Menu +

Horešovský byl se Šmardou a Dobrovolným spokojen

Aktuální zprávy
T ř e b í č – Horácké Slavii se v minulých dnech podařilo domluvit s extraligovou Duklou Jihlava zapůjčení dvou zkušených obránců – Jana Šmardy a Jiřího Dobrovolného. Jednání postupovala velmi rychle, a tak diváci, kteří sledovali zápas Třebíče s Olomoucí, je již mohli vidět v akci. Lépe se předvedl mladší Šmarda, který asistoval u pátého třebíčského gólu a zároveň si na své konto připsal jeden +/- bod.
V následujícím článku vám přinášíme krátkou vizitku obou hokejistů.
Sdílejte článek
 
Oba hráči jsou odchovanci Dukly Jihlava, Jiří Dobrovolný s ní navíc zažil i sestup do druhé nejvyšší soutěže v sezóně 1998/99. Na první ligu ho však bylo škoda, hned v následující sezóně po něm sáhl plzeňský tým, za nějž nastupoval jak extralize mužů, tak i juniorů. Ze západočeské metropole příští rok dojížděl do Berouna, jemuž pomáhal i v dalších dvou letech. V sezóně 2002/03 odehrál 31 zápasů za tehdy extraligový Havířov a opět také za Jihlavu, kterou podpořil v šesti utkáních. Mimoto stačil nakouknout i do zahraničí, když za druholigový finský tým Hermes Kokkola nastoupil do celkem 12 zápasů. Pak si jej však zpátky do Česka stáhla opět Plzeň. Po návratu jihlavského celku zpět do extraligy nastoupil letos k 34 zápasům, v nichž ale ani jednou nebodoval. Se 48 trestnými body je však druhým nejtrestanějším bekem posledního celku extraligové tabulky.

Jan Šmarda je tělem i srdcem Duklák, za Jihlavu hraje celý svůj život. V loňském roce byl proto také on jedním ze strůjců euforie, která vypukla po návratu jihlavského týmu do nejvyšší soutěže. Letos za již extraligovou Jihlavu nastoupil celkem k 29 utkáním, ve kterých ale nezaznamenal ani jednu branku. Na své konto si pouze připsal 4 asistence a 16 minut strávených na trestné lavici.

Josef Horešovský, hlavní trenér Horácké Slavie, byl s jejich prvním zápasem v dresu Třebíče spokojen: "Pomohli nám, hráli dobře a spolehlivě. To je to, co já u obránců nejvíce oceňuji. Zatím je otázkou dalšího jednání, jak dlouho budou za nás nastupovat. Chtěli bychom jejich pobyt zde samozřejmě trochu prodloužit. Manažer by měl vyvinout takovou aktivitu, aby tady vydrželi pokud možno delší dobu."

Foto: hcdukla.cz

Podobné články

Aktuální zprávy

Organizační opatření pro přípravná utkání

03.08.2020
Aktuální zprávy

Třebíčský odchovanec Marek Laš ukončil aktivní kariéru

03.08.2020
Aktuální zprávy

Jasztrebie ve čtvrtek nedorazí! Náhradním soupeřem bude Jihlava!

02.08.2020