Menu +

Horácká Slavia v předposledním domácím zápase letošního roku hostí páté Litoměřice

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Na prvoligový hokej zamíří fanoušci tentokrát již v pondělí 16. prosince 2013. Na programu je 33. kolo základní části. V něm hokejisté Horácké Slavie Třebíč přivítají na domácím ledě tým HC Stadion Litoměřice. Bilance vzájemných zápasů obou soupeřů v sezóně je zatím vyrovnaná v poměru 1:1. Litoměřičtí v minulém kole doma hostili Havlíčkův Brod a zvítězili 5:3. V tabulce jim aktuálně patří pátá příčka. Třebíčští se v minulém kole představili v Kadani a nepříjemného soupeře dokázali přehrát 4:2. V tabulce je Horácká Slavia na sedmé pozici.
Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice začíná v pondělí 16. prosince 2013 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.
Sdílejte článek
 

HC Stadion Litoměřice lze považovat za již tradiční a zkušený prvoligový klub. Litoměřičtí jsou čtvrtou sezónou v 1. hokejové lize. Stále ale čekají na postup mezi nejlepší osmičku a účast ve vyřazovací části soutěže. V minulých dvou sezónách jim elitní osmička vždy jen těsně unikla. V tomto ročníku však chtějí účast v ní již konečně vybojovat. Nutno dodat, že zatím jsou předváděnými výkony a především výsledky na velmi dobré cestě tento cíl naplnit. Klub i nadále úzce spolupracuje se Spartou Praha, což se projevuje ve složení kádru. Hokejisté Litoměřic podávají v sezóně zatím velmi sympatické výkony a drží se zcela zaslouženě mezi nejlepší osmičkou. V brance Litoměřic se objevuje hrající generální manažer klubu Petr Přikryl, ale především pak mladý Vojtěch Sedláček. Díky spolupráci se Spartou mají Litoměřice na soupisce dokonce šestici brankářů. V obraně patří k oporám především Jakub Šulc, Dušan Žovinec, Václav Drábek nebo Patrik Husák. V útoku mužstvo zatím táhnou především Miloslav Čermák, který je aktuálně šestým nejproduktivnějším hráčem soutěže, Martin Novák a Jaroslav Hašek. Z forvardů nelze opomenout ani velezkušeného Martina Chabadu, který je také výraznou oporou svého týmu. Po dvaatřiceti odehraných kolech se svěřenci trenérů Jiřího Doležala a Daniela Tvrzníka nacházejí na velmi dobré páté příčce tabulky se ziskem jednapadesáti bodů. Není divu, že brankář Vojtěch Sedláček již koncem října po odehrané čtvrtině základní části uvedl, že tým Litoměřic má na to, aby play-off dokonce začínal na domácím ledě. Ostatně hokejisté Stadionu již se v průběhu sezóny na čtvrté příčce pohybovali. Za zmínku stojí i jejich vzácně vyrovnané výkony v zápasech doma a na ledě soupeřů. V tabulce domácích zápasů jim patří šestá pozice a stejně tak i v tabulce zápasů venku.

Vzájemné zápasy odehrané v tomto ročníku mezi Horáckou Slavií Třebíč a Litoměřicemi jsou vyrovnané. Každý z týmů zvítězil na svém ledě. Třebíčští hokejisté v 7. kole doma vyhráli 3:0. Odvetu v Litoměřicích však ovládl domácí kolektiv po vítězství v poměru 5:2. Od třetího vzájemného měření sil v tomto ročníku můžeme opět očekávat kvalitní prvoligový zápas, který v tomto případě nemá jasného favorita. Litoměřičtí stejně jako Horácká Slavia bodují pravidelně i na ledě svých soupeřů. Zatím poslední vítězství venku si připsali v 31. kole, kdy zvítězili 3:0 v Českých Budějovicích. Třebíčské borce čeká před domácími fanoušky opět náročná šichta v boji o další body do tabulky. Na svého soupeře nyní ztrácejí v tabulce tři body, v případě vítězství jej tak mohou dostihnout.

Poslední odehrané zápasy hokejistů HC Stadion Litoměřice:

Litoměřice - Havl. Brod 5:3 (1:0, 3:2, 1:1), branky: 2 Budínský, Bahenský, Novák, Suja.

České Budějovice – Litoměřice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), branky: Míka, Švagrovský, Čermák.

Litoměřice – Olomouc 1:3 (1:0, 0:0, 0:3), branka: Matai.

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v této sezóně:

7. kolo: Třebíč – Litoměřice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), branky: 2 Vondráček, Křivohlávek.

První měření sil obou soupeřů v nové sezóně byl sehrán v Třebíči. Úvodní třetina přinesla těsné jednobrankové vedení Horácké Slavie. V dalším průběhu domácí přidali v každé třetině vždy po jedné brance. Třebíčští tak dokráčeli k tříbodovému vítězství, navíc bez obdržené branky. Hostující tým doplatil především na mizernou koncovku.

20. kolo: Litoměřice – Třebíč 5:2 (3:1, 1:0, 1:1), branky: Forman, Chabada, Šula, Čermák, Švagrovský – Čuřík, Fořt.

Druhý zápas obou soupeřů v sezóně se odehrál na ledě Litoměřic. Domácím hokejistům skvěle vyšla úvodní třetina, kdy se dostali až do třígólového náskoku. Třebíčští sice ještě v této části snížili, ale pro další vývoj zápasu se ukázal tento náskok Litoměřic jako rozhodující. Zvláště když domácí mužstvo přidalo v prostřední třetině další branku. Třebíčští odehráli velmi dobře až třetí část zápasu a to na zvrat ve vývoji již stačit nemohlo. Litoměřičtí si v tomto duelu nakonec připsali zasloužené vítězství.

Kanadské bodování hokejistů Litoměřic:

Miloslav Čermák - 32Z – 21G+14A

Martin Novák - 32Z – 8G+14A

Jaroslav Hašek - 32Z – 4G+15A.

Hokejisté Litoměřic nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Sedláček (Lavinger) – Evan, Šulc, Míka, Husák, Drábek, Žovinec, Kolář – Čermák, Švagrovský, Chabada – Doležal T., Hašek, Novák – Budínský, Bahenský, Suja – Doležal Z., Rubeš, Chlapík.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Falter – Dietz, Bilčík, Dlapa, Dujsík, Peroutka, Přibyl – Laš, Kaut, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Wasserbauer, Raška, Mrázek – Čech, Kadela.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Stadion Litoměřice začíná vpondělí 16. prosince 2013 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Kompletní program tohoto kola – pondělí 16. prosince 2013 – 33. kolo:

Třebíč – Litoměřice, Ústí – Havířov, Mladá Boleslav – Most, Olomouc – Benátky, České Budějovice – Jihlava, Havl. Brod – Beroun, Šumperk – Kadaň.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!

16.03.2024
Pozvánky na zápas

Série se přesouvá na třebíčské kolbiště! Pokračování je na programu ve středu a ve čtvrtek!

12.03.2024
Pozvánky na zápas

Čtvrtfinále je tady! Bílé hvězdy jej načnou dvojzápasem v Kalich aréně!

08.03.2024