Menu +

Šest branek nemůžeme dostávat, tvrdí Martin Šťovíček. V sobotu musíme vyhrát, burcuje

Ohlasy po utkání
P r o s t ě j o v - Třebíčští mají po dvou zápasech v mistrovské sezoně jeden bod. Ve středu podlehli v Prostějově 3:6, přitom vedoucí branku vstřelil Martin Šťovíček. Ten po utkání nebyl rozhodně nadšený. „Zatím nemůžeme být spokojeni s jedním získaným bodem,“ říká. Bílé hvězdy budou moct poprvé vyhrát v sobotu na domácím ledě, protože vyzvou Benátky nad Jizerou.
Sdílejte článek
 

Horáci nezačali v Prostějově vůbec špatně. Jenže i když šli do vedení, tak domácí Jestřábi do první třetiny otočili skóre a vyhráli celkově 6:3. „Měli jsme dobrý nástup. Po prvních deseti minutách měl Prostějov tak jednu nebo dvě střely, jinak jsme je k ničemu nepustili,“ myslí si Martin Šťovíček. „Ale pak se to zlomilo a od nás to bylo strašný. Začali jsme vymýšlet… Pak jsme v obranném pásmu dělali věci, které ani netrénujeme. Přestali jsme hrát jednoduše. Oni nás pak potrestali třemi brankami,“ připomíná úvodní třetinu, kterou Prostějov vyhrál 3:1.

„Vlastně stejná situace jak v Litoměřicích, k tomu tam ale byly ještě zbytečné fauly. Prostějov má zkušené mužstvo, aby naše chyby potrestal. Ve třetí části jsme se ještě dostali na kontakt, ale inkasovali jsme v oslabení,“ kroutí hlavou a dodává: „To už bylo hotovo.“


Foto: Josef Prášek

Jak bylo zmíněno, Třebíč v utkání vedla, protože v 7. minutě se prosadil svou první brankou v sezoně Martin Šťovíček. „Já už jsem měl dlouhé střídání. Věděl jsem, že Méďa (Lukáše Nedvídek – pozn. red.) je u mantinelu a jejich beci šli střídat. Já na Lukáše pak houknul a on mi to parádně hodil na střed,“ popisuje nahrávku třebíčského kapitána. „Já si ale nevěřil na jejich čerstvého obránce, takže jsem to zkusil vystřelit podél nohy a propadlo to pod vyrážečkou,“ prozrazuje.

Horácké Slavii se ale už nepovedlo něco udělat se stavem zápasu. Byl Prostějov v mnoha oblastech lepší? „Nemyslím si, že by nás domácí vyloženě přehrávali,“ vyvrací čtyřiadvacetiletý útočník. „Ovšem z těch šesti branek jsme jim tak čtyři darovali. To se nesmí stávat, navíc když hrajeme venku. To musíme hrát dobře z obrany a vyhrávat třeba na tři góly. Šest branek ale opravdu nemůžeme dostávat,“ tvrdí Martin Šťovíček, kterého čeká další utkání v sobotu, kdy se Horáci poprvé představí na domácím ledě.


Foto: Josef Prášek

„Určitě je lepší, že budeme hrát doma. Všichni se na to těšíme. Musíme prostě vyhrát, nic jiného nám nezbývá. My nechceme začít nějakou šňůrou proher. V sobotu musí být náš výkon úplně jiný,“ burcuje svůj celek z Vysočiny.

Soupeřem bílých hvězd budou nepříjemné Benátky nad Jizerou. „Loni jsme s nimi hráli hodně zápasů a skoro všechny byly prakticky vyrovnaný. Oni mají mladé mužstvo, ale to my také. Jestli chceme do play-off, tak týmy jako Benátky musíme porážet,“ má jasno Martin Šťovíček.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Makali jsme, na ligu jsme připraveni, říká po vítězné generálce střelec vyrovnávací branky Václav Krliš

08.09.2020
Ohlasy po utkání

Jsem rád, že mi trenéři věří a že můžu hrát, říká Tomáš Šoustal po utkaní s Porubou

20.08.2020
Ohlasy po utkání

Šest branek ve třetí třetině? Bylo to nahoru dolů, říká Lukáš Chalupa.

12.08.2020