Menu +

Horácká Slavia míří do Prostějova, kde změří síly s tamní jestřábí letkou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Po návratu z dalekých Litoměřic vyrazí bílé hvězdy znovu na led soupeře. Tentokráte je čeká střetnutí s prostějovskými Jestřáby, kteří na rozdíl od třebíčských hokejistů první hrací den nebodovali. Horácké Slavii se v prvním mistrovském utkání podařilo dohnat dvoubrankovou ztrátu a po šanci Kořenka mohlo dokonce dojít i k celkovému obratu ve skóre, ale nakonec se v prodloužení radovaly Litoměřice. Jak Třebíč, tak i Prostějov tedy na úvodní výhru stále čekají. Je jasné, že jeden z těchto dvou čekatelů si po druhém kole Chance ligy do tabulky připíše své premiérové vítězství v nové sezoně. Utkání startuje ve středu v 18:00 na prostějovském zimním stadionu.
Sdílejte článek
 

SK Horácká Slavia Třebíč

Bílé hvězdy si svoji premiéru v nové sezoně odbyly na ledě Litoměřic, kde se jim podařilo smazat dvoubrankové manko a v závěru třetí periody dokonce po velké příležitosti sahaly po třech bodech. Nakonec se však v prodloužení prosadili kališníci, kteří tak získali bonusový bod navíc. Celkový obraz hry vyplívá z pozápasového hodnocení trenéra Romana Mejzlíka: „Do utkání jsme vstoupili gólem z početní výhody, ale po zbytek třetiny jsme měli výpadek, který domácí využili a vstřelili tři góly. Po první třetině jsme změnili pár věcí a srovnali jsme. Závěrečná třetina již byla opatrnější a remíza byla spravedlivá. Prodloužení už domácí sehráli skvěle.“

Hned dva hráči z třebíčského kádru zažili v sobotu dvoubodový večer. Šimon Szathmáry přidal ke vstřelené brance jednu asistenci a Martin Šťovíček připravil kontaktní i vyrovnávací trefu. Prosadil se i nově příchozí Václav Krliš, který uspěl na zkoušce a gólově se ve svém novém působišti uvedl už v prvním mistrovském utkání.

Teď už však na bílé hvězdy čeká nový soupeř. Horácká Slavia se postaví proti jestřábí letce, která vyšla z prvního klání bodově naprázdno. Třebíčští hokejisté se s Prostějovem střetli již v přípravě, kdy zápas dospěl až do samostatných nájezdů, které rozhodl Matěj Psota. Ani vzájemná bilance z minulé sezony nehovoří jednoznačně. Oba celky se v loňském ročníku Chance ligy střetly celkem šestkrát a oba shodně třikrát zvítězily. Dá se tedy očekávat tuhá bitva o každý centimetr ledu.

O nadcházejícím třebíčském soupeři hovořil v rozhovoru pro klubový web i kapitán týmu Lukáš Nedvídek: „Prostějov hrál vždy útočný hokej a měl skvělé přesilovky. Letos se změnil trenér i hráči, tak uvidíme, s čím přijdou. Je to ale především o nás a naší hře.“

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Šimon Szathmáry (1+1), Ladislav Bittner (1+0), Václav Krliš (1+0)

nejlepší nahrávač: Martin Šťovíček (0+2)

lídr kanadského bodování: Šimon Szathmáry (1+1), Martin Šťovíček (0+2)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 88,89%

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Mičán) – Furch, Szathmáry, L. Chalupa, Vodička, V. Čejka, Kowalczyk, Valík – Vodný (A), Nedvídek (C), Šťovíček – Krliš, Bittner (A), Psota – Křehlík, Kořenek, Ferda – Michálek, Čížek, Vedral.

LHK Jestřábi Prostějov

Sestava Jestřábů doznala po minulé neúspěšné sezoně mnoha změn. Vedení Prostějova přivedlo do brankoviště posilu ze zvučného Vsetína. Dres jestřábí letky bude v příští sezoně oblékat Ondřej Bláha, jehož úspěšnost zákroků v minulé sezoně činila 90,1%. Přišel také talentovaný Adam Wolf, jemuž loňská sezona nevyšla úplně podle představ.

Do obraných řad přišlo mnoho nových tváří. Z kádru znojemských Orlů přichází Aleš Sova, jehož doplní také Robin Staněk s René Pieglem, kteří ještě v minulé sezoně oblékali dres jihlavské Dukly. Místo v základní sestavě by si rád vybojoval Jakub Matyáš. Matyáše v minulé sezoně trápily problémy s ramenem, a proto chyběl ve spoustě zápasů. Nyní už je ale fit a mohl tak proti Dukle naskočit do první obrané řady Jestřábů.

V útoku by si měl najít stabilní místo František Wagner, který si svými vynikajícími výkony v Kadani řekl o lepší angažmá. Na svoji premiéru v dresu Jestřábů v Chance lize si ale bude muset počkat, neboť v minulém klání ještě na soupisce nefiguroval. Ofenzivu přichází podpořit také zkušený Tomáš Kaut, který ještě v loňské sezoně nastupoval v extralize. O místo se bude ucházet také Lukáš Motloch, jež hájil barvy Frýdku Místku. Pomoci má také útočná trojice znojemských Orlů. Z jihu Moravy se totiž do Prostějova přesouvá Petr Mrázek, David Bartoš a Michal Gago. Tato exznojemská trojice tvoří elitní útok jestřábí letky.

Prostějov v prvním mistrovském utkání s jihlavskou Duklou sice v základní hrací době těsně prohrál 2:3, ale generální manažer Jestřábů se podle dostupných zpráv, které byly zveřejněny na oficiálních webových stránkách prostějovských Jestřábů, rozhodl zažádat o celkovou kontumaci výsledku právě ve prospěch Prostějova. Podle jeho vyjádření na oficiálních webových stránkách klubu LHK Jestřábi Prostějov je důvodem žádosti o kontumaci utkání nepřítomnost lékaře na zimním stadionu v Jihlavě po celou dobu průběhu zápasu, čímž podle slov generálního manažera Jestřábů došlo k porušení technických norem. Generální manažer Prostějova též v prohlášení zmínil, že důsledkem tohoto jednání byla nedostatečná pomoc zraněnému útočníkovi Jestřábů Michalu Gagovi.

Statistiky hráčů LHK Jestřábi Prostějov

nejlepší střelec: Dominik Hrníčko (1+0), Daniel Vachutka (1+0)

nejlepší nahrávač: Lukáš Žálčík (0+1), Tomáš Kaut (0+1)

lídr kanadského bodování: Dominik Hrníčko (1+0), Daniel Vachutka (1+0), Lukáš Žálčík (0+1), Tomáš Kaut (0+1)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Ondřej Bláha 90%

Sestava Prostějova z minulého utkání: Bláha (Wolf) – Matyáš, Sova, Drtil, Staněk, Piegl, Hrdinka – Mrázek, Bartoš (A), Gago – T. Jandus, T. Kaut (C), Vachutka – Žálčík (A), Chlán, Hrníčko – Motloch, M. Novák, Ouřada.

Podobné články

Pozvánky na zápas

V sobotu přijede do Třebíče silný soupeř ze Vsetína! Oba celky se chtějí vrátit na vítěznou vlnu

před 2 dny
Pozvánky na zápas

Po bravurně zvládnutém restartu sezony přivítá Horácká Slavia vedoucí Benátky nad Jizerou

24.11.2020
Pozvánky na zápas

Kolotoč Chance ligy se po nucené odmlce opět rozjíždí! Prvním soupeřem bílých hvězd bude Sokolov

20.11.2020