Ve druhé třetině jsme úplně vypadli ze hry, štve Furcha

V Porubě se hrálo o hodně. V případě vítězství mohly bílé hvězdy ještě živit naději na přímý postup do čtvrtfinále. Nestalo se. Porážka 2:3 mrzí, jenže hokej se hraje 60 minut, což byl dnes pro třebíčské hokejisty hlavní kámen úrazu. „Nevím, čím to je, ale už je to několikátý zápas, kdy takhle na třetinu vypadneme ze hry, je to škoda, pak nás to stojí celý zápas," konstatuje Michal Furch.

Michale, porážka na ledě Poruby 2:3. Dneska to hodně bolí, že?

Přesně tak, dneska to byl zápas o hodně a nám se bohužel vůbec nepovedla druhá třetina. Hrát 40 minut většinou bohužel nestačí.

Takže se shodneme, že hlavní problém byl ve druhé třetině. Čím to?

To se určitě shodneme, ve druhé třetině jsme úplně vypadli ze hry, Poruba nás přehrávala. Nevím, čím to je, ale už je to několikátý zápas, kdy takhle na třetinu vypadneme ze hry. Je to škoda, pak nás to stojí celý zápas.

Dokonce jel proti vám soupeř dvě trestná střílení. Zažil jsi to už někdy?

Problém byl v tom, že jsme začali hrát něco, co vůbec netrénujeme a Poruba nás přehrávala na jednu přihrávku, jezdili dva na jednoho nebo dokonce dvakrát sami na bránu a tam už jsme to pak museli hasit faulem. Naštěstí nás ještě Honza Mičán fantasticky držel v zápase, bohužel jsme mu to dnes ale vůbec neusnadnili. Osobně jsem v dospělém hokeji tohle ještě neviděl, ale vyplynulo to z naší špatné hry ve druhé třetině.

Jsem velmi vděčný za ten prostor, který dostávám od trenérů

Ve třetím dějství jste hru zlepšili. Byla škoda, že tam nic nespadlo.

To je pravda, ale asi jsme si nezasloužili dneska vyhrát nebo odvézt nějaké body. Hokej se hraje šedesát minut, my dneska hráli jen čtyřicet.

Přesně tohle je i poučení po příště, že?

Jasně, hlavně hrát celých šedesát minut. A to, co si řekneme, tak na ledě musí platit! Pak můžeme být zase úspěšní.

Už poměrně dost zápasů hrajete na šest beků, navíc vzadu zaskakoval Michal Vodný. Jak jste na tom se silami?

Myslím, že sil máme dost. Samozřejmě play off může být dlouhé, jeden obránce by se nám určitě hodil, ale Voďas to zvládl parádně. Myslím si, že kdyby byl nějaký problém, tak určitě rád zase zaskočí.

Pro tebe je to průlomová sezona, jsi jedním ze základních stavebních kamenů defenzivy.

Jsem velmi vděčný za ten prostor na ledě, který dostávám od trenérů. Snažím se jim to co nejvíc splácet svými výkony.

A jak jsi s nimi spokojen?

To je asi na posouzení jiných. Já se snažím dělat na ledě maximum, a plnit věci, které po mně trenéři chtějí.

Po dnešku už je zřejmé, že si zahrajete předkolo. Budete nad soupeřem kalkulovat?

Kalkulovat určitě nebudeme, ať už půjdeme na kohokoliv, tak do toho dáme maximum. Letošní play off bude jiné skrze diváky, moc nás mrzí, že nemohou na stadion, ale cítíme velkou podporu alespoň na dálku.