Menu +

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

Ohlasy po utkání
P r o s t ě j o v - Třebíčští mají po dvou zápasech v mistrovské sezoně jeden bod. Ve středu podlehli v Prostějově 3:6, přitom vedoucí branku vstřelil Martin Šťovíček. Ten po utkání nebyl rozhodně nadšený. „Zatím nemůžeme být spokojeni s jedním získaným bodem,“ říká. Bílé hvězdy budou moct poprvé vyhrát v sobotu na domácím ledě, protože vyzvou Benátky nad Jizerou.
Sdílejte článek
 

Horáci nezačali v Prostějově vůbec špatně. Jenže i když šli do vedení, tak domácí Jestřábi do první třetiny otočili skóre a vyhráli celkově 6:3. „Měli jsme dobrý nástup. Po prvních deseti minutách měl Prostějov tak jednu nebo dvě střely, jinak jsme je k ničemu nepustili,“ myslí si Martin Šťovíček. „Ale pak se to zlomilo a od nás to bylo strašný. Začali jsme vymýšlet… Pak jsme v obranném pásmu dělali věci, které ani netrénujeme. Přestali jsme hrát jednoduše. Oni nás pak potrestali třemi brankami,“ připomíná úvodní třetinu, kterou Prostějov vyhrál 3:1.

„Vlastně stejná situace jak v Litoměřicích, k tomu tam ale byly ještě zbytečné fauly. Prostějov má zkušené mužstvo, aby naše chyby potrestal. Ve třetí části jsme se ještě dostali na kontakt, ale inkasovali jsme v oslabení,“ kroutí hlavou a dodává: „To už bylo hotovo.“


Foto: Josef Prášek

Jak bylo zmíněno, Třebíč v utkání vedla, protože v 7. minutě se prosadil svou první brankou v sezoně Martin Šťovíček. „Já už jsem měl dlouhé střídání. Věděl jsem, že Méďa (Lukáše Nedvídek – pozn. red.) je u mantinelu a jejich beci šli střídat. Já na Lukáše pak houknul a on mi to parádně hodil na střed,“ popisuje nahrávku třebíčského kapitána. „Já si ale nevěřil na jejich čerstvého obránce, takže jsem to zkusil vystřelit podél nohy a propadlo to pod vyrážečkou,“ prozrazuje.

Horácké Slavii se ale už nepovedlo něco udělat se stavem zápasu. Byl Prostějov v mnoha oblastech lepší? „Nemyslím si, že by nás domácí vyloženě přehrávali,“ vyvrací čtyřiadvacetiletý útočník. „Ovšem z těch šesti branek jsme jim tak čtyři darovali. To se nesmí stávat, navíc když hrajeme venku. To musíme hrát dobře z obrany a vyhrávat třeba na tři góly. Šest branek ale opravdu nemůžeme dostávat,“ tvrdí Martin Šťovíček, kterého čeká další utkání v sobotu, kdy se Horáci poprvé představí na domácím ledě.


Foto: Josef Prášek

„Určitě je lepší, že budeme hrát doma. Všichni se na to těšíme. Musíme prostě vyhrát, nic jiného nám nezbývá. My nechceme začít nějakou šňůrou proher. V sobotu musí být náš výkon úplně jiný,“ burcuje svůj celek z Vysočiny.

Soupeřem bílých hvězd budou nepříjemné Benátky nad Jizerou. „Loni jsme s nimi hráli hodně zápasů a skoro všechny byly prakticky vyrovnaný. Oni mají mladé mužstvo, ale to my také. Jestli chceme do play-off, tak týmy jako Benátky musíme porážet,“ má jasno Martin Šťovíček.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Zatím můj nejšťastnější den v roce 2021, směje se dvoubodový David Michálek

20.01.2021
Ohlasy po utkání

Matěj Psota: Bylo to ubojované utkání, ale na soupeře se nám povedlo najít recept

17.01.2021
Ohlasy po utkání

Ve třetí třetině nastoupil úplně jiný tým, ví Martin Šťovíček

13.01.2021