zraněními, které třebíčským lodivodům komplikují tvorbu zápasové sestavy. I přes tyto problémy, ale bílé hvězdy srdnatě bojují, jelikož místo v první čtyřce by bylo obrovským úspěchem, po kterém touží každý hráč z kádru. Horácká Slavia bude znovu spoléhat na týmový výkon, který ji v této sezoně nesčetněkrát dovedl k vítězství.

I přes to, že se Třebíči v posledním odehraném klání nepodařilo bodovat, tak se do statistik jako obvykle zapsal nezastavitelný kanonýr Ladislav Bittner, jenž se podílel na přípravě jediného gólu bílých hvězd, který vstřelil jeho kolega z formace Martin Šťovíček. První útočná formace ve složení Bittner, Šťovíček a Psota je prakticky k nezastavení a patří mezi nejlepší útočné řady celé soutěže.

Velice důležitá bude i jistota mezi tyčemi, kterou ztělesňuje Pavel Jekel, jehož procentuální úspěšnost zákroků atakuje hranici dvaadevadesáti procent. Výbornými zákroky se může pochlubit i jeho kolega Jan Mičán.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Ladislav Bittner (23+15)

nejlepší nahrávač: Matěj Psota (7+22)

lídr kanadského bodování: Ladislav Bittner (23+15)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 91,79 %, Jan Mičán 89,38 %

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel – Furch, L. Chalupa, Vodný, Vodička, Zukal, Tejnor – Psota, Bittner, Šťovíček – Š. Kratochvil, Nedvídek, P. Beránek – Ferda, Michálek, Malý – Oščádal, Brabenec, Křehlík – Vedral.

RT TORAX Poruba

Jeden z předsezónních aspirantů na přímý postup do čtvrtfinále zatím neobsazuje příčky, které mu byly připisovány. Určitá šance na nápravu a přímý postup sice stále ještě žije, ale je jen teoretická, jelikož ostravskému celku chybí na čtvrté místo šest bodů a do konce základní části zbývá odehrát pouhé tři bitvy. Porubě tak nebude muset stačit ani maximální možný počet získaných bodů a nezbývá jí než doufat v obrovský pokles formy konkurentů. Postavení si Ostravané mohli pro závěr základní části vylepšit proti jihlavské Dukle, ale ze střetnutí dvou gigantů brali všechny body hokejisté z Vysočiny. Po této porážce v Porubě došlo k zásadnímu rozhodnutí. Na trenérské lavičce skončil trenérský tandem, který tvořil Martin Janeček a Marek Pavlačka a na jejich místo byli dosazeni Karel Suchánek a David Moravec.

Porubu táhne vzhůru jedna z největších předsezónních posil, kterou je Markus Korkiakoski, kterému ostravské prostředí více než svědčí a platí za nejlepšího střelce svého celku. Akce tomuto kanonýrovi připravuje Tomáš Jáchym, který má na kontě sice jen jeden přesný zásah, ale v letošní sezoně už dokázal připravit úctyhodných dvaadvacet branek. V obraně se bodově nejvíce daří Šimonu Szathmarymu a Jakubu Teperovi, kteří výrazně podporují útok. V průměru mají oba dva více než půl bodu na zápas.

V brance Poruba spoléhá na zahraniční posilu, kterou je Ervins Mustukovs, jehož procentuální úspěšnost zákroků je nad hranicí jednadevadesáti procent. Jeho kolega Frederik Foltán má ve stejné statistice svá čísla o více než procento nižší.

Statistiky hráčů Poruby

nejlepší střelec: Markus Korkiakoski (15+20)

nejlepší nahrávač: Tomáš Jáchym (1+22)

lídr kanadského bodování: Markus Korkiakoski (15+20)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Ervins Mustukovs 91,60 %, Frederik Foltán 90,31 %

Sestava Poruby z minulého utkání: Foltán – Voráček, Žovinec, Szathmáry, Kozák, Teper, Pastor, Rudl – Špaček, Toman, Kanko – Korkiakoski, Jáchym, Stloukal – Žolobov, Hudeček, Endál – Brodek, Hotěk, Pořízek.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Ve středu zápas o všechno. Která ze Slavií se bude radovat?

16.03.2021
Pozvánky na zápas

Bitvu dvou Slavií čeká za vyrovnaného stavu série přesun na pražské kolbiště

13.03.2021
Pozvánky na zápas

Předkolo play off startuje. Horáky čekají dva zápasy ve dvou dnech proti Slavii

10.03.2021