Menu +

Jsem rád, že tu můžu být a že jsem pomohl týmu, svěřil se Libor Pivko

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Proti Litoměřicím nastoupily Bílé hvězdy se zvučným jménem v útoku. Libor Pivko, zkušený a ostřílený borec, mistr extraligy s Pardubicemi v ročníku 2009/2010, muž, který má zkušenosti z KHL, oblékl na dva zápasy dres s bílou hvězdou na hrudi. Díky spolupráci mezi Kometou a Horáckou Slavií se právě v jejím dresu rozehrává po dlouhé tříměsíční pauze zaviněné zraněním. A zápasová premiéra to byla vítězná, když sám vsítil dvě branky Třebíče.
Sdílejte článek
 

Libore, nejdříve gratulace k vítězství a Vašemu vítěznému návratu na led, poprosím Vás o zhodnocení zápasu.

“Myslím si, že jsme hráli se silným soupeřem, který hrál dobře, hlavně v přesilovkách hrál výborně. Je vidět, že je mají nacvičené, některé kombinace hráli naslepo. K zápasu – kluci bojovali a já jsem rád, že jsem jim mohl pomoci k vítězství. Ještě bych chtěl říct něco k vyhlášení nejlepšího hráče zápasu. Myslím si, že cenu měl dostat gólman Martin Falter, který chytal skvěle a vlastně celý zápas nás držel. Měl hodně těžkých zákroků, hlavně při přesilovkách soupeře,“ vysekl poklonu svému parťákovi z brněnské Komety její šikovný forvard.

Libor Pivko v třebíčském dresu při utkání s Litoměřicemi

Pro Vás to byl asi těžký návrat po dlouhé pauze, zaviněné zraněním. Jak jste se v zápase cítil?

“Ze začátku strašně. První třetinu jsem se hledal, odskakovaly mi puky. Samozřejmě jsem rád, že jsem dal dva góly, to bych kecal, že ne. Hlavně že jsem pomohl tomuto týmu, a že jsme vyhráli. Když se podívám na svoji hru, tak to zdaleka není to, co bych sám od sebe očekával. Myslím si, že ještě na sobě musím hodně zapracovat, aby to vypadalo podle mých představ.“

Pauzu jste měl hodně dlouhou, takže dvě vstřelené branky určitě potěší a zvednou sebevědomí.

“Jak říkám, super, za vstřelené branky jsem rád. Hlavně proto, že jsem mohl pomoct týmu. Ale sám vidím, že bruslařsky jsem na tom pořád špatně, že mám co zlepšovat.“

Trenér Pokorný na tiskovce prozradil, že jste s Třebíčí domluven zatím na dva zápasy.

“Ano, jsem. Já jsem do toho šel hlavně pro svůj pocit, kvůli zraněnému kolenu. Protože jsem pořád jen trénoval, tréninky jsou pořád stejné, pořád chodíte do posilovny... Uvidím, co koleno vydrží, co udělá po zápase. Byl jsem s trenérem domluvený, aby mě v zápase tolik nezatěžoval. V úterý půjdu na led v Brně a jsme domluveni, že když bude vše v pohodě, tak ve středu pojedu s Třebíčí do Berouna. Jsem rád, že mi v Třebíči umožnili sem přijet, že můžu hrát a rozehrát se. Naskočit do extraligy po tak dlouhé době určitě nebude sranda,“ je si vědom třiatřicetiletý útočník toho, že po dlouhé přestávce bez hokeje bude návrat do plného zatížení a tempa hodně těžký. Nezbývá než sympaťákovi, který výrazně pomohl Horácké Slavi k vítězství popřát, ať návrat mezi hokejovou elitu zvládne co nejlépe.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024